koncert

KSU

koncert

KSU

KSU - Bilety na koncert

Zespół początkowo wykonywał typową muzykę punkrockową i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiany, z czasem jednak wykształcił własny styl - bliższy szeroko pojętemu rockowi. Przez pierwsze lata swojej działalności kapela zajmowała się graniem coverów utworów grup takich jak Black Sabbath, Deep Purple czy Led Zeppelin. W roku 1978 przyjęła nazwę KSU, pochodzącą od tablic rejestracyjnych wydawanych pojazdom w dawnym województwie krośnieńskim (w Ustrzykach Dolnych - KSU). Od tego czasu zaczęła też grać punk rocka. Członkowie zespołu napisali nawet list do Radia Wolna Europa z prośbą o emisję zagranicznej muzyki rockowej (Sex Pistols, The Damned). KSU od początku istnienia popierało ideę WRB - Wolną Republikę Bieszczad.

Lata 80. to czas wzrostu popularności zespołu. Dzięki znajomości z Kazikiem Staszewskim, grupa wystąpiła w 1980 roku na ogólnopolskim festiwalu zespołów rockowych Nowej Fali w Kołobrzegu i odniosła wielki sukces. Często zmieniał się skład personalny kapeli. Lata 80. to również okres, w którym członkowie zespołu zmuszeni byli do odbycia służby wojskowej. Dla Siczki - wokalisty KSU, służba w jednostce stała się inspiracją do napisania "1944″, "Po drugiej stronie drzwi", "Skazanego na 716 dni" czy "Umarłych drzew". W 1988 roku podczas jednego z koncertów grupa została zauważona przez właściciela studia RSC - Andrzeja Wiśniowskiego. W maju tego samego roku nagrała swój debiutancki album "Pod prąd". Pod koniec lat 80. powstał następny krążek - "Ustrzyki".

Początek lat 90. był dla KSU okresem niepomyślnym. Z powodu nieporozumień podczas nagrywania teledysku do utworu "Ustrzyki" doszło do tego, że A.I.A. zrezygnowała z promowania zespołu, a Adam "Dżordż" Michno opuścił jego skład. Na jego miejsce przyjęty został Bartłomiej "QQŚ" Kądziołka. W 1993 roku ukazał się kolejny album - "Moje Bieszczady". W połowie lat 90. wydane zostały "Na 15-lecie!" oraz "Bez prądu", zawierające nowe aranżacje starszych nagrań grupy. W 1997 Eugeniusz "Siczka" Olejarczyk zaczął rejestrować materiał na nowy album "Ludzie bez twarzy". Po przerwaniu prac, płyta ukazała się w 2002 roku. W roku 2008 zespół obchodził 30-lecie swojego istnienia, co zaowocowało wydawnictwem "XXX-lecie, Akustycznie". Zawiera ono starsze nagrania grupy wykonane w konwencji folkowo-akustycznej. Poza tym znajduje się na nim także pięć nowych utworów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje KSU

Rewelacyjny koncert. Klub Bogart jest bardzo klimatyczny. Było rockowo i czadowo!
Było super
Fantastyczny, konkretny Koncert-5 godzin mocnej muzyki ( 3 godz support i 2 godz KSU) w niepowtarzalnej scenerii i atmosferze gomunickiego klubu muzycznego Bogart.
Znakomicie brzmiący koncert, Klub Bogart poraz kolejny się spisał. Sam zespół w świetnej formie(zwłaszcza bębniarz), ciekawiło mnie KSU w wersji akustyczno-folkowej na żywo i nie zawiodłem się,ale dostaliśmy "dwa w jednym" bo było też granie na ostro w zwykłum rockowym instrumentarium. Supportów nie widziałem poza ostatnim, też bardzo dobrze brzmiącym co zapisuję równierz na plus dla obsługi koncertu.
Byliśmy z mężem na koncercie grupy KSU i bardzo nam się podobało. Super atmosfera, bawiliśmy się fantastycznie.
KSU w super formie, koncert bardzo dobry
Rewelacja
Super publika, super klub, no i KSU.... Zajebiste pogo, mało wiary nagrywającej na telefon, super zabawa, smaczne piwko za 6 zl z kija. Gorąco polecam klub a KSU to wiadomo - Siczka jest wielki!
..było zajebiście.. ..punki grać kurwa mać. :)
Super kapela,to super impreza.W miarę możliwości zawsze będę na ich koncertach.Siczka w dobrej formie,tak trzymać.Szkoda,że tak mało koncertów grają.Czekam na koncert letni w Ustrzykach Dolnych.
Bogart zgotował muzyczną ucztę nie tylko dla punków, rewelacyjny koncert. publika dopisała. KSU w formie. supporty na poziomie , super impreza
Koncert KSU super! Impreza dobrze zorganizowana. Polecam każdemu koncert w tym klubie. Warto!!!
Koncert świetny, KSU w formie :) Lokal kiepski, zdecydowanie za mało miejsca na koncerty! Duszno i gorąco...
Koncert rewelacyjny! Publika szalała! Siczka w świetnej formie! Klub Bogart idealny do takich imprez!
Bardzo dobry koncert, Suczkę w świetnej formie, jest energia jest moc, dodatkowe instrumenty klasyczne i gitara akustyczna dają świeżość, perkusista świetny występ
Impreza zaje...
Niesamowity koncert, niesamowity zespół w bardzo klimatycznej scenerii !!!
zajebiście tak trzymać
Najlepsza impreza w Bogarcie na jakiej byłam. Syn zaliczył swoje pierwsze pogo!
Bawiłam się świetnie na koncercie KSU ale rozczarował mnie czas rozpoczęcia z 20.00 na 21.30.Organizatorzy zapomnieli ,że ktoś mógł mieć ograniczony transport powrotny?Po co na początku występował godzinę jakiś nie znany zespół? Zanudzał i mój czas zabierał. Na 0.30 byliśmy w domu , nie mogliśmy sobie pozwolić na dłuższe siedzenie i rozmowy z przyjaciółmi spotkanymi po latach.Jechałam na koncert KSU a musiałam godzinę słuchać czegoś innego. Sala po remoncie wspaniała ale nagłośnienie i lasery walące wprost po oczach męczącę. Na szczęście koncert KSU wynagrodził wszystko:-)
Super koncert, wspaniała atmosfera i ta energia !!! Koncert jak najbardziej udany, polecam KSU każdemu.
MarianoItaliano 06.02.2017 18:01
Uczestnictwo w koncercie ulubionego Zespołu to wielka frajda - "taniec" (67 lat), spiew, spotkanie z Ludźmi lubiącymi KSU, niepowtarzalna atmosfera gomunickiego "Bogartu"...
Atmosfera w klubie właściwa! Pełen profesjonalizm! Kapela od lat gra na najwyższym poziomie, nie starzejąc się! Odmłodziła mnie ta wizyta o 20 lat!
Świetny koncert, super atmosfera !!!
KSU to legenda, więc nic dodać nic ująć
Jak zawsze super koncert
Miejsce super - atmosfera, trunki i jedzenie na "5" KSU trzyma poziom. Zespół zagrał naprawdę bardzo dobry koncert. Na plus wzbogacenie sekcji o skrzypce i klarnet. Zbyt długo grał support - ale OK.
świetny koncert,bawiłem się dobrze
wszystko w jak najlepszym porządku,polecam!
KSU ok., trochę gorzej z nagłośnieniem.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert