koncert

Klasyka i Jazz: Eljazz Big - Band i orkiestra kameralna

koncert

Klasyka i Jazz: Eljazz Big - Band i orkiestra kameralna

Klasyka i Jazz: Eljazz Big - Band i orkiestra kameralna - Bilety na koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Program został złożony z inspiracji kompozycjami Jana Sebastiana Bacha.

Ten wybitny kompozytor i organista jest źródłem inspiracji dla wielu artystów. Jego utwory wykonywane były przez orkiestry symfoniczne, kameralne , chóry, zespoły jazzowe , rockowe, również przez niezliczone ilości solistów.

W 270 rocznicę śmierci kompozytora Józef Eliasz postanowił oddać hołd temu wspaniałemu artyście i przygotował program poświęcony jego kompozycjom.

Eljazz Big Band i orkiestra kameralna zagrają koncert, na którym usłyszymy najbardziej znane utwory Bacha a na którym znajdą się m.in

Toccata,
Ach Mein Sinn,
Preludium c-moll,
Aria na Strunie G,
Bourree.
Będzie to jednak koncert na którym Bach zabrzmi zupełnie inaczej za sprawą wyjątkowych aranżacji. Wśród aranżerów pojawiają się nazwiska kojarzone przede wszystkim z muzyką jazzową, Jacek Namysłowski, Andrzej Jagodziński, Paweł Tomaszewski, Adam Lemańczyk i inni. Inspiracja muzyką Bacha jak się okazuje nie ma granic, a zetknięcie się z nią z jednej strony jest wielkim wyzwaniem, a z drugiej daje ogromne możliwości interpretacji.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Bydgoszcz

Brak wydarzeń w: Bydgoszcz

Recenzje i opinie: Klasyka i Jazz: Eljazz Big - Band i orkiestra kameralna

Koncert wspaniały, publiczność również. Charyzmatyczny Józef Eliasz. Warto było przyjechać z Poznania. Małe zamieszanie z biletami zakupionymi on-line, ale przeżycie duchowe zrekompensowało wszystkie niedogodności.
Dorota 25.10.2021 12:43
Znakomity koncert.Brawo !!!!
Marek 25.10.2021 08:41

Polecane z kategorii koncert