koncert
Kortez

koncert

Kortez

Kortez - Bilety na koncert

Kortez | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2019, 2020

Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. Kortez, czyli Łukasz Federkiewicz, to 27-letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej, dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował aż 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EP-ka Korteza zatytułowana "Jazzboy Session EP", na którą złożyły się trzy piosenki: "Zostań", "Joe" i "Co Myślisz?".

Artysta obdarzony jest niezwykłą, muzyczną wrażliwością, ogromnym talentem i głosem, który zdobył serca setek tysięcy fanek oraz fanów. Wyjątkowy, głęboki i lekko szorstki wokal stał się jego wizytówką. Jego kompozycje, to liryczne ballady niepozbawione wpadających w ucho melodii i życiowych, ujmujących tekstów. 24 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana "Bumerang", która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się i najlepiej przyjętych płyt na polskim rynku muzycznym w ostatnich latach.

Miesiąc po premierze "Bumeranga" Kortez wydał drugą EP-kę z trzema utworami: "Od Dawna Już Wiem", "Ćma Barowa" i "Kominy".

W połowie grudnia sprzedaż "Bumeranga" przekroczyła 15 000 sztuk, a co za tym idzie - debiut Korteza uzyskał status "Złotej Płyty", zaś w drugiej połowie stycznia sprzedaż albumu przekroczyła 30 000 egzemplarzy, który tym samym uzyskał status "Platynowej Płyty".

"Bumerang" przyniósł artyście Fryderyka 2016 za Fonograficzny Debiut Roku oraz "Mateusza", czyli Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego im. Mateusza Święcickiego za: "umiejętność wyrażania w prostych słowach wielu skomplikowanych emocji i zebranie ich w spójną całość na płycie "Bumerang" oraz za dotarcie do szerokiej publiczności z niełatwym i odbiegającym od komercyjnych standardów przekazem artystycznym".

Kortez doceniany jest nie tylko przez rzeszę fanów, ale także dziennikarzy, krytyków i portale muzyczne. Oprócz Fryderyka 2016 i Mateusza ma na swoim koncie nagrodę im. Anny Jantar w konkursie Debiuty w ramach 53. Festiwalu w Opolu. Grał na wielu polskich festiwalach, w tym Open'er Festival 2016, Life Festival, Co Jest Grane 24 Festival. Praktycznie każdy koncert artysty jest wyprzedany i gromadzi pełne sale publiczności.

W składzie koncertowym Korteza występują ambitni i utalentowani muzycy. Festiwale i większe koncerty gra z towarzyszeniem kilkuosobowego zespołu w składzie Krzysztof Domański, Kuba Galiński, Lesław Matecki i Marcin Ułanowski, zaś do sal siedzących przyjeżdża w Trio - z Kortezem i Krzysztofem Domańskim występuje także Olek Świerkot, który od samego początku towarzyszył artyście w pracy nad "Bumerangiem" jako muzyk, multiinstrumentalista, producent i dobra dusza projektu. W 2010 roku Olek Świerkot zastąpił w Jazzboy Studio Bogdana Kondrackiego na stanowisku producenta muzycznego. Wspólnie z Romanem Szczepankiem i Błażejem Nowickim współtworzy projekt Miss Polski. Z Kubą Galińskim produkował "Second Hand" Marcina Rozynka i "Bawię Się Świetnie" Ani Dąbrowskiej. W 2015 roku wyprodukował "Bumerang" Korteza. Jest bliskim współpracownikiem Dawida Podsiadło.

CZYTAJ WIĘCEJ

Recenzje

Zawsze warto
muzyka fajna, Kortez jak zawsze cichy, spokojny, bez większego kontaktu z publicznością. Więc to było na plus. Ogromnym rozczarowaniem było nagłośnienie!!! słowa bez zrozumienia, muzyka za cicho! Gdyby nie fakt, że bilety nie należą do tanich, to taki koncert "do kotleta".
Kortez koncertowo na większą skalę...jestem na nie. Klubowo, kameralnie...jestem na tak. Uwielbiam Go, znam wszystkie piosenki, ale na koncercie słabo było słychać tekst piosenek. Ja musiałam się wsłuchiwać w słowa, a dla tych, którzy nie znają...czarna magia :)
Krystyna 1984 04.09.2019 08:29
Witam, koncert był jak najbardziej cudowny; ciarki na całym ciele przez głos wokalisty, instrumenty wykorzystywane w tak piękny sposób oraz przez chórki w tle. Cały koncert cudowny ALE (zawsze jest te ale) kupując miejsca w pierwszym rzędzie wolałabym wraz z osobą mi towarzyszącą zobaczyć osoby występujące na scenie, a nie głośnik, który wszystko zasłania. Cena biletów oczywiście była wyższa niż pozostałych miejsc. Bardzo wielki minus przez co oceniam wydarzenie na 2 gwiazdki. Pozdrawiam cieplutko.
Efekty świetlne cudowne. Niesamowity koncert. Warto było się wybrać.
Koncert był magiczny, z resztą jak każdy Korteza :)
Koncert cudowny, magiczny, głos Korteza powalający. Pięknie, zmysłowo, chce się jeszcze....
Kortez mało kontaktowy, muzyka wspaniała.
Koncert jaki muzyka super!
Jeden z gorszych występów korteza!! Spóźnił się, nie miał głosu, było wiecej grania na instrumentach niż spiewania. Ewidentnie żeby odwalić robote, wziąć kase i dalej w trase.... wyszedłem po 20 minutach, chodz jechałem na koncert 4 h!!!
Koncert super, z kolei kilka dni przed koncertem otrzymałam również od dystrybutora biletów powiadomienia - przypomninajki że w danym dniu jest koncert- bardzo przydatne😉
Wspaniały koncert, pierwszy raz byliśmy zarówno na koncercie Korteza jak im w zmodernizowanym amfiteatrze w Żywcu. Obiekt super, natomiast sam koncert to ekstraklasa!!
Bardzo instrumentalny, emocjonalny występ. Brawa dla perkusisty, który trzymał zespół w rytmie. Fortepian Korteza był nieco ciszej w stosunku do innych instrumentów.
Mega pozytywne wrażenia ;) piękna gra świateł, oprawa muzyczna oraz sam wykonawca w punkt ..
Czas koncertu upłynął w miłej i niecodziennej atmosferze. Osoba wokalisty - indywidualisty sprawiła, że spotkanie nabrało charakteru tajemniczości i refleksyjności. Imponujący bis!. Bardzo ciekawa aranżacja świetlna. Zadowalający poziom bezpieczeństwa.
Było fantastycznie
Kortez - jak zwykle niesamowity. Jedynym minusem była słaba akustyka sali w hotelu Gołębiewskim.
Justyna F. 21.08.2019 09:24
Koncert super!
Koncert opóźniony o jakies 30min, ale mimo to uważam, że bylo warto. Oprawa muzyczna i cała reszta na wysokim poziomie.
Rewelacyjny koncert, jestem zachwycona
Zaczarowany czas, przepiękny koncert.
10/10 mega zadowolony. Spełnił moje oczekiwania 100%
Hipnotyzujący, magiczny Kortez. To był mój pierwszy koncert i z pewnością nie ostatni.
Cudowny koncert
SUPER!!
Wspaniały, nastrojowy koncert. POLECAM!
Cała oprawa na scenie oraz koncert.. przepiękny...
kochamkorteza 19.08.2019 14:42
Kortez niesamowicie szybko zdobył serca ludzi w różnym przedziale wiekowym. Wypełnił szczelinę, która powstała po stracie Tadeusza Nalepy. Swoimi niezwykle ciepłymi, w słowach i melodiach, piosenkami rozpoczął piękną artystyczną podróż razem z szybko rosnącym gronem swoich wielbicieli. Jego utwory mamy w swoich domach, samochodach... Koją nasze zmysły i pobudzają do refleksji. Jednak to, co pokazał w Żywcu, spowodowało przerażenie i zastanowienie - w którą stronę Kortez zmierza. Prawie każdy z jego pięknych utworów "ozdobiony" został jazgotem nieudolnie naśladującym improwizacje jazzowe. A przesterowane dźwięki, w tym szczególnie tony z bębna wielkiego, były nie możliwe do słuchania. Podczas koncertu część ludzi wyszła. Po koncercie sporo osób nie czekało nawet na bisy. Łukaszu Federkiewicz. Zatrzymaj się i zastanów dokąd chcesz zmierzać. Możesz być artystą tej miary co Tadeusz Nalepa, Eric Clapton, Nora Jones i inni, których kochamy i chętnie słuchamy. Rób to, co zacząłeś i tak jak to robiłeś dotychczas. Chcemy Cię kochać za Twoją wrażliwość, spostrzegawczość i mistrzostwo w tworzeniu muzyki.
Magiczny, cudowny koncert. Mieliśmy z mężem ciarki!!! Nagłośnienie, oświetlenie, klimat jaki stworzył Kortez, wszystko razem dało fantastyczny efekt!! Byliśmy pierwszy raz ale na pewno nie ostatni!! W przyszłym roku, jeżeli będzie trasa koncertowa to na pewno będziemy!!💗💗
WIĘCEJ
ZWIŃ

PROMOCJA DNIA

-25%

Ruda Śląska
25.10.2019 18:00

bilety od 60,00 zł

KUP BILET

Polecane