koncert
Kortez

koncert

Kortez

Kortez - Bilety na koncert

Kortez | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2019, 2020

Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. Kortez, czyli Łukasz Federkiewicz, to 27-letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej, dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował aż 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EP-ka Korteza zatytułowana "Jazzboy Session EP", na którą złożyły się trzy piosenki: "Zostań", "Joe" i "Co Myślisz?".

Artysta obdarzony jest niezwykłą, muzyczną wrażliwością, ogromnym talentem i głosem, który zdobył serca setek tysięcy fanek oraz fanów. Wyjątkowy, głęboki i lekko szorstki wokal stał się jego wizytówką. Jego kompozycje, to liryczne ballady niepozbawione wpadających w ucho melodii i życiowych, ujmujących tekstów. 24 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana "Bumerang", która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się i najlepiej przyjętych płyt na polskim rynku muzycznym w ostatnich latach.

Miesiąc po premierze "Bumeranga" Kortez wydał drugą EP-kę z trzema utworami: "Od Dawna Już Wiem", "Ćma Barowa" i "Kominy".

W połowie grudnia sprzedaż "Bumeranga" przekroczyła 15 000 sztuk, a co za tym idzie - debiut Korteza uzyskał status "Złotej Płyty", zaś w drugiej połowie stycznia sprzedaż albumu przekroczyła 30 000 egzemplarzy, który tym samym uzyskał status "Platynowej Płyty".

"Bumerang" przyniósł artyście Fryderyka 2016 za Fonograficzny Debiut Roku oraz "Mateusza", czyli Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego im. Mateusza Święcickiego za: "umiejętność wyrażania w prostych słowach wielu skomplikowanych emocji i zebranie ich w spójną całość na płycie "Bumerang" oraz za dotarcie do szerokiej publiczności z niełatwym i odbiegającym od komercyjnych standardów przekazem artystycznym".

Kortez doceniany jest nie tylko przez rzeszę fanów, ale także dziennikarzy, krytyków i portale muzyczne. Oprócz Fryderyka 2016 i Mateusza ma na swoim koncie nagrodę im. Anny Jantar w konkursie Debiuty w ramach 53. Festiwalu w Opolu. Grał na wielu polskich festiwalach, w tym Open'er Festival 2016, Life Festival, Co Jest Grane 24 Festival. Praktycznie każdy koncert artysty jest wyprzedany i gromadzi pełne sale publiczności.

W składzie koncertowym Korteza występują ambitni i utalentowani muzycy. Festiwale i większe koncerty gra z towarzyszeniem kilkuosobowego zespołu w składzie Krzysztof Domański, Kuba Galiński, Lesław Matecki i Marcin Ułanowski, zaś do sal siedzących przyjeżdża w Trio - z Kortezem i Krzysztofem Domańskim występuje także Olek Świerkot, który od samego początku towarzyszył artyście w pracy nad "Bumerangiem" jako muzyk, multiinstrumentalista, producent i dobra dusza projektu. W 2010 roku Olek Świerkot zastąpił w Jazzboy Studio Bogdana Kondrackiego na stanowisku producenta muzycznego. Wspólnie z Romanem Szczepankiem i Błażejem Nowickim współtworzy projekt Miss Polski. Z Kubą Galińskim produkował "Second Hand" Marcina Rozynka i "Bawię Się Świetnie" Ani Dąbrowskiej. W 2015 roku wyprodukował "Bumerang" Korteza. Jest bliskim współpracownikiem Dawida Podsiadło.

CZYTAJ WIĘCEJ

Recenzje

Jak zwykle magicznie, nostalgicznie. Nie mogę doczekać się nowej płyty! Nowe kawałki są świetne!
Świetny, klimatyczny koncert. Tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć. Na pewno nie był to ostatni koncert Korteza na którym bylam.
Cudny- jak zwykle......... kocham..........
Niesamowity koncert
Było magicznie 💞 jestem zachwycona koncertem. Chętnie wybiorę się raz jeszcze na tak wspaniały wieczór 😍.
Rewelacyjny koncert, BCK, to idealne miejsce na takie kameralne imprezy...
KORTEZ to sprawa oczywista,nigdy nie zawodzi, koncert fantastyczny, magia jego muzyki połączona z fantastyczną oprawą świetlną sprawia,że zawsze wychodzisz z niedosytem,który mówi,że chcesz więcej i czekasz z niecierpliwością na kolejny koncert...każdy jego występ jest majstersztykiem, a ostatnie jego poczynania udowadniają,że jest świetnym artystą ponieważ ewoluuje i poszukuje czegoś nowego nawet w brzmieniach swoich znanych nam, już starych utworów, a jednocześnie jest wierny sobie...polecam gorąco... Impreza w BCK-u dodała uroku,ponieważ obiekt architektoniczne nadaje również tego smaczku, który jest bardzo istotny dla całości.
Świetne miejsce na koncert. Stara kopalnia wygląda oszalamiajaco. Zabrakło jedynie wskazówek jak dotrzeć na miejsce koncertu, tzn. do którego budynku :) sam koncert świetny. Nagłośnienie, cała otoczka fenomenalna
Cudowny koncert, cudowny głos!
Fajny Koncert😉 Niezły klimacik w statrej kopalni. Polecamy
Było magicznie! Było pięknie! Jak zawsze, gdy rozbrzmiewa ten głos😊
To było nie do opisania... Coś pięknego 😍 najlepiej wydane 149 zł 😃mały minus za tylko jedną toaletę bo kolejka ogromna 😉
Fantastyczny Kortez!!! I koncert! Świetne nagłośnienie! Brawo!!!
Kortez z zespolem jak zwykle rewelacyjni. Muzyka, atmosfera..... Fantastyczne!!!
Kortez jest klasą sam dla siebie. Widowisko na najwyższym poziomie.
Po prostu magia, coś pięknego :)
Przepiękny koncert!!! Płyta na wiosnę zapowiada się fantastyczna.
Kortez prezentuje świetne nowe utwory, a także wraca do najbardziej popularnych utworów , znajdujących się na jego płytach. Znów podpowiada nam jak rozmawiać z najbliższą osobą, i jak pytać siebie o swoją przyszłość., jak zadawać trude pytania i udzielać odpowiedzi - przede wszystkim sobie samemu.
Świetny, klimatyczny koncert. Fantastyczni muzycy, piękne piosenki, no i Kortez, cudowny jak zawsze.
Niesamowity Kortez! Rewelacyjna oprawa koncertu.
Genialny koncert! Inny niż wszystkie! Polecam!
Jak zawsze świetny występ, trwający prawie dwie godziny.
Ah co to był za wieczór! Rewelacja!
Koncert Rewelacja.!!!! Emocje, aranżacja światłem - mega!!!!!. Dźwięki trąbki uzupełniły nienazwane. SUPER BARDZO DZIĘKUJĘ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Piękne widowisko. Gra świateł i muzyka na najwyższym poziomie!
Wspaniały koncert ! Fantastyczna muzyka , zróżnicowane instrumentarium ( ta trąbka!), jazzujące motywy,gra świateł , no i On...Twarz ukryta pod daszkiem czapki i w kapturze, świetny głos, poruszające teksty. Czyste emocje!
Koncert piękny, gra świateł bajka, muzycy wybitni.
Koncert Korteza-magiczne przeżycie...piękna muzyka,nostalgia,zamyslenie i ta gra świateł!!!KORTEZ to wspaniały wrażliwy muzyk a wraz ze swoim zespołem przeniósł nas w cudowną przestrzeń.Dla mnie Mistrzostwo-niby prosty przekaz ale trzeba samemu czegoś doszukać,dopowiedzieć.
Koncert - rewelacja! Kortez i grupa muzyczna jak zawsze na najwyższym poziomie. Zastrzeżenie co do jakości miejsc. Siedzenia twarde i niewygodne.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane