koncert
Kortez

koncert

Kortez

Kortez - Bilety na koncert

Kortez | Bilety na koncert

Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. Kortez, czyli Łukasz Federkiewicz, to 27-letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej, dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował aż 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EP-ka Korteza zatytułowana "Jazzboy Session EP", na którą złożyły się trzy piosenki: "Zostań", "Joe" i "Co Myślisz?".

Artysta obdarzony jest niezwykłą, muzyczną wrażliwością, ogromnym talentem i głosem, który zdobył serca setek tysięcy fanek oraz fanów. Wyjątkowy, głęboki i lekko szorstki wokal stał się jego wizytówką. Jego kompozycje, to liryczne ballady niepozbawione wpadających w ucho melodii i życiowych, ujmujących tekstów. 24 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana "Bumerang", która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się i najlepiej przyjętych płyt na polskim rynku muzycznym w ostatnich latach.

Miesiąc po premierze "Bumeranga" Kortez wydał drugą EP-kę z trzema utworami: "Od Dawna Już Wiem", "Ćma Barowa" i "Kominy".

W połowie grudnia sprzedaż "Bumeranga" przekroczyła 15 000 sztuk, a co za tym idzie - debiut Korteza uzyskał status "Złotej Płyty", zaś w drugiej połowie stycznia sprzedaż albumu przekroczyła 30 000 egzemplarzy, który tym samym uzyskał status "Platynowej Płyty".

"Bumerang" przyniósł artyście Fryderyka 2016 za Fonograficzny Debiut Roku oraz "Mateusza", czyli Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego im. Mateusza Święcickiego za: "umiejętność wyrażania w prostych słowach wielu skomplikowanych emocji i zebranie ich w spójną całość na płycie "Bumerang" oraz za dotarcie do szerokiej publiczności z niełatwym i odbiegającym od komercyjnych standardów przekazem artystycznym".

Kortez doceniany jest nie tylko przez rzeszę fanów, ale także dziennikarzy, krytyków i portale muzyczne. Oprócz Fryderyka 2016 i Mateusza ma na swoim koncie nagrodę im. Anny Jantar w konkursie Debiuty w ramach 53. Festiwalu w Opolu. Grał na wielu polskich festiwalach, w tym Open'er Festival 2016, Life Festival, Co Jest Grane 24 Festival. Praktycznie każdy koncert artysty jest wyprzedany i gromadzi pełne sale publiczności.

W składzie koncertowym Korteza występują ambitni i utalentowani muzycy. Festiwale i większe koncerty gra z towarzyszeniem kilkuosobowego zespołu w składzie Krzysztof Domański, Kuba Galiński, Lesław Matecki i Marcin Ułanowski, zaś do sal siedzących przyjeżdża w Trio - z Kortezem i Krzysztofem Domańskim występuje także Olek Świerkot, który od samego początku towarzyszył artyście w pracy nad "Bumerangiem" jako muzyk, multiinstrumentalista, producent i dobra dusza projektu. W 2010 roku Olek Świerkot zastąpił w Jazzboy Studio Bogdana Kondrackiego na stanowisku producenta muzycznego. Wspólnie z Romanem Szczepankiem i Błażejem Nowickim współtworzy projekt Miss Polski. Z Kubą Galińskim produkował "Second Hand" Marcina Rozynka i "Bawię Się Świetnie" Ani Dąbrowskiej. W 2015 roku wyprodukował "Bumerang" Korteza. Jest bliskim współpracownikiem Dawida Podsiadło.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kortez - Holiday Tour

Kortez - Holiday Tour

Kortez - Holiday Tour

Kortez - Holiday Tour

Kortez - Holiday Tour

Kortez - Holiday Tour

Kortez - Holiday Tour

Kortez - Holiday Tour

Kortez - Holiday Tour

WYPRZEDANE

Kortez - Holiday Tour

WYPRZEDANE

Kortez - Holiday Tour

WYPRZEDANE

Recenzje

Koncert wyjątkowy, Kortez boski! Mój pierwszy koncert Kortez i na pewno niezapomniany do końca życia.
Sam koncert był fantastyczny, świetna muzyka, wspaniały wokal Korteza i aranżacja światła, a także repertuar. Niestety widzę, że samo miejsce po raz kolejny nie dało rady, wszędzie kolejki i do toalety i po napoje.
Koncert cudowny jak zawsze 💗💙💚 Łukasz mistrz i cały zespół 👏👏
cudnie
Już dawno nie byłam na tak dobrym koncercie. Było magicznie. Dziękuję za super przeżycia;-)
Super głos, super koncert!!!
Koncert piękny. Świetne aranżacje. Ostatnia piosenka, tylko na gitarze, wzruszyła do łez nie tylko rodziców. Jedynie nagłośnienie było nieodpowiednie do pianina. Wysokie dźwięki były bardzo nieprzyjemne.
Wspaniały występ, bardzo poruszający. Dobra organizacja. Warto!
Koncert na najwyższym poziomie!!!
Co Tu dużo pisać- po prostu Kortez
gdy rzeczywistość sprawia, że zatracamy ją w codzienności to muzyka Korteza przywraca nam wiarę w magię
Niesamowity nastrój. Panowie, jeszcze lepiej brzmiący na koncercie. Z pewnością powtórzę to wydarzenie
Hipnotyzer...wspaniałe przeżycie...Uczta dla uszu, duszy i ciała...było MAGICZNIE :-)
Koncert Piękny,Kortez potrafi przekazać klimat
Wspaniały,klimatyczny, magiczny koncert. Ot co.
Było super, trzy bisy, półtorej godziny muzycznej przyjemności!
Najlepszy koncert na którym byłam ! Kortez zaprosił nas do swojego magicznego świata i nie wypuścił do samego końca. Przykre, że niestety nie wszyscy wiedzieli po co tam przyszli i tylko przeszkadzali innym w odbiorze.
Korteza pięknie śpiewa,ale niestety zero interakcji,zero kontaktu z publicznością, przyszedł, odśpiewał, wyszedł. Jestem zawiedziona.
Występ Korteza magiczny. Wspaniały głos. Całości dopełniła gra świateł. Ten koncert uczyni mój tydzień pracy zdecydowanie przyjemniejszym.
Ewelina 23.04.2018 08:32
piekny kameralny koncert. kiedys zaprosze go do siebie.
cudowny, magiczny koncert!
Po prostu - wspaniały koncert!!!
Genialny koncert! Polecam :)
Sam koncert bardzo dobry, Kortez trzyma swój poziom. Niestety nagłośnienie tragiczne!!! Byliśmy już na kilku koncertach tego artysty, artysty u którego słowa piosenek są bardzo ważne. Tu czasami trudno było zrozumieć co śpiewa, do tego tego szum z kolumn jakby słuchać stare nagranie z kasety. Pod tym względem to był dramat!
jak zwykle REWELACJA!!!!
Dostawki tu i tam pokazują jednoznacznie, jaką siłę ma muzyka i głos Korteza. Sala w Rydułtowach byla świetne nagłośniona. Nawet dla siedzących z samego brzegu nie było żadnych strat we wrażeniu jakie na długo pozostawił zespół trio Korteza.
To pierwszy koncert na którym byłem, mogę być mało obiektywny. Bardzo mi się podobało, z przyjemnością poszedłbym jeszcze raz!
Najlepszy koncert w moim życiu! Kortez jest Artystą, który doskonale tworzy niezwykły klimat. To wydarzenie artystyczne na pewno na długo zapadnie w moją pamięć. Smakuje za jeszcze, pozostaje niedosyt...
WIĘCEJ
ZWIŃ