koncert

Kortez

koncert

Kortez

Kortez - Bilety na koncert

Kortez | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022

Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. Kortez, czyli Łukasz Federkiewicz, to 27-letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej, dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował aż 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EP-ka Korteza zatytułowana "Jazzboy Session EP", na którą złożyły się trzy piosenki: "Zostań", "Joe" i "Co Myślisz?".

Artysta obdarzony jest niezwykłą, muzyczną wrażliwością, ogromnym talentem i głosem, który zdobył serca setek tysięcy fanek oraz fanów. Wyjątkowy, głęboki i lekko szorstki wokal stał się jego wizytówką. Jego kompozycje, to liryczne ballady niepozbawione wpadających w ucho melodii i życiowych, ujmujących tekstów. 24 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana "Bumerang", która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się i najlepiej przyjętych płyt na polskim rynku muzycznym w ostatnich latach.

Miesiąc po premierze "Bumeranga" Kortez wydał drugą EP-kę z trzema utworami: "Od Dawna Już Wiem", "Ćma Barowa" i "Kominy".

W połowie grudnia sprzedaż "Bumeranga" przekroczyła 15 000 sztuk, a co za tym idzie - debiut Korteza uzyskał status "Złotej Płyty", zaś w drugiej połowie stycznia sprzedaż albumu przekroczyła 30 000 egzemplarzy, który tym samym uzyskał status "Platynowej Płyty".

"Bumerang" przyniósł artyście Fryderyka 2016 za Fonograficzny Debiut Roku oraz "Mateusza", czyli Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego im. Mateusza Święcickiego za: "umiejętność wyrażania w prostych słowach wielu skomplikowanych emocji i zebranie ich w spójną całość na płycie "Bumerang" oraz za dotarcie do szerokiej publiczności z niełatwym i odbiegającym od komercyjnych standardów przekazem artystycznym".

Kortez doceniany jest nie tylko przez rzeszę fanów, ale także dziennikarzy, krytyków i portale muzyczne. Oprócz Fryderyka 2016 i Mateusza ma na swoim koncie nagrodę im. Anny Jantar w konkursie Debiuty w ramach 53. Festiwalu w Opolu. Grał na wielu polskich festiwalach, w tym Open'er Festival 2016, Life Festival, Co Jest Grane 24 Festival. Praktycznie każdy koncert artysty jest wyprzedany i gromadzi pełne sale publiczności.

W składzie koncertowym Korteza występują ambitni i utalentowani muzycy. Festiwale i większe koncerty gra z towarzyszeniem kilkuosobowego zespołu w składzie Krzysztof Domański, Kuba Galiński, Lesław Matecki i Marcin Ułanowski, zaś do sal siedzących przyjeżdża w Trio - z Kortezem i Krzysztofem Domańskim występuje także Olek Świerkot, który od samego początku towarzyszył artyście w pracy nad "Bumerangiem" jako muzyk, multiinstrumentalista, producent i dobra dusza projektu. W 2010 roku Olek Świerkot zastąpił w Jazzboy Studio Bogdana Kondrackiego na stanowisku producenta muzycznego. Wspólnie z Romanem Szczepankiem i Błażejem Nowickim współtworzy projekt Miss Polski. Z Kubą Galińskim produkował "Second Hand" Marcina Rozynka i "Bawię Się Świetnie" Ani Dąbrowskiej. W 2015 roku wyprodukował "Bumerang" Korteza. Jest bliskim współpracownikiem Dawida Podsiadło.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kortez - Kwadro Tour 2020

 KUP BILET

Kortez - Kwadro Tour 2020

 KUP BILET

Kortez - Kwadro Tour 2020

 KUP BILET

Kortez - Kwadro Tour 2020

 KUP BILET

Kortez - Kwadro Tour 2020

 KUP BILET

Kortez - Kwadro Tour 2020

 KUP BILET

Kortez - Kwadro Tour 2020

 KUP BILET

Kortez - Kwadro Tour 2020

 KUP BILET

Kortez - Kwadro Tour 2020

 KUP BILET

Kortez - Kwadro Tour 2020

WYPRZEDANE

Kortez - Kwadro Tour 2020

WYPRZEDANE

Kortez - Kwadro Tour 2020

WYPRZEDANE

Kortez - Kwadro Tour 2020

WYPRZEDANE

Recenzje

Cudowne przeżycie i mogłabym to ciągle powtarzać. Dziękuję ❤
Byłam trzeci raz na koncercie Korteza drugi raz w Kielcach. Mimo że program ten sam lub podobny to za każdym razem inaczej wykonany...Cudowny, magiczny koncert. Kiedy wychodziłam już marzyłam o tym żeby pójść ponownie.
Jak zawsze niesamowite przeżycia... :)
Cudowny koncert, wielkie brawa dla Korteza!!! ogromnie się cieszę, że mimo utrudnień koncert się odbył, a my mogliśmy w tym wydarzeniu uczestniczyć.
Cudowny koncert
Fantastyczny koncert polecam :)
niezwykła dwugodzinna uczta kulturalna!!!! Muzyk przez duże M, niezwykła wrażliwość muzyczna z melancholijną duszą....
SUPER koncert bardzo dobre miejsce na tego typu imprezę.
Wspaniały koncert, cudowny nastrój, atmosfera, energia! Łał! Świetnie się bawiłam otulona dźwiękami i światłem.
To był wspaniały wieczór, bardzo kameralny, balsam dla duszy :)
Było magicznie, pięknieee!!
Koncert był wspaniały. Kortez zabrał mnie w niesamowitą podròż. Niezwykle wydarzenie. Bardzo dobra organizacja z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Drugi mój koncert Korteza w ICE w Krakowie. Niesamowity wieczór. Już drugi raz udało mi się zdobyć bilety przed samą sceną. Czekam z niecierpliwością na kolejny koncert w tym miejscu. Będę napewno!
Wszystko idealnie zorganizowane:)koncert cudowny
Koncert był wspaniały :) Uczta dla zmysłów, niesamowita atmosfera, pełen profesjonalizm - mimo trudnych czasów. Z niecierpliwością czekam na kolejne wydarzenia.
Wspaniały koncert. Klimatyczny, nastrojowy, niespodziewanie długi, ale nie nudny! Śpiew, muzyka, światła... Organizacyjnie świetnie, mimo pandemii. Zachowane wszelkie środki ostrożności. Szacun!
Niesamowity koncert. Wspaniały klimat, który sprawia, że muzyka wypełnia całą przestrzeń nie pozostawiając miejsca na zbędne dodatki. Niezwykły talent Korteza, jego osobowość oraz sposób w jaki prowadzi przez magiczną krainę swojej twórczości sprawia, że po każdym kolejnym koncercie mam coraz większy niedosyt muzycznych doznań. Jeszcze raz ogromne brawa, również dla pozostałych muzyków z Zespołu oraz dla Pani Katarzyny Sochackiej.
Kortez jak zwykle nie zawiódł! 200% magii 🖤 szczególnie w tym trudnym i dziwnym okresie takie chwile są nieocenione 🙏😊
Jak zwykle na koncertach Korteza, klimatycznie i emocjonalnie 😉
Koncert bardzo fajny, niestety z powodu reżimu sanitarnego, bez "klimatu", z rozżedzoną widownią.
Koncert cudowny, magiczny i jak zwykle przepiękny głos Łukasza, który trafia do mojego serca bardzo głeboko. Koncert był zaledwie kilka dni temu a ja już tęsknie i czekam na kolejny...
Świetna zabawa, Kortez jak zwykle zaczarował salę
Było magicznie.
Kortez po raz kolejny nie zawiódł! Każdy jeden koncert to wyprawa w inny wymiar i inny świat. Muzyka zaglądająca w serce człowieka. Za każdym razem każda piosenka jest inna, Panowie na scenie wymiatają, bawią się muzyką! Cudowne przezycie! Na pewno nieostatni koncert!
Świetny koncert Korteza, zresztą nie spodziewałam się niczego innego po tym Artyście. Organizacja jak i miejsce też spełniały moje oczekiwania, miła obsługa, mimo pandemii wszystko jasno i klarownie podane do wiadomości (była zmiana organizacji i godziny Koncertu), zachowana odległość na sali, bezpiecznie. Wrażenia ogólnie na 6, polecam wszystkim.
Cudowny koncert i magiczna atmosfera!!! Byłam na dwóch koncertach w Kielcach i nadal czuję niedosyt!
Cudowny koncert ❤️ Wspaniały wykonawca, dziękuje
To nasz kolejny koncert Korteza. Za kazdym razem te same emocje, masa wzruszeń i dreszcze przy kazdej piosence. Kortez jest wielkim artystą a możliwość sluchana go na zywo ogromnym zaszczytem.
Cudowny, magiczny, koncert. Byłam z córeczkami, 6 i 4 lata. Zakochane w muzyce Korteza. Dziękujemy za emocje i piękny wieczór. Żałujemy tylko, że nie było szansy zrobić zdjęcia z artystami. Marta Bielecka, Kielce
Marta Bielecka, Kielce 29.10.2020 10:24
Koncert był magiczny. Oprawa i organizacja na najwyższym poziomie. KORTEZ - dziękuję za ten czas! Oby częściej w Kielcach :)
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane