koncert

Kortez

koncert

Kortez

Kortez - Bilety na koncert

Kortez | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. Kortez, czyli Łukasz Federkiewicz, to 27-letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej, dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował aż 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EP-ka Korteza zatytułowana "Jazzboy Session EP", na którą złożyły się trzy piosenki: "Zostań", "Joe" i "Co Myślisz?".

Artysta obdarzony jest niezwykłą, muzyczną wrażliwością, ogromnym talentem i głosem, który zdobył serca setek tysięcy fanek oraz fanów. Wyjątkowy, głęboki i lekko szorstki wokal stał się jego wizytówką. Jego kompozycje, to liryczne ballady niepozbawione wpadających w ucho melodii i życiowych, ujmujących tekstów. 24 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana "Bumerang", która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się i najlepiej przyjętych płyt na polskim rynku muzycznym w ostatnich latach.

Miesiąc po premierze "Bumeranga" Kortez wydał drugą EP-kę z trzema utworami: "Od Dawna Już Wiem", "Ćma Barowa" i "Kominy".

W połowie grudnia sprzedaż "Bumeranga" przekroczyła 15 000 sztuk, a co za tym idzie - debiut Korteza uzyskał status "Złotej Płyty", zaś w drugiej połowie stycznia sprzedaż albumu przekroczyła 30 000 egzemplarzy, który tym samym uzyskał status "Platynowej Płyty".

"Bumerang" przyniósł artyście Fryderyka 2016 za Fonograficzny Debiut Roku oraz "Mateusza", czyli Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego im. Mateusza Święcickiego za: "umiejętność wyrażania w prostych słowach wielu skomplikowanych emocji i zebranie ich w spójną całość na płycie "Bumerang" oraz za dotarcie do szerokiej publiczności z niełatwym i odbiegającym od komercyjnych standardów przekazem artystycznym".

Kortez doceniany jest nie tylko przez rzeszę fanów, ale także dziennikarzy, krytyków i portale muzyczne. Oprócz Fryderyka 2016 i Mateusza ma na swoim koncie nagrodę im. Anny Jantar w konkursie Debiuty w ramach 53. Festiwalu w Opolu. Grał na wielu polskich festiwalach, w tym Open'er Festival 2016, Life Festival, Co Jest Grane 24 Festival. Praktycznie każdy koncert artysty jest wyprzedany i gromadzi pełne sale publiczności.

W składzie koncertowym Korteza występują ambitni i utalentowani muzycy. Festiwale i większe koncerty gra z towarzyszeniem kilkuosobowego zespołu w składzie Krzysztof Domański, Kuba Galiński, Lesław Matecki i Marcin Ułanowski, zaś do sal siedzących przyjeżdża w Trio - z Kortezem i Krzysztofem Domańskim występuje także Olek Świerkot, który od samego początku towarzyszył artyście w pracy nad "Bumerangiem" jako muzyk, multiinstrumentalista, producent i dobra dusza projektu. W 2010 roku Olek Świerkot zastąpił w Jazzboy Studio Bogdana Kondrackiego na stanowisku producenta muzycznego. Wspólnie z Romanem Szczepankiem i Błażejem Nowickim współtworzy projekt Miss Polski. Z Kubą Galińskim produkował "Second Hand" Marcina Rozynka i "Bawię Się Świetnie" Ani Dąbrowskiej. W 2015 roku wyprodukował "Bumerang" Korteza. Jest bliskim współpracownikiem Dawida Podsiadło.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Świetne przeżycie, cudowny klimat mniejszej sceny, support pierwsza klasa. Mniejsza sala pozwala na doświadczenie muzyki w wyjątkowy sposób. Polecam!
Super koncert. Swoisty klimat . Bardzo dobra akustyka miejsca
Niesamowity koncert. Kortez to klasa sama w sobie... Muzyka, słowa, światło- wszystko spójne i tworzące wyjątkową atmosferę. Koncert się skończył, a ja czułam niedosyt.
Koncert wspaniały. Bardzo emocjonujący. Głos Korteza, muzyka i światła wywołują wiele emocji. Serdecznie polecam.
Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Głos Korteza mocny, a do tego super gra świateł. Dobra organizacja imprezy.
Sprzedaż biletów bez jakichkolwiek zakłóceń. Impreza zorganizowana bardzo dobrze. Ogólnie brak zastrzeżeń.
Koncert wspaniały! Kortez cudowna osoba,cudowny muzyk,mój idol! Piękne światła,scena, cały ten klimat. Bardzo pięknie przygotowane wszystko i o czasie!
bardzo dobra organizacja polecam koncerty w tym miejscu i Korteza
Super atmosfera
Koncert Rewelacyjny!!! Kortez i cały zespół Super!!!
Fantastyczny koncert,mega profesjonalizm i zaangażowanie całego zespołu .
Jeden z najlepszych koncertów na jakich byłam. Bardzo klimatyczny z pełną gamą emocji. Dziękuję.
Koncert magiczny! Wspaniała gra muzyki i świateł. Kortez jak zwykle wspaniały!!!
Koncert rewelacja, Kortez to prawdziwy artysta. Świetna oprawa wizualna koncertu.
Koncert wspaniały!!! Dziękujemy
Fantastyczny koncert
Świetny koncert, magiczny klimat. Spędziliśmy wspaniały wieczór z Kortezem. Napewno warto i napewno będziemy chcieli ponownie być na koncercie Korteza
Piękny koncert, dobra akustyka i świetne oświetlenie! Zachęcam każdego do udziału w następnych Koncertach, nie da się wyjść z sali niezadowolonym :D
Kortez - magiczny, zespół - fantastyczny, oprawa - nastrojowa, perfekcyjna (urzekająca gra świateł).
Koncert jako część artystyczna świetny. Muzyka, aranżacja wszystko na najwyzszym poziomie. Natomiast zachwanie Korteza po koncercie skandaliczne. Nie wyszedl na spotknaie z fanami, biorąc pod uwagę, że została garstka osób. Żenada.
Cudowny, fantastyczny, wspaniały. Genialny koncert. Czekam na następny w krakowie.
Rewelacyjny koncert. Kortez totalnie zaangażowany muzycznie. Fantastyczna gra na pianinie. Klimat NCK inny niż w operze krakowskiej. Może troszkę gorsze nagłośnienie i jakoś muzyki, ale kontakt z muzykiem lepszy. Jakby mniejszy dystans. Korteza nie trzeba polecać i tak ma miliony fanów. NCK OK:)
Cudowny klimat, świetne światła!
JAK ZWYKLE KONCERT NA BARDZO WYSOKIM POZIOME. NIC DODAĆ NIC UJĄĆ CZEKAM NA NASTĘPNY!!!!!
Szkoda, że akustyka sali sprawiła że słowa były jedynie słyszalne gdy już Kortez zaczął sam śpiewać i grać
Magiczny koncert 😍
Świetny koncert. Głos, instrumenty, światło na najwyższym poziomie. Polecam!
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane