koncert

Kortez

koncert

Kortez

Kortez - Bilety na koncert

Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. Kortez, czyli Łukasz Federkiewicz, to 27-letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej, dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował aż 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EP-ka Korteza zatytułowana "Jazzboy Session EP", na którą złożyły się trzy piosenki: "Zostań", "Joe" i "Co Myślisz?".

Artysta obdarzony jest niezwykłą, muzyczną wrażliwością, ogromnym talentem i głosem, który zdobył serca setek tysięcy fanek oraz fanów. Wyjątkowy, głęboki i lekko szorstki wokal stał się jego wizytówką. Jego kompozycje, to liryczne ballady niepozbawione wpadających w ucho melodii i życiowych, ujmujących tekstów. 24 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana "Bumerang", która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się i najlepiej przyjętych płyt na polskim rynku muzycznym w ostatnich latach.

Miesiąc po premierze "Bumeranga" Kortez wydał drugą EP-kę z trzema utworami: "Od Dawna Już Wiem", "Ćma Barowa" i "Kominy".

W połowie grudnia sprzedaż "Bumeranga" przekroczyła 15 000 sztuk, a co za tym idzie - debiut Korteza uzyskał status "Złotej Płyty", zaś w drugiej połowie stycznia sprzedaż albumu przekroczyła 30 000 egzemplarzy, który tym samym uzyskał status "Platynowej Płyty".

"Bumerang" przyniósł artyście Fryderyka 2016 za Fonograficzny Debiut Roku oraz "Mateusza", czyli Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego im. Mateusza Święcickiego za: "umiejętność wyrażania w prostych słowach wielu skomplikowanych emocji i zebranie ich w spójną całość na płycie "Bumerang" oraz za dotarcie do szerokiej publiczności z niełatwym i odbiegającym od komercyjnych standardów przekazem artystycznym".

Kortez doceniany jest nie tylko przez rzeszę fanów, ale także dziennikarzy, krytyków i portale muzyczne. Oprócz Fryderyka 2016 i Mateusza ma na swoim koncie nagrodę im. Anny Jantar w konkursie Debiuty w ramach 53. Festiwalu w Opolu. Grał na wielu polskich festiwalach, w tym Open'er Festival 2016, Life Festival, Co Jest Grane 24 Festival. Praktycznie każdy koncert artysty jest wyprzedany i gromadzi pełne sale publiczności.

W składzie koncertowym Korteza występują ambitni i utalentowani muzycy. Festiwale i większe koncerty gra z towarzyszeniem kilkuosobowego zespołu w składzie Krzysztof Domański, Kuba Galiński, Lesław Matecki i Marcin Ułanowski, zaś do sal siedzących przyjeżdża w Trio - z Kortezem i Krzysztofem Domańskim występuje także Olek Świerkot, który od samego początku towarzyszył artyście w pracy nad "Bumerangiem" jako muzyk, multiinstrumentalista, producent i dobra dusza projektu. W 2010 roku Olek Świerkot zastąpił w Jazzboy Studio Bogdana Kondrackiego na stanowisku producenta muzycznego. Wspólnie z Romanem Szczepankiem i Błażejem Nowickim współtworzy projekt Miss Polski. Z Kubą Galińskim produkował "Second Hand" Marcina Rozynka i "Bawię Się Świetnie" Ani Dąbrowskiej. W 2015 roku wyprodukował "Bumerang" Korteza. Jest bliskim współpracownikiem Dawida Podsiadło.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Wspaniały koncert, a właściwie widowisko. Kortez jak zwykle niezawodny!
Bardzo dobry koncert.
Wyjątkowy artysta jak i sam koncert! Polecam każdemu aby choć raz wziął udział w tym spektaklu. Niezapomniane przeżycie.
Występ magiczny ...
Mega cudowna atmosfera!
Koncert magiczny:)Niezapomniana atmosfera,klimat.Jak tylko będzie okazja i Kortez pojawi się w Rybniku z wielką przyjemnością zakupimy bilety.Pozdrawiamy i Dziękujemy:)
Ania i Przemek 09.06.2021 21:45
Niesamowity spektakl muzyki światła i cieni w wykonaniu 🅰 rtystów przez duże 🅰 na który długo czekałem. Było Mega,a żona w niebo wzięta .
Uczta dla oczu i uszu. Niebiański głos..
Było super 🤩 magia po prostu 😍😍
Rewelacja, Kortez jak zwykle świetny 😉
Było nostalgicznie i magicznie, szkoda, że tak krótko 🙂
R-E-W-E-L-A-C-J-A !!!!!!!!!!!!!!!
❤❤❤❤
Rewelacyjne połączenie muzyki światła i nieszablonowych nowych aranżacji świetnych tekstów Łukasza
Moje zastrzeżenia budzi jednie zachowanie obsługi TZR : mieliśmy pecha spóźnić się o 5 minut z uwagi na olbrzymie problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego, a kiedy już byliśmy przed drzwiami sali koncertowej, pracownice obsługi oświadczyły nam piercyt.: "Teraz państwo nie wejdziecie, dopiero po drugim utworze". Nie rozumiem takiego rodzaju postępowania,tym bardziej, że przez cały koncert ktoś wchodził i wychodził z sali, np do toalety.
Koncert pierwsza klasa. Bardzo się cieszę, że mogłam tak miło spędzić z siostrą wieczór. Oby więcej takich koncertów! Pozdrawiam i dziękuję.
SZYBKO.KRÓTKO I NA TEMAT . ORGANIZACJA 10/10 KONCERT KOTREZ 10/10 OGÓLNIE 10/10 !!!
super występ i "uczta dla ducha" :-)
Świetny koncert
lubię taki klimat" muzyczny, było OK.
Cudowny koncert....
Jak zwykle cudownie. Za każdym razem Kortez przenosi mnie w inny świat.
Listę z jak zawsze WIELKI
Poczatek inny niz wszystkie , brak powitania ale pozniej pelen czad :-) super wieczor :-) POLECAM
Było bosko. Nie mogło być inaczej. To Kortez :)
Super koncert
Wszystko super, muzyka oraz cały spektakl ze światłami. Na pewno jeszcze nie raz skorzystamy. Pozdrawiamy
Wspaniałe widowisko pełne emocjonalnych doznań , pozwalające przenieść się w świat wewnętrznych przeżyć i zatrzymać w biegnącym świecie...
Nie od dziś wiadomo, że występy Korteza to wydarzenia zjawiskowe, magiczne i zapierające dech. Głębokie pokłony, szczególnie w tych ciężkich czasach, dla zespołu za ten spektakl, za tę niebanalną atmosferę, organizatorów za mozliwość wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu oraz dla techniki za nienaganną oprawę świetlną i dźwiękową.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane