koncert

Kortez

koncert

Kortez

Kortez - Bilety na koncert

Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. Kortez, czyli Łukasz Federkiewicz, to 27-letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej, dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował aż 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EP-ka Korteza zatytułowana "Jazzboy Session EP", na którą złożyły się trzy piosenki: "Zostań", "Joe" i "Co Myślisz?".

Artysta obdarzony jest niezwykłą, muzyczną wrażliwością, ogromnym talentem i głosem, który zdobył serca setek tysięcy fanek oraz fanów. Wyjątkowy, głęboki i lekko szorstki wokal stał się jego wizytówką. Jego kompozycje, to liryczne ballady niepozbawione wpadających w ucho melodii i życiowych, ujmujących tekstów. 24 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana "Bumerang", która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się i najlepiej przyjętych płyt na polskim rynku muzycznym w ostatnich latach.

Miesiąc po premierze "Bumeranga" Kortez wydał drugą EP-kę z trzema utworami: "Od Dawna Już Wiem", "Ćma Barowa" i "Kominy".

W połowie grudnia sprzedaż "Bumeranga" przekroczyła 15 000 sztuk, a co za tym idzie - debiut Korteza uzyskał status "Złotej Płyty", zaś w drugiej połowie stycznia sprzedaż albumu przekroczyła 30 000 egzemplarzy, który tym samym uzyskał status "Platynowej Płyty".

"Bumerang" przyniósł artyście Fryderyka 2016 za Fonograficzny Debiut Roku oraz "Mateusza", czyli Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego im. Mateusza Święcickiego za: "umiejętność wyrażania w prostych słowach wielu skomplikowanych emocji i zebranie ich w spójną całość na płycie "Bumerang" oraz za dotarcie do szerokiej publiczności z niełatwym i odbiegającym od komercyjnych standardów przekazem artystycznym".

Kortez doceniany jest nie tylko przez rzeszę fanów, ale także dziennikarzy, krytyków i portale muzyczne. Oprócz Fryderyka 2016 i Mateusza ma na swoim koncie nagrodę im. Anny Jantar w konkursie Debiuty w ramach 53. Festiwalu w Opolu. Grał na wielu polskich festiwalach, w tym Open'er Festival 2016, Life Festival, Co Jest Grane 24 Festival. Praktycznie każdy koncert artysty jest wyprzedany i gromadzi pełne sale publiczności.

W składzie koncertowym Korteza występują ambitni i utalentowani muzycy. Festiwale i większe koncerty gra z towarzyszeniem kilkuosobowego zespołu w składzie Krzysztof Domański, Kuba Galiński, Lesław Matecki i Marcin Ułanowski, zaś do sal siedzących przyjeżdża w Trio - z Kortezem i Krzysztofem Domańskim występuje także Olek Świerkot, który od samego początku towarzyszył artyście w pracy nad "Bumerangiem" jako muzyk, multiinstrumentalista, producent i dobra dusza projektu. W 2010 roku Olek Świerkot zastąpił w Jazzboy Studio Bogdana Kondrackiego na stanowisku producenta muzycznego. Wspólnie z Romanem Szczepankiem i Błażejem Nowickim współtworzy projekt Miss Polski. Z Kubą Galińskim produkował "Second Hand" Marcina Rozynka i "Bawię Się Świetnie" Ani Dąbrowskiej. W 2015 roku wyprodukował "Bumerang" Korteza. Jest bliskim współpracownikiem Dawida Podsiadło.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Super koncert
Super koncert! Czekam na kolejny.
Koncert magia! Cudowna gra muzyki i świateł! Już mam bilety na kolejny koncert;)
Kortez kolejny raz mnie nie zawiódł
Cudownie spędziłam czas! Wrażenia słuchowe i wzrokowe jak najlepsze. Balkonowe miejsca bardzo wygodne. Powtórzę chętnie jeśli tylko będzie to możliwe.
Maggawa 17.03.2021 20:13
Było pięknie
Warto zatrzymać się na chwilę w świecie zakazów, nakazów, pędu życia i jego obowiązków i włączyć choć na 2 godziny tryb relaksu, spokoju i zapomnienia z Imbirem. Dzięki Kortez.
fantastyczny, magiczny koncert
Nie bawiłam się.... byłam chora nie miałam możliwości byc na koncercie nie miałam możliwości zwrotu biletów.... chętnych zeby oddać nawet za darmo tez nie było.....
Było magicznie
ola2602czestochowa 16.03.2021 22:07
PIĘKNA MUZYKA, PIĘKNE EFEKTY ŚWIETLNE
Koncert i organizacja super. Bardzo dobre nagłośnienie i oprawa świetlna.
Cały zespół w doskonałej formie, co było widać i słychać. To zaszczyt brać udział w takim wydarzeniu ;)
Superowo !!!:) polecam każdemu kto ma możliwość się wybrać
Jak zwykle było super, światła, dżwięk nie mówiąc już u samym artyście. Brawo. Pierwszy raz byłem w "Mors" w Dębicy. Troszkę dziwne uczucie z ostatniego rzędu przez nisko usytuowany sufit i mały pochył sali. Duży minus to mocno świecące ledy w krawędzi schodów i mocne światło z klatek schodowych rozpraszające uwagę i oślepiające. Krótko mówiąc za jasno, by stworzyć atmosferę znaną z innych sal. Organizacja super, uczucie bezpieczeństwa covidowego zapewnione (bez ścisków, niepotrzebnych zgromadzeń itd.)
Brzmienie super. Kortez trzyma dystans
Było CUDOWNIE !!!
Świetny, magiczny koncert!
Wspaniałe wydarzenie, na które czekałam od momentu kupienia biletu. Świetna organizacja koncertu, z zachowaniem reżimu sanitarnego - godna pochwały.
Koncert Korteza to tradycyjnie uczta dla duszy. Cudowna muzyka, wspaniały głos, świetne aranżacje świetlne. Odrobina magii w naszym zwariowanym świecie.
Uwielbiam! Wreszcie długo oczekiwany koncert.
Katarzyna 15.03.2021 20:44
MAGIA , głos Korteza i fortepian , do tego dźwięk trąbki i ta gra świateł - po prostu inny świat, inny wymiar. wielkie dzięki . A i organizacja ze strony domu kultury na najwyższym poziomie...
super było. Kortez
Super impreza ! Świetna organizacja :)
Kortez nigdy nie zawodzi, otula zmysły głosem i muzyką. Panowie nawet w okrojonym składzie dają radę. Czekam na następne koncerty!
Wspaniały koncert.
super!!!
Koncert bardzo udany, klimatyczny. Gorąco polecam.
Kortez jak zwykle genialny, świetna atmosfera, gra świateł majstersztyk, niezapomniane wrażenie! Czekam na kolejny koncert
karolinaplesniak 15.03.2021 12:48
Genialny koncert
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane