koncert
Lao Che

koncert

Lao Che

Lao Che - Bilety na koncert

Lao Che - Bydgoszcz Filharmonia Pomorska | Kupuj Bilety Online

Lao Che, jeden z najpopularniejszych zespołów alternatywnych w Polsce.
Muzyka Lao Che to połączenie różnych gatunków: rocka, elektroniki, funku i hip hopu. Na uwagę zasługują również wyjątkowe teksty Huberta Dobaczewskiego, które znalazły się w podręcznikach do języka polskiego dla szkół średnich.

Zespół Lao Che w październiku 2012 wydał piątka płytę; wszystkie jego krążki zdobywały uznanie fanów i krytyków.

Zespół koncertował także w Niemczech, Czechach, na Litwie oraz w Anglii, Irlandii i Irlandii Północnej.
 
"Gazeta Wyborcza", podsumowując rok 2005 w polskiej muzyce, uznała album za "wydarzenie numer 1". Robert Sankowski uzasadniał tę ocenę: "Zespół (...) uniknął banału, ale jednocześnie nie wpadł też w pułapkę patosu. Przełożył dramat 63 dni warszawskiego powstania na język muzyki rockowej zrozumiały dla współczesnego odbiorcy. Tym samym udowodnił, że takie tematy mogą być zarówno inspirujące dla popkulturowych twórców, jak i interesujące dla odbiorców ich twórczości". Krzysztof Varga na łamach "Dużego Formatu" (cykliczny dodatek do "GW") pisał: "To jest bez wątpienia pierwsza piątka polskich płyt rockowych ostatniego dwudziestolecia, może nawet pierwsza piątka, jeśli liczyć od czasów płyty numer jeden w historii polskiego rocka, a więc "czarnego" albumu Brygady Kryzys".

Słuchacze radiowej Trójki nadali "Powstaniu..." tytuł Albumu Roku.

We wrześniu 2008 roku za płytę "Gospel" zespół dostał  od radiowej Trójki nagrodę "Mateusza 2008", uważaną za jedną z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce.

W grudniu 2008 zespół otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. "Na uznanie zasługuje twórczość zespołu inspirowana tematami historycznymi związanymi z narodem polskim i jego dziejami, charakteryzująca się ciekawą i nietuzinkową oprawą muzyczną, która wnosi nową wartość do polskiej sceny muzycznej" - uzasadniono w werdykcie.

W sierpniu 2010 zespół otrzymał Nagrody m. st. Warszawy dla wybitnych warszawiaków działających na rzecz rozwoju stolicy: ludzi kultury, nauki i sztuki.

We wrześniu 2010 teledysk do utworu "Życie jest jak Tramwaj" zdobył nagrodę za najlepszą animację na Festiwalu Filmów Yach w Gdyni.

W roku 2011 muzycy wyruszyli w trasę koncertową z zespołem Czesław Śpiewa; okazała się ona ogromnym sukcesem. W siedmiu koncertach wzięło udział ponad 8 tysięcy widzów. Ponadto Lao Che został zaproszony do udziału w trasie koncertowej "Męskie Granie", wspólnie z Voo Voo, Lechem Janerką, Leszkiem Możdżerem.

W lipcu 2012 zespół został odznaczony przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Bydgoszcz

Recenzje

Piękne miejsce jeszcze lepszy koncert Lao Che ,jak zwykle klasa sama w sobie
Super czad!
zabek.76 17.03.2019 13:21
Świetny koncert, wspaniała atmosfera! 3 piosenki na bis - to się szanuje!
Świetny koncert:-) Chętnie wybiorę się jeszcze raz!!!
bardzo dobry koncert, POLECAM
Świetny Klub Bogart i wspaniały koncert Lao.Najlepszy Klub w mojej okolicy a Lao jak zwykle wspaniali:)
To była prawdziwa przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu, jak dla mnie są profesjonalistami przez duże P :)
pierwsza klasa
Świetny koncert! Lao jak zwykle w formie!!! Sam klub Bogart to genialne miejsce na koncerty.
Czadowy zespół w czadowym klubie - kolejny raz jestem i nie zawiodłem się :)
Koncert absolutnie rewelacyjny!
Koncert był fantastyczny...
Zaczęło się bardzo bobrze, skończylo wyśmienicie :-) Fantastycznie spędzony czas w gronie wspaniałych ludzi we wspaniałym miejscu.
Lao Che Genialne.Prawie 2 godziny koncertu z pzurem .Akustyka super w Bogarcie Bawie się tam co tydzień. Polecam
PASJA-AUDIO 24.02.2019 12:27
Genialne miejsce klub bogart. Lao Che , coz innego można powiedzieć? Genialni, prefekcyjni. Dziękuję, że moglam tam być i przeżywać taki wspanialy koncert. Nagłośnienie w sali, rewelacja.
Rozrywka na wysokim poziomie. Świetnie grają na żywo, co nie wszystkim zespołom wychodzi tak dobrze. Czuć było pozytywną atmosferę. Cieszy to, że jest cała masa ludzi myślących podobnie jak autor tekstów. Świetny występ, szczególne oklaski dla Pana Karola.
Nauczycielka wos-u 24.02.2019 11:51
Ta grupa to już od dawna poziom pro. W moim odczuciu wszystko jest dopracowane do najmniejszego szczegółu, każdy ruch, każda nuta, każdy lumen światła. Gomunice - to mała miejscowość, za każdym razem jak wychodzę na fajkę na dwór spotykam i rozmawiam z kimś nowopoznanym. Wczoraj było tak samo - a jakże, i na koniec padły słowa prawdziwe - jakby w tym klubie nie było miłości - to by go nie było. I właśnie to przyciąga artystów z poziomu Lao Che.
Koncert fantastyczny. Klub teź. Bywamy tam coraz częściej na koncertach. Polecamy goràco Wszystkim Klub muzyczny Bogart w Gomunicach. Rozmach ofery koncertowej jest tak duży, że każdy znajdzie koncert dla Siebie. Lao Che polecać nie trzeba. Podziękowania dla organizatorów.
Joanna i Mariusz 24.02.2019 10:18
Koncert godny polecenia. Zespół grał niesamowicie. Super!!! Bawiliśmy się bardzo fajnie. Fajne, klimatyczne miejsce.
Lao che jak zawsze w super firmie. Wspaniały koncert w niesamowitym klubie Bogart. Polecam!
Fantastyczny koncert, klimat miejsca - niepowtarzalny. Było cudownie, polecam.
Świetny koncert!
Koncert na najwyższym poziomie! Świetny występ i oprawa!
Świetny koncert. Zespół wiadomo że pierwsza klasa, a do tego super warunki odsłuchowe. Na pewno będę śledził przyszłe koncert w tym miejscu.
Wszystko super - ale koncert rockowy na siedząco jest trochę dziwny
Świetny występ, super utwory. Myślę, że to nie był mój ostatni koncert Lao Che.
Świetny koncert. Bardzo dobrze akustycznie.
Rewelacja! Kameralnie i na wysokim poziomie
Lao Che z każdą płytą jest lepsze.
Po raz drugi na LC w pile,tym razem jeszce lepiej niż w rck-u(TEŻ BYŁO DOBRZE). Przy najbliższej okazji, kolejnej wizyty w mieście na pewno idziemy. Dzięki !
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane

Bydgoszcz inne wydarzenia