koncert

Luxtorpeda

koncert

Luxtorpeda

Luxtorpeda - Bilety na koncert

Luxtorpeda | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.
Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów "Niezalogowany", "Autystyczny" i "Za wolność".
Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pism "Metal Hammer" i "Teraz Rock", gdzie została uznana za najlepszy zespół roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody "Fryderyk" za 2011r., otrzymując statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.
9 maja 2012 r. ukazała się druga płyta LUXTORPEDY zatytuowana "Robaki", szybko zdobywając tak samo jak pierwsza status "złotej płyty". Drugi krążek promują teledyski do utworów "Hymn" i "Wilki dwa", ten drugi zagościł na liście Trójki PR, 6 tygodni z rzędu zajmując pierwszą pozycję, a 10-cio krotknie będąc na pierwszym miejscu w ogólnym rozrachunku.
Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, POD, Motorhead, Limp Bizkit, Sabbaton itp. Zespół otrzymał również "złotego bączka"- nagrodę publiczności największego z festiwali – Przystanku Woodstock. W roku 2013 Luxtorpeda otrzymała 3 nominacje do nagrody Fryderyki 2012 i po raz kolejny został doceniony w wielu rankingach między innymi "Teraz Rock" i "Metal Hammer".
Pierwszego kwietnia 2014 roku ukazał się 3 album zespołu pod tytułem "A Morał Tej Historii Mógłby Być Taki, Mimo Że Cukrowe To Jednak Buraki".
W czerwcu 2015 roku zespół wydał 3 utworową "EPkę". 1 kwietnia 2016 “światło dzienne” ujrzał 4 album zespołu „MYWASWYNAS”. Kolejne wydawnictwa zespołu to płyty live: „LuxLive 1” i LuxLive 2”.

Skład :
Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak – perkusja, głos
Krzysztof "Kmieta" Kmiecik - gitara basowa, głos
Przemysław "Hans" Frencel – głos
Robert "Litza" Friedrich - głos, gitara
Robert "Drężmak" Drężek – gitara, głos

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje

Świetny koncert! Był ogień!!!
B. dobry koncert. Perkusista - rewelacja.
Koncerty Luxtorpedy są zawsze, zawsze, zawsze na najwyższym poziomie. To, jak członkowie zespołu utrzymują kontakt z publicznością, ile energii przekazują, ich osobiste wtręty i refleksje na życiowe tematy w przerwach między piosenkami oraz mimika, jaką nas raczą podczas występu, sprawiają, że oglądanie ich za każdym razem jest czystą przyjemnością. Dostałam kopa energetycznego na najbliższy czas!
Super koncert 🎸🎶👍
Znakomity koncert. Świetna, rockowa energia. Zabawne, krótkie i mądre rozmowy Litzy z publiką. Po prostu szczery, prawdziwy, rockowy czad. Bardzo dobre brzmienie.
Wspaniały koncert, świetna atmosfera! Klub jedyny w swoim rodzaju.
Świetny klub, świetna kapela, koncert zaparł mi dech w piersiach. Zarówno Ja jak i moja żona jesteśmy bardzo zadowoleni i gorąco polecamy Luxtorpedę wszystkich miłośników mocniejszych brzmień z przesłaniem.
Karol 05.03.2019 10:54
Znakomity klub. Luxtorpeda jak zawsze znakomity koncert. Na pewna tam jeszcze wrócimy...
Są miejsca i Miejsca - są zespoły i jest Luxtorpeda :)
Koncert jak zwykle- fantastyczny!!!
aneczkanosal@wp.pl 04.03.2019 18:09
Rewelacyjny koncert. Luxtorpeda w nowym roku w formie. organizacja wzorcowa Bogart to klasa sama w sobie.
Najlepszy z najlepszych. Wspaniały koncert, świetna atmosfera. Najlepszy polski zespół rockowy
Wszystko super.
Świetny koncert . I super miejsce
Bardzo energetyczny występ + klimatyczne miejsce! Polecam!
Jak zawsze w Bogarcie niesamowity klimat z potęgowany dużą dawką dobrej, energetycznej muzyki.
Daniel pszczółka 03.03.2019 11:15
Świetny koncert.
Świetny koncert!
Bogart Gomunice - to miejsce jest magiczne, tutaj każdy koncert zawsze będzie udany ! Luxtopreda świetny występ, szacunek
Bardzi fajny koncert.Chłopaki dali czadu.Polecam klub boggart atmostera jedyna w swoim rodzaju a akustyka bardzo dobra.
PASJA-AUDIO 02.03.2019 12:16
Koncert zgodnie z oczekiwaniami, chłopcy łoją, aż miło. Podobno tekst nie jest najważniejszy, ale akustyk powinien lepiej popracować i dać szansę wokaliście.
Klimatyczny klub, dobre nagłośnienie, brak barierek pod sceną co powoduje przyjacielską, rodzinną atmosfere. Luxtorpeda jak zawsze rewelacyjnie! Grali starsze kawalki i nowy utwor. Ekspresja sceniczna jak zawsze na ogromny plus.
Koncert był super! Polecam każdemu!
Super koncert, klimatyczny i energetyczny. Dziękuję.
Rewelacja! Świetnie się bawiliśmy, bo i zespół bawił się świetnie!
Bardzo energetyczny i żywiołowy koncert. Świetna atmosfera klubu.
Świetna energia, łzy szczęścia jak i wzruszenia. Chłopaki, motywujecie mnie do walki ze słabościami, do czerpania radości z każdej chwili. Dzięki!
joshxmaggie 27.02.2019 23:40
Jak zwykle pełen profes, petarda że sceny , świetny koncert
Super występ jak zwykle z Luxtorpedą. Klub dobrze nadaje się na tego typu imprezy.
Michał 21.02.2019 10:13
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane