koncert Marek Dyjak

Marek Dyjak - Gintrowski

koncert Marek Dyjak

Marek Dyjak - Gintrowski

Marek Dyjak - Gintrowski - Bilety na koncert

Płyta DYJAK GINTROWSKI, to niezwykły projekt. To 10 piosenek Przemysława Gintrowskiego w nowych, zupełnie świeżych, niebanalnych aranżacjach Marka Tarnowskiego i Jerzego Małka, muzyków na co dzień grających w zespole Marka Dyjaka.

Nowe aranże szlagierów narzuciły Dyjakowi zupełnie inne spojrzenie na dotychczasowe wersje utworów. Jego interpretacje to nieodłącznie zachrypnięty głos w "A my nie chcemy uciekać stąd", nostalgia w "Modlitwie o wschodzie słońca", ale także zaduma w "Zmiennicy" i smutek w "Gdy tak siedzimy nad bimbrem…"

Zupełnie nowe spojrzenie aranżerów na kompozycje Gintrowskiego i przełożenie na instrumentarium pozbawione gitary, poniekąd zdeterminowało interpretację Dyjaka, ale otworzyło także inne możliwości odczytu tych ponadczasowych już pieśni. Dlatego jest to nie tylko pozycja dla miłośników twórczości Dyjaka, ale także świetna propozycja dla wiernych fanów zaangażowanych pieśni Przemysława Gintrowskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Marek Dyjak - Gintrowski

Jeden z lepszych koncertów na których byłam. Pan Dyjak oddał się bez reszty. Doświadczenie nie do opisania.
Świetny występ! Interpretacja i głos Pana Marka Dyjaka inspirujące. Instrumentaliści czyli Jerzy Małek i Marek Tarnowski świetni. Cała trójka zasługuje na wielkie brawa. Pozdrawiam!
Wspaniały koncert. Na żywo Pan Marek bardzo mocno i wyraziście. Niezapomniane wrażenia.
Piękny koncert.
Bardzo dobry koncert. Świetne wykonanie utworów. Dodatkowo dźwięki muzyczne super.Duże przeżyciea
to był jeden z lepszych koncertów Marka Dyjaka, na którym byłam (a chodzę regularnie), oprócz technicznej strony - coraz lepsze nagłośnienie koncertu, to skład muzyków prima sort;-), zacznę od mojego ulubieńca Dr Trąbki;-), potem Marek Wirtuoz klawiszy, czyli podstawowy skład, do którego dołączył kontrabas i perkusja, chłopaki się świetnie rozumieli muzycznie, miło było patrzeć i słuchać jak sobie dżemują PS: no i po raz pierwszy Marek Dyjak zaprezentował swoje poczucie humoru, warto było na to czekać;-)
Lubię i cenię tego artystę dlatego zawsze z przyjemnością uczestniczę w jego koncertach.
Jak zawsze zamyślony i emocjonalny
Kuźnia Kulturalna to super miejsce, a artysta Marek Dyjak , którego utwory znam dobrych kilkanaście lat kiedy jeszcze grał w Józefowie koło Biłgoraja na festiwalach piosenki ekologicznej EKO jest po prostu wspaniały :) napewno jeszcze zawitam na jego koncerty:). Polecam starszym i młodszym.
Sam koncert fantastyczny. Niestety troche ciasno ale to specyfika miejsca. To co jest absolutnie na minus to system sprzedaży bilitów: na stronie wybieramy sobie bilety z planu sali. Super! Tylko niestety układ rzeczywisty jest zupełnie inny. Kupiłem 2 bilety koło siebie ale siedzielismy z żoną w różnych rzędach bo ktoś miał inną koncepcję ustawienia krzeseł. Jest to niepoważne.
koncert był świetny. Najlepszy koncert Dyjaka na którym byłam a byłam juz na 7 koncertach
Rewelacyjny koncert. W repertuarze piosenki nie tylko z ostatniej płyty, wręcz więcej z "Mojego Fado" niż z :Gintrowskiego" ale ich wykonanie było świetne, brzmiały znacznie lepiej, głębiej niż na płycie. Zarówno Pan Marek Dyjak, jak i instrumentaliści w wyśmienitej formie, świetna atmosfera, jeden z lepszych koncertów na jakich byłem w ostatnich latach.
Niestety, doceniając talent Marka Dyjaka, tytuł koncertu wprowadzał w błąd. Nie był to, wbrew nazwie, koncert Dyjak - Gintrowski, a koncert Marka Dyjaka, podczas, którego wykonano tylko kilka piosenek Przemysława Gintrowskiego, jak powiedział na wstępie artysta, "Gintrowski będzie w ilościach śladowych" i niestety miał rację. Nastawiłem, się na sentymentalną podróż do lat mojej młodości (wychowałem się na tekstach Kaczmarskiego i Gintrowskiego. Pozostało uczucie niedosytu, tym bardziej, że piosenki Gintrowskiego wykonane podczas koncertu "A my nie chcemy uciekać stąd", Autoportret Witkacego", czy "Gdy tak siedzimy" (podano tytuł "Bimber") były wykonane genialnie. Szkoda, że tak mało. :(
Marek Dyjak, jak zwykle wspaniały, prawdziwy, szczery i poruszający do głębi. Za to miejsce na koncert fatalne.
Polecam
Jak zawsze znakomity !

Polecane z kategorii koncert