koncert

Piotr Damasiewicz & The Power Of The Horns: Polska

koncert

Piotr Damasiewicz & The Power Of The Horns: Polska

Piotr Damasiewicz & The Power Of The Horns: Polska - Bilety na koncert

9-osobowy zespół gwiazd polskiego jazzu prowadzony przez laureata Fryderyka, trębacza Piotra Damasiewicza prezentuje program inspirowany historią Polski i polskiej muzyki improwizowanej.

„Hasło Make Polish jazz great again - trawestacja wyborczego sloganu Trumpa - brzmi tu jak mocna prowokacja. Narodowe odniesienia do bohaterów jazzowych trzech pokoleń - od Komedy i Stańki, przez Szukalskiego, po Wojtasika - wydają się znaczące, a data nagrania – rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - buduje atmosferę martyrologicznego manifestu. (…) Jesteśmy w tej wizji Polski, która jest częścią świata, a nie w tej części świata, dla której nawet część własnego kraju jest partią zewnętrzną.”
Bartek Chaciński („Polityka” & „Polifonia”)

Okoliczności rejestracji albumu pomogły ostatecznie wyklarować tytuł, jednak już wcześniej wiadomo było, że na płycie znajdą się odniesienia do historii polskiego jazzu i historii Polski w ogóle. (...) Tytułowa, dwuczęściowa kompozycja to hołd złożony największym mistrzom polskiej sceny jazzowej. W pierwszej kolejności Krzysztofowi Komedzie, Tomaszowi Szukalskiemu, Tomaszowi Stańce i Piotrowi Wojtasikowi. To też nostalgiczna podróż do heroicznego okresu polskiego jazzu, czy raczej do tego okresu w polskiej kulturze, kiedy w ramach muzyki, kina, literatury, sztuk plastycznych w najbardziej wyrazisty sposób tworzyło się to, co zwykło się nazywać polską szkołą (i tu można dopisać – plakatu, grafiki, filmu i tak dalej).
Rafał Zbrzeski „JazzPress”

Jeśli chodzi o stylistykę, prochu się tu nie wymyśla, zresztą sam lider wymienia swoich mistrzów: Tomasz Stańko, Krzysztof Komeda, Tomasz Szukalski i Piotr Wojtasik, a więc szeroko rozumiany główny nurt akustycznego jazzu, którego ww. giganci to nie tylko wybitni przedstawiciele w PL, ale, przede wszystkim, nasi oficerowie łącznikowi ze światem.
Można „Polskę” odbierać jako dzieło autonomiczne, świetnie przy tym oddające klimat współczesnej sceny jazzowej, nie tylko w kraju, a więc, oddające klimat duchowy, społeczny, a nawet polityczny.
Adam Domagała, „Z Dżezem Lżej”

Wystąpią:
Piotr Damasiewicz trąbka
Dominik Wania fortepian
Maciej Kądziela saksofon altowy
Adam Pindur saksofon tenorowy
Gerard Lebik saksofon tenorowy
Paweł Niewiadomski puzon
Ksawery Wójciński kontrabas
Jakub Cywiński kontrabas
Samuel Hall perkusja

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Piotr Damasiewicz & The Power Of The Horns: Polska

Koszmarne nagłośnienie (a siedzieliśmy tuż obok konsolety). Głośno tak, że nie sposób było usłyszeć instrumentów. Natężenie dźwięku przekraczało momentami granicę bólu. Dopiero po szczelnym zatkaniu uszu było lepiej. Nie polecam
Absolutnie fantastyczny koncert! Dzien po i jeszcze nie ochlonelam! Klasa klasa klasa i jeszcze raz klasa! Muzycy prezentuja poziom swiatowy, szkoda, ze ciagle niedoceniani przez polska publicznosc. Zeby tak grac to trzeba nie tylko umiec, tym trzeba zyc!
Damasiewicz próbuje wykrzesać energię na scenie, ale udaje mu się tylko zrobić wielki hałas. Nie ma w tym rytmu, melodii i nastroju. Niestety do odjechanych improwizacji trzeba mieć jeszcze więcej talentu niż do grania z nut. Koncert był męczarnią. Ściana dźwięku przysłoniła brzmienie poszczególnych instrumentów. Podobno lider kazał podkręcić realizatorów głośność. I to powinno być karalne. Wyszliśmy z szumem w uszach. To nie był jazz. Współczuję pozostałym członkom zespołu, bo wiem, że potrafią grać inaczej, lepiej, ciszej...
Impreza na bardzo wysokim poziomie. Świetna sala widowiskowa. Wspaniała akustyka. Oby więcej takich wydarzeń!

Polecane z kategorii koncert