koncert

„Rzeczy niepokój” - Baczyński muzycznie

koncert

„Rzeczy niepokój” - Baczyński muzycznie

„Rzeczy niepokój” - Baczyński muzycznie - Bilety na koncert

Zapraszamy na wyjątkowy koncert z wierszami wybitnego poety i żołnierza zmarłego podczas Powstania Warszawskiego.

Rok 2021 został ogłoszony Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - w uznaniu jego zasług dla polskiej kultury, w 100-lecie jego urodzin. Muzycznej interpretacji wierszy poety podejmie się zespół Blue Sounds. Połączenie muzyki i poezji ukaże ponadczasowość i uniwersalny charakter twórczości Baczyńskiego, uzmysłowi jak wielką wartość posiadają jego wiersze i na jak wielu różnych płaszczyznach mogą stanowić inspirację dla innych artystów. Podczas koncertu usłyszymy między innymi muzykę do wierszy: „24.XII”, „Elegia o chłopcu polskim”, „Kołysanka”, „Spojrzenie”. Wszystko w niezwykłych elektroakustycznych brzmieniach zespołu z Włocławka.

Zespół Blue Sounds powstał pod koniec lat dziewięćdziesiątych. W roku 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka, stricte bluesowa płyta zespołu „Tak naprawdę to wszystko z miłości", która spotkała się z dużym uznaniem zarówno wśród szerokiej rzeszy słuchaczy muzycznych środowiska bluesowego jak i jazzowego. W roku 2008 doczekała się również reedycji w Japonii pod angielskim tytułem To Be Honest It’s All Because of Love. Kolejny album "Karuna" w roku 2013 to dość eklektyczna płyta. Można powiedzieć, że jest to muzyka z pogranicza bluesa, jazzu, muzyki latynoskiej i folk. Nagrody i największe osiągnięcia zespołu miały zarówno charakter regionalny jak i ogólnopolski. Zespołu wystąpi w składzie: Joanna Karkoszka - wokal i gitara, Tomasz Karkoszka - perkusja, Jacek Cichocki - instrumenty klawiszowe, Jarosław Szajerski - bas.

Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2021.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Włocławek

Brak wydarzeń w: Włocławek

Recenzje „Rzeczy niepokój” - Baczyński muzycznie

Wspaniałe, zaskakujące aranżacje i strona wizualna. Tęskniłam jedynie za dyskretnym tekstem wierszy w tle.
Wspaniały temat spotkania, miła atmosfera, dobre oświetlenie sceny, ale miałam wrażenie, że nagłośnienie jest nienajlepiej wyregulowane przez co śpiew wokalistki był dla mnie niezbyt wyraźny.

Polecane z kategorii koncert