Wydarzenia Włocławek 2023/2024 | Imprezy i atrakcje

Dodaj do ulubionych
Ulubione

Bilety i wejściówki na wydarzenia w Włocławek


Opowieść wigilijna Skene

 KUP BILET

Maleńczuk - Klauzula Sumienia

 KUP BILET

Michał Bajor - No, a ja?

 KUP BILET

"Zagan Acoustic - Muzyczna podróż "

 KUP BILET

Zemsta Teatr Impresaryjny

 KUP BILET

Tajemnicze przypadki Świętego Mikołaja

 KUP BILET

Hrabina Pączek - recital Joanny Kołaczkowskiej

 KUP BILET

Goło i Wesoło

 KUP BILET

Goło i Wesoło

 KUP BILET

Kabaret Moralnego Niepokoju - Za długo Panowie byli grzeczni

 KUP BILET

Kabaret Moralnego Niepokoju - Za długo Panowie byli grzeczni

 KUP BILET

ŻYCIE JEST PIOSENKĄ

 KUP BILET

Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu - Sanremo na Bis

 KUP BILET

The Strings

 KUP BILET

The Strings

 KUP BILET

Prawda - komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata

 KUP BILET

Prawda - komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata

 KUP BILET

Stare Dobre Małżeństwo

 KUP BILET

żONa – komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju

 KUP BILET

żONa – komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju

 KUP BILET

Diabli mnie biorą

 KUP BILET

Diabli mnie biorą

 KUP BILET

Le Figaro - Amore mio

 KUP BILET

Polska Noc Kabaretowa 2024

 KUP BILET
ZOBACZ WIĘCEJ
Wydarzenia z okolicy Włocławek

Napisać, że we Włocławku dużo się dzieje, to jak nic nie napisać. Choć wydaje się nieco skryty za rywalizującymi o palmę pierwszeństwa Bydgoszczą i Toruniem, Włocławek może skoncentrować się na tym, co rzeczywiście ważne, czyli organizacji życia kulturalnego i artystycznego swoich mieszkańców. Dlatego w tym jednym z najstarszych miast w Polsce, które dumnie dzierży berło stolicy Kujaw, trudno jest znaleźć się w miejscu, do którego nie dochodziłyby dźwięki odbywającej się gdzieś w pobliżu imprezy.

Gdzie we Włocławku szukać dobrej imprezy?

Jeśli jesteś miłośnikiem kabaretu, teatru albo chcesz wziąć udział w ciekawym koncercie i jesteś we Włocławku lub gdzieś całkiem niedaleko, sprawdź w naszym serwisie, gdzie możesz się dobrze bawić wieczorem. Przy okazji możesz odwiedzić bardzo różnorodne klimatycznie miejsca, w których organizowane są te wspaniałe eventy kulturalne. Zobacz poniżej:

Browar, który kulturą stoi, czyli Centrum Kultury „Browar B.”

Zabytkowy budynek, który stanowi ważną część dziedzictwa kulturowego i artystycznego miasta — przeszedł gruntowny remont, przekształcający go w miejsce wydarzeń i wystaw. Zrewitalizowane budynki dawnego przedsiębiorstwa piwowarskiego to imponujący obiekt, który mieści w sobie 7,5 tys. m2 poświęconych kulturze i rozrywce. Oprócz funkcjonujących na co dzień 40 różnego rodzaju sekcji edukacyjno-artystycznych (m.in. tanecznych, szachowych, plastycznych, tkackich), od niedawna w Centrum Kultury „Browar B.” funkcjonuje też studio nagrań wraz z Pracownią Edukacji Muzycznej. Centrum kultury, któremu przekazano obiekt browaru, ambitnie podeszło do stworzenia dla włocławian miejsca, w którym będą mogli realizować nie tylko swoje liczne pasje, ale również zażywać kultury najwyższych lotów – uczestniczyć w koncertach znanych artystów, wystawach prac twórców, czy wielu festiwali. O sukcesie obiektu mówią same liczby. W pierwszych 5 latach działalności Centrum Kultury „Browar B.” w samych zorganizowanych tutaj spektaklach udział wzięło niemal 15 tys. widzów. Centrum jest miejscem często i chętnie odwiedzanym przez zespoły muzyczne. Na swoje koncerty zapraszają m.in. Eleni i Michał Bajor. Na swój pożegnalny koncert zdecydował się tutaj znany i ceniony zespół Lao Che.

Garage Hotel dla miłośników odjechanych klimatów

Garage Hotel to klimatyczne miejsce łączące pasję i miłość do motoryzacji doprawionej dobrą muzyką i smakowitą kuchnią. Kameralna atmosfera miejsca to gwarancja dobrej zabawy podczas organizowanych tam koncertów i wydarzeń stand-upowych.

Teatr Impresaryjny

Kształtowanie smaku i wrażliwości artystycznej widzów wydaje się głównym motto Teatru Impresaryjnego. Szeroka działalność teatralna, filmowa, muzyczna i edukacyjna bez trudu zaspokoi nawet najbardziej wyszukane gusta i aspiracje kulturalne. W repertuarze spektakli odnaleźć można przedstawienia zarówno rozrywkowe, jak i występy znanych i lubianych kabaretów z „Paranienormalnymi” na czele, aż po adaptacje dzieł ze scen polskich i światowych. Historia tego miejsca zaczęła się od powołania do życia przez wojewodę włocławskiego Państwowego Teatru Impresaryjnego, który w 2002 roku zyskał swojego patrona Włodzimierza Gniazdowskiego. Teatr był wielokrotnie nagradzany za rozwijanie kultury we Włocławku. Jako ciekawostkę warto dodać, że Artystycznymi Rodzicami Chrzestnymi Teatru są Krystyna Janda i Andrzej Seweryn.

Hala Mistrzów

Ten imponujący rozmiarami obiekt sportowo-widowiskowy to nie tylko włocławska świątynia sportu, ale również miejsce przygotowane do organizacji koncertów, gali kabaretowych i innych wydarzeń kulturalnych. Ponad 4,2 tys. miejsc na trybunach czeka na amatorów muzyki czy dobrej zabawy (to tutaj m.in. odbywa się Polska Noc Kabaretowa). Obiekt jest szczególnie lubiany przez artystów, którzy gromadzą wokół siebie licznych fanów, dlatego Hala Mistrzów to chętnie odwiedzane miejsce koncertów muzyki popularnej.

Klub „Stara Remiza”

Śródmiejska filia Włocławskiego Centrum Kultury, w której prowadzona jest różnorodna działalność artystyczna. To XIX-wieczny obiekt niegdysiejszej Miejskiej Straży Ogniowej we Włocławku w odnowionej, nowoczesnej odsłonie. Stara Remiza jest ciekawym miejscem na kulturalnej mapie Włocławka. Wydarzenia, w których można tam uczestniczyć to głównie kameralne koncerty, recitale, choć na co dzień jest klimatycznym miejscem rozwijania pasji dla mieszkańców miasta.