koncert

Wolna Grupa Bukowina

koncert

Wolna Grupa Bukowina

Wolna Grupa Bukowina - Bilety na koncert

Wolna Grupa Bukowina - polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska - Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka "Ponidzie" wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon - twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii. Wolna Grupa Bukowina stale, od prawie 50 lat, z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.
Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to:
• Grażyna Kulawik - śpiew,
• Wojciech Jarociński - śpiew, gitara
• Wacław Juszczyszyn - śpiew, gitara
• Marek Zarankiewicz - instrumenty perkusyjne
• Krzysztof Żesławski - gitara basowa

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Wolna Grupa Bukowina

To była wielka radość, że mogłem uczestniczyć w koncercie Wolnej Grupy Bukowina. Znowu ich ujrzałem i posłuchałem po 20 latach. Moja żona, która wcześniej słuchała Wolnej Grupy z płyt była wielce uradowana, że mogla zobaczyć i usłyszeć tak wspaniały zespól .
Spodziewałem się, że zespół będzie liczniejszy i młodszy, bo go wcześniej nie znałem, tylko o nim słyszałem. Krzysztof Staniek
Było wspaniale! Jak zawsze! Już 50 lat łagodzą nam świat i robią to niezmiennie świetnie! :)
SUPER !!!
Niezapomniane spotkanie z legendarnymi muzykami WGB. Piękna pieśni wykonanych z naturalnym kunsztem muzycznym i okraszonych opowieściami Pana Wacława Juszczyszyna nie da się porównać z niczym obecnym dzisiaj na rynku. Tam została Poezja. Dziękuję!
Koncert tradycyjnie SUPER! Jak najwięcej takich. Zdecydowanie lepiej słucha się ich w plenerze, ale koncert w sali to też sama przyjemność :-)

Polecane z kategorii koncert