Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2024

Stary Klasztor - Wrocław

ul. Purkyniego 1, 50-155 Wrocław

SPRAWDŹ WYDARZENIA

The Dreadnoughts

 KUP BILET

Wrocław śpiewa z Warszawą (Nie)Zakazane Piosenki

 KUP BILET

Piano Best Covers: Rock Music with Candlelight

 KUP BILET

Urodziny Grzegorza Ciechowskiego - Piosenki Republiki w hołdzie Mistrzowi

 KUP BILET

Śpiewnik Polskiego Rocka

 KUP BILET

Bułat Okudżawa - najpiękniejsze pieśni i ballady

 KUP BILET

An evening with SADE by PiNuta

 KUP BILET

Mamma Mia - The best of ABBA

 KUP BILET

Lubelska Federacja Bardów - XXV urodziny

 KUP BILET

NNEKA

 KUP BILET

Bo we mnie jest seks - piosenki Kaliny Jędrusik

 KUP BILET

Clan of Xymox

 KUP BILET

Piosenki Jaromira Nohavicy - Muracki śpiewa Nohavicę

 KUP BILET

Made in WrocLove - Piosenki z Wrocławia

 KUP BILET

Ethno Jazz Festival - SON DEL NENE (Kuba)

 KUP BILET

Wolna Grupa Bukowina

 KUP BILET

MECHANICY SHANTY i EKT - GDYNIA

 KUP BILET

Nanga

 KUP BILET

Ethno Jazz Festival - Fanfara Ciocarla

 KUP BILET

Ethno Jazz Festival - Impressions of Ella Fitzgerald

 KUP BILET

HUNTER

 KUP BILET

Rubens

 KUP BILET

Zespół Reprezentacyjny

 KUP BILET

Marcin Kydryński Prezentuje: Siesta W Drodze Nancy Vieira

 KUP BILET

Steve’N’Seagulls

 KUP BILET

Happysad - Pierwsza Prosta Tour 2024

 KUP BILET

Pidżama Porno

 KUP BILET

PRO-PAIN The Corpse

 KUP BILET

Fuck Off Festival 2024 - Łydka Grubasa, Transgresja, Woda Ski Bla

 KUP BILET

Żywiołak

 KUP BILET

donGURALesko - Miejskie Ptaki

 KUP BILETStary Klasztor – Wrocław

Stary Klasztor jest usytuowany przy ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1 we Wrocławiu. Jest to przestrzeń znana głównie ze swojego kompleksu koncertowo-restauracyjnego. Wewnątrz tego unikalnego miejsca znajduje się wiele sal zachwycających swym niepowtarzalnym wdziękiem. Tu szczególnie wyróżnia się sala gotycka i witrażowa.
Swoje początki Stary Klasztor datuje na pierwszą połowę XIV wieku. Dawniej był to klasztor dominikanek ufundowany przez księcia Henryka V Grubego w XIII wieku.

Jednakże ten obiekt ma do zaoferowania o wiele więcej od samego aspektu historycznego, ponieważ ma bardzo bogatą ofertę kulturalną. W tym miejscu warto wspomnieć o codziennych koncertach z najróżniejszymi gatunkami i stylami muzycznymi. Do Wrocławia zjeżdża się wielu artystów by móc wystąpić w tak magicznej atmosferze dawnego klasztoru. Poza koncertami Stary Klasztor ma w ofercie również inne formy rozrywki. Dobrym pomysłem będzie chociażby wybranie się na jeden z cyklicznych występów kabaretowych czy stand-upowych. We wrocławskich murach organizowane są także liczne festiwale i przeglądy tematyczne, takie jak Młodzi gniewni, Złote lata MTV, Gitarowe Zaduszki, Folk Metal Night, Tribute to Coldplay, Rock-Metal Halloween czy Festiwal Niezależnej Kultury Białoruskiej. Nie zabraknie tu też wszelkich wydarzeń kameralnych oraz imprez na większą skalę. Zachęcamy do bycia na bieżąco z ofertą proponowaną przez Stary Klasztor oraz do kupna biletów na wszystkie ciekawe wydarzenia na stronie biletyna.pl

Restauracja w Starym Klasztorze

Stary Klasztor to połączenie klubu muzycznego i restauracji. W lokalu można skosztować zarówno kuchni polskiej jak i śródziemnomorskiej jednocześnie słuchając urokliwej muzyki. Do wyboru w karcie alkoholi znajdziemy piwa butelkowe, beczkowe, koniaki i whisky. W Sali jest też antresola z doskonale widoczną sceną oraz ogródek piwny ze stolikami. Umożliwia spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Sala jest używana też jako bankietowa, gdzie są organizowane imprezy oraz uroczystości okolicznościowe.

Sala gotycka

Sala gotycka jest przede wszystkim bardzo cennym i atrakcyjnym miejscem pod kątem historycznym. Te piękne miejsce użytkowe okalają stylowe ściany z surowej cegły co nadaje mu nadzwyczajny nastrój. Dębowa podłoga dopełnia specyfikę przestrzeni, którą wypełniają klimatyczne melodie. Sala wyposażona jest w profesjonalne oświetlenie oraz wysokiej jakości sprzęt nagłaśniający i audiowizualny. Z racji idealnych warunków chętnie gościli tu artyści polscy i zagraniczni m.in. Natalia Przybysz, Anna Maria Jopek, Mirosław Czyżykiewicz, Wolna Grupa Bukowina oraz Stanisław Soyka i wiele innych.