Wrocław, Stary Klasztor

Wrocław, Stary Klasztor

Stary Klasztor - Wrocław

ul. Purkyniego 1, 50-155 Wrocław

POKAŻ NA MAPIE


GBH / THIS MEANS WAR

 KUP BILET

A ja wolę moją mamę - Dzień Matki w rytmie polskiego rocka!

 KUP BILET

PERCIVAL - Slavny Tur IV

 KUP BILET

Szanty dla Kasi - Gramy dalej!: Mechanicy Shanty, Flash Creep, Szkocka Trupa, W Stronę Portu, Jan i Klan i inni

 KUP BILET

Tempers

 KUP BILET

Piosenki z Bajek Disneya

 KUP BILET

WrocLove Girls śpiewają dla Oliwki - Koncert charytatywny

 KUP BILET

Red Box

 KUP BILET

Bad Manners

 KUP BILET

Noc Świętojańska 2022 - Fiesta Latina

 KUP BILET

Ethno Jazz Festival: DŽAMBO AGUŠEVI ORCHESTRA, URWANI Z WESELA

 KUP BILET

Folk Metal Night - Noc Kupały

 KUP BILET

U.K.Subs

 KUP BILET

AMY: Back to Black - urodziny Amy Winehouse

 KUP BILET

Ethno Jazz Festival: FANFARE CIOCĂRLIA (Rumunia)

 KUP BILET

Nouvelle Vague

 KUP BILET

Myslovitz

 KUP BILET

Anita Lipnicka - O miłości... akustycznie

 KUP BILET

Less Than Jake, Elvis Jackson, CF98

 KUP BILET

The Residents - Dog Stab! Tour

 KUP BILET

The Creepshow

 KUP BILETStary Klasztor – Wrocław

Stary Klasztor jest usytuowany przy ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1 we Wrocławiu. Jest to przestrzeń znana głównie ze swojego kompleksu koncertowo-restauracyjnego. Wewnątrz tego unikalnego miejsca znajduje się wiele sal zachwycających swym niepowtarzalnym wdziękiem. Tu szczególnie wyróżnia się sala gotycka i witrażowa.
Swoje początki Stary Klasztor datuje na pierwszą połowę XIV wieku. Dawniej był to klasztor dominikanek ufundowany przez księcia Henryka V Grubego w XIII wieku.

Jednakże ten obiekt ma do zaoferowania o wiele więcej od samego aspektu historycznego, ponieważ ma bardzo bogatą ofertę kulturalną. W tym miejscu warto wspomnieć o codziennych koncertach z najróżniejszymi gatunkami i stylami muzycznymi. Do Wrocławia zjeżdża się wielu artystów by móc wystąpić w tak magicznej atmosferze dawnego klasztoru. Poza koncertami Stary Klasztor ma w ofercie również inne formy rozrywki. Dobrym pomysłem będzie chociażby wybranie się na jeden z cyklicznych występów kabaretowych czy stand-upowych. We wrocławskich murach organizowane są także liczne festiwale i przeglądy tematyczne, takie jak Młodzi gniewni, Złote lata MTV, Gitarowe Zaduszki, Folk Metal Night, Tribute to Coldplay, Rock-Metal Halloween czy Festiwal Niezależnej Kultury Białoruskiej. Nie zabraknie tu też wszelkich wydarzeń kameralnych oraz imprez na większą skalę. Zachęcamy do bycia na bieżąco z ofertą proponowaną przez Stary Klasztor oraz do kupna biletów na wszystkie ciekawe wydarzenia na stronie biletyna.pl

Restauracja w Starym Klasztorze

Stary Klasztor to połączenie klubu muzycznego i restauracji. W lokalu można skosztować zarówno kuchni polskiej jak i śródziemnomorskiej jednocześnie słuchając urokliwej muzyki. Do wyboru w karcie alkoholi znajdziemy piwa butelkowe, beczkowe, koniaki i whisky. W Sali jest też antresola z doskonale widoczną sceną oraz ogródek piwny ze stolikami. Umożliwia spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Sala jest używana też jako bankietowa, gdzie są organizowane imprezy oraz uroczystości okolicznościowe.

Sala gotycka

Sala gotycka jest przede wszystkim bardzo cennym i atrakcyjnym miejscem pod kątem historycznym. Te piękne miejsce użytkowe okalają stylowe ściany z surowej cegły co nadaje mu nadzwyczajny nastrój. Dębowa podłoga dopełnia specyfikę przestrzeni, którą wypełniają klimatyczne melodie. Sala wyposażona jest w profesjonalne oświetlenie oraz wysokiej jakości sprzęt nagłaśniający i audiowizualny. Z racji idealnych warunków chętnie gościli tu artyści polscy i zagraniczni m.in. Natalia Przybysz, Anna Maria Jopek, Mirosław Czyżykiewicz, Wolna Grupa Bukowina oraz Stanisław Soyka i wiele innych.

Wrocław inne wydarzenia