koncert Zespół Pod Budą

Andrzej Sikorowski i zespół Pod Budą

koncert Zespół Pod Budą

Andrzej Sikorowski i zespół Pod Budą

Andrzej Sikorowski i zespół Pod Budą - Bilety na koncert

ANDRZEJ SIKOROWSKI & GRUPA POD BUDĄ WIELKI POWRÓT!

Najbardziej znane i lubiane przeboje!
Grupa Pod Budą – zespół wyłonił się w 1977 roku z krakowskiego kabaretu studenckiego o tej samej nazwie. Do dzisiaj dał kilka tysięcy koncertów w kraju i zagranicą (USA, Kanada, Australia, ZSRR), nagrał wiele płyt ( złote i platynowe) , znanych przynajmniej dwóm pokoleniom Polaków. Teksty i muzyka Andrzeja Sikorowskiego, także kompozycje Jana Hnatowicza tworzą niepowtarzalny i rozpoznawalny od pierwszego dźwięku charakter tej formacji.

Po wielu latach nieobecności, znany z takich przebojów jak „Ballada o ciotce Matyldzie”, „Bardzo smutna piosenka retro”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, „Piosenka o walizce”, krakowski zespół Pod Budą zaśpiewa w Filharmonii. Zespół koncertuje od 1977 roku. Nagrodą za wytrwałość estradową są platynowe i złote płyty oraz wierna publiczność, która wciąż ich oklaskuje. Bo wszystko to o czym śpiewają dalekie jest od blichtru, szpanu, nie obliczone na tanią popularność. Impregnowani na mody i trendy śpiewają w głębokim przekonaniu, że w tym oszalałym świecie dadzą komuś chwilę wytchnienia.

Na oryginalny i łatwo rozpoznawalny repertuar Pod Budą składają się autorskie kompozycje Andrzeja Sikorowskiego (muzyka i teksty) i Jana Hnatowicza (muzyka).

Zespół występuje w składzie:
Anna Treter – śpiew, instrumenty klawiszowe
Andrzej Sikorowski – śpiew, gitara
Andrzej Żurek – gitara basowa
Marek Tomczyk – gitary akustyczne i elektryczne
gościnnie
Wojciech Fedkowicz – perkusja
Adam Niedzielin – instrumenty klawiszowe

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Andrzej Sikorowski i zespół Pod Budą

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert