Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

sanah

koncert

sanah

sanah - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Tę dziewczynę rodzice powinni wskazywać swoim pociechom jako symbol wytrwałości i cierpliwości w drodze po sukces. Choć dzisiaj półki w jej domu uginają się pod ciężarem zdobytych nagród (Fryderyki, MTV Awards, Bestsellery Empiku, Nickelodeon Awards), ta ciągle jeszcze bardzo młoda, ale już tak bardzo dojrzała artystycznie wokalistka musiała stoczyć ciężką batalię o swoją karierę. Wiele lat zajęło, zanim ludzie decydujący o kształcie polskiej sceny muzycznej przekonali się, że talent nie musi polegać na wiernym odtwarzaniu piosenek uznanych artystów, a buntu nie trzeba wyrażać w wulgarny i krzykliwy sposób.

Ciężka praca, która prowadzi do wielkiego sukcesu

Ktoś, kto jej karierę obserwuje z boku mógłby powiedzieć: miała łatwo, bo do teledysku zaprosił ją Matt Dusk, a potem jej piosenkę zaśpiewał Dawid Podsiadło. Warto jednak wiedzieć, że zanim to nastąpiło Zuzanna Irena Jurczak miała za sobą tysiące godzin spędzonych ze skrzypcami, mikrofonem i fortepianem. Dzisiaj zachwycamy się jej tekstami, które, choć bardzo osobiste, a często wręcz intymne, z łatwością akceptowane są przez słuchaczy, którzy znajdują w nich własne przemyślenia i spostrzeżenia ozdobione poetyckimi metaforami i świetnymi rymami.

Z czasem Sanah do wymienionych instrumentów i mikrofonu zaczęła dokładać również kamerę i nagrywać swoje autorskie utwory na wideo, które później publikowała w serwisach YouTube i Periscope. Kiedy rozpoczęła współpracę z wytwórnią Magic Records usunęła niestety te wszystkie nagrania, które zaczęły przynosić jej pewną popularność w Internetowym światku miłośników nieodkrytych młodych talentów.

Ten talent bardzo wyraźnie słychać nie tylko w charakterystycznym i bardzo szczegółowo dopracowanym frazowaniu i riffowaniu, ale również w ilustrujących jej słowa, smakowitych partiach skrzypiec, a czasem fortepianu. Naukę gry na skrzypcach Sanah rozpoczęła w wieku 4 lat. Aby bardziej docenić jej upór, warto wiedzieć, że oprócz niej w domu było jeszcze sześcioro rodzeństwa i chyba nikt nie uwierzy, że każde z nich gorąco kibicowało pierwszym fałszywym dźwiękom łapanym przez drobne rączki małej Zuzi.

Mając 6 lat rozpoczęła naukę w szkole muzycznej, gdzie w piątej klasie zaczęła się uczyć gry na fortepianie. Później, będąc uczennicą Państwowego Zespołu Ogólnokształcących Szkół Muzycznych została doceniona w trakcie przesłuchania do szkolnego kwartetu kameralnego. Jej zdolności instrumentalne potwierdzone są tytułem licencjata w klasie skrzypiec i magisterium w zakresie instrumentalistyki.

Wielki sukces, który nie przewraca w głowie

Słuchacze, którzy poznali ją dzięki filmom publikowanym jako Zuzia Jurczak na YouTube i Peryskopie żałują, że zapisy tych wczesnych prób zostały przez artystkę usunięte z serwisów. Jednak to prawdopodobnie ich polubienia i wyrazy sympatii sprawiły, że Sanah skoncentrowała się na pisaniu tekstów i prezentowaniu ich w swoich piosenkach. Bardzo wyraźnie zarysowały się umiejętności interpretatorskie, dzięki którym została dostrzeżona w konkursach i festiwalach z repertuarem tak wymagających artystów, jak Anna German czy Wojciech Młynarski. Śpiewała swoje autorskie piosenki i grała na skrzypcach na różnych konkursach i koncertach, jednak ciągle ciężko jej się było przebić do pierwszej ligi polskich wykonawców.

Takim zaproszeniem przed najjaśniej świecące jupitery polskich scen stał się wspólny teledysk z Mattem Duskiem i popularyzacja jej piosenki przez Dawida Podsiadło. I wtedy, w 2019 roku kariera Sanah nagle nabrała rozpędu. Listy przebojów i zestawienia sprzedaży singli pokazywały, że młoda publiczność docenia tę nieco bardziej wymagającą muzykę i z przyjemnością chce słuchać i oglądać jej występy. Współpraca z wieloma popularnymi polskimi artystami – Vito Bambino, Darią Zawiałow, Arturem Rojkiem czy Igorem Herbutem sprawiła, że za sukcesem artystycznym poszedł także sukces komercyjny. Po wydaniu drugiego albumu „Irenka” nagle okazało się, że wśród 100 najpopularniejszych utworów na liście Apple Music 23 stanowią utwory Sanah.

Wielki sukces nie przewrócił jej w głowie. Sanah utrzymuje stały kontakt z fanami, którzy w ogromnej liczbie obserwują jej działalność internetową i tłumnie przychodzą na koncerty. Dzięki naszemu serwisowi masz możliwość poznania fenomenu Sanah, wzięcia udziału w jej występach i rozkoszowania się jej głosem, grą na skrzypcach i wspaniałymi tekstami, w których być może znajdziesz siebie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: sanah


Jak działają recenzje?
Niesamowity klimat, świetna obsługa, Sanah rewelacyjna!
Jula 28.08.2022 13:22
Koncert super!
agad 28.08.2022 12:43
Koncert cudowny!!! Świetna dziewczyna. Z przyjemnością pójdę na Jej kolejny występ.
Kasia 01.08.2021 13:49

Polecane z kategorii koncert