Kłamstwo - Bielsko-Biała Klub Klimat | Kupuj Bilety Online - biletyna.pl

spektakl

Kłamstwo

spektakl

Kłamstwo

Kłamstwo - Bilety na spektakl teatralny

Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie... Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”!
Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego" z kilkoma komediami Woody’ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział : „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy”.
Francuski dramaturg Florian Zeller spróbował kłamstwo zweryfikować w warunkach scenicznych. Udało mu się to na tyle, że w całej Europie widzowie podczas przedstawień spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół i szukając wsparcia i zrozumienia u innych kobiet i mężczyzn. Niech to uświadomi siłę rażenia tego tekstu. Reżyser przedstawienia, Wojciech Malajkat, zdradza: „Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem”.
Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: „Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie! Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz”.

Obsada wymienna:
Joanna Liszowska, Milena Suszyńska, Sambor Czarnota, Wojciech Malajkat, Ada Kalska, Mikołaj Roznerski, Piotr Szwedes, Izabela Kuna

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

12.06.2021, 17:30 Klub Klimat
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Bielsko-Biała

Recenzje

Gra Piotra Szwedesa mistrzostwo, i dla niego jest gwiazdka. Spektakl nudny, mało się dzieje, to raczej melodramat niż komedia.
Rewelacja!
Ciekawa sztuka, świetna gra aktorska calego składu (Szwedes, Liszowska, Czarnota, Kalska). Sporo humoru... warto zobaczyć
Polecam, spektakl skłaniający do przemyśleń. Warto obejrzeć ;)
Obsada i gra aktorska super, scenariusz niezły , ale jednak słabszy od tych komedii,które widzieliśmy.
Trochę nudne , niestety
Super, polecam. Miło spedzony czas :)
byliśmy po raz drugi ale z tą obsada było super
Fantastyczny spektakl, taki o życiu. Ciekawe ile osób pomyślało ze to o nich 😄
Szkoda tylko, że nie była obsada z Roznerskim, poniewaz z tego powodu zakupiłam bilet....
Przedstawienie zabawne. Warte polecenia. Cała prawda o życiu. Zaskakuje tylko czas trwania pierwszej części.
Super, bardzo polecam😁
Pani Kuna i Pan Malajkat- mistrzowie
Gwiazdorska obsada, świetna gra aktorów. Przedstawienie super
Świetna komedia. Zdecydowanie polecam inscenizacje
Dosyć wtórna opowieść po obejrzeniu spektaklu Prawda w wykonaniu Teatru Dramatycznego w Płocku. Fabuła dość przewidywalna. Spektakl jednej scenografii. Mimo to poruszający do przemyśleń. Aktorsko bardzo nierówny. Pani Liszowska znacząco negatywnie odstaje od reszty obsady. Znakomita rola Pana Szwedesa.
Obsada aktorska super! Świetna gra z humorem. Temat przedstawienia z życia wzięty, do przemyślenia dla każdego. Polecam!
Świetny spektakl, zabawny! Polecam
Fabuła dość przewidywalna, gra aktorska bardzo dobra. Najbardziej podobał mi się Wojciech Malajkat
Świetny spektakl, znakomita gra aktorów. Polecam
Spektakl fajny ale krótki, szkoda że nie było wszystkich aktorów którzy byli wymienieni.
Miło spędzony czas ,polecam.
Dobra gra aktorów i do tego zabawnie. Polecam!
Godne polecenia:)
Witam Spektakl ciekawy, aczkolwiek jestem rozczarowana, że nie grał cały skład przedstawiony na plakacie!
Super ! Bardzo ciężki i niestety powszechny temat zagrany i przedstawiony w zabawny sposób. Brawa dla aktorów :)
Spektakl super, gra aktorska rewelacja. Duża dawka dobrego humoru. Dobrze spędzony czas.
Rodzicom się podobało, podobno Pani Kuna i Pan Szwedes rewelacyjni :)
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane