spektakl

Krawiec Niteczka

spektakl

Krawiec Niteczka

Krawiec Niteczka - Bilety na spektakl teatralny

Spektakl powstał w oparciu o opowiadanie Kornela Makuszyńskiego. Jest to historia dzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem zaszywając dziurę w niebie, przez którą nieustannie padał na miasteczko deszcz. Po tak bohaterskim czynie Krawiec Niteczka zostaje królem Pacanowa i mężem pięknej królewny.

Spektakl jest niezwykle pomysłowym monodramem powstałym w oparciu o techniki teatru lalek. Lalki i scenografia wykonane zostały wg projektów znanego łódzkiego plastyka Jana Zielińskiego. Muzykę do spektaklu skomponował Bogdan Dowlasz były rektor Akademii Muzycznej w Łodzi, ceniony muzyk i twórca oprawy muzycznej wielu spektakli teatralnych.

Przedstawienie skrzy się dowcipem i ciekawymi rozwiązaniami inscenizacyjnymi. Spektakl trwa ok. 50 min i znakomicie bawi widzów w każdym wieku, choć adresowany jest głównie do widowni dziecięcej.

Spektakl został doceniony przez recenzentów i krytyków teatralnych został m.in. wyróżniony na III Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy oraz nagrodzony na X Międzynarodowych Toruńskich Spotkaniach Teatrów Lalek. Jest zapraszany na festiwale i przeglądy sztuki teatralnej dla dzieci, nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zawsze entuzjastycznie przyjmowany przez widzów, cieszy pogodnym dowcipem i wzrusza ciepłym klimatem.

Widowisko odbędzie się w ramach teatralnej środy malucha w nowoczesnej sali teatralnej Ośrodka Kultury, Sportu i Bibliotece Publicznej Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Józefów

Brak wydarzeń w: Józefów

Recenzje i opinie: Krawiec Niteczka

Bardzo pomysłowa Pani, super kukiełki. Przydałoby się więcej aktorów. Ogólnie ok.
Fantastyczna aktorka, pełna wdzięku, cudna muzyka, sprawny przebieg akcji. Godzinki w wykonaniu Niteczki przepędziły diabły... bardzo bardzo polecam. mega
Warto obejrzeć!!
Polecam przedstawienie dla dzieci i dorosłych o 3 lat.
Przedstawienie bardzo ciekawe ,byłam z 3 latkiem nie które sceny musiałam tłumaczyć po cichutku ,na przykład zjedzona noga przez wilki ale mały dał radę .Na pewno wybiorę się jeszcze na wasze przedstawienie .Pozdrawiam
Super impreza dla dzieci

Polecane z kategorii spektakl