O co biega? - Bilety na spektakl teatralny

O co biega? - Kraków NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK | Kupuj Bilety Online

„O co biega?“ to jedna z najzabawniejszych światowych komedii autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!

Spokojne angielskie miasteczko. Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy podczas nieobecności pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość – kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń.

Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończący się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim. W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora – oto uczestnicy tego galimatiasu!

Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.

Reżyseria Marcin Sławiński
Kostiumy Tomasz Jacyków
Scenografia Joanna Pielat

Penelopa Anna Czartoryska/ Ola Domańska
Clive Stefan Pawłowski/ Michał Rolnicki
Ida Katarzyna Ptasińska/ Delfina Wilkońska
Panna Skilton Olga Bończyk/ Viola Arlak
Lionel Topp Marek Kaliszuk/ Dariusz Wieteska
Biskup Laxu Marcin Troński
Sierżant Towers Piotr Miazga/ Rafał Szałajko
Wielebny Humphrey Maciej Damięcki/ Piotr Zelt
Niemiec Wojtek Majchrzak/ Piotr Zelt

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

02.03.2020, 18:30 Opera Krakowska
 KUP BILET
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Kraków

Recenzje

Wspaniały spektakl. Aktorzy - rewelacja. Rozkręcało się powoli ale jak już ruszyło to nie przestałam się śmiać do końca spektaklu. Olga Bończyk - do Oskara!
BAWILIŚMY SIĘ DOSKONALE. POLECAMY.
świetny spektakl! rewelacyjna gra aktorska! prawie 3 godziny super zabawy! gorąco polecam!
super spektakl pełen humoru ze wspaniałą obsadą
Sztuka super. Prawdziwa komedia pomyłek. Pan Damięcki rewelacja i nieznana mi dotąd Delfina Wilkońska super. Warto. Niestety bałagan w biletach. My kupiliśmy poprzez biletyna.pl a ktoś inny kupił w KCK na miejscu i miał te same miejsca ??
Występ super polecam, niesmak pozostawił fakt iż moje miejsca zostały zajęte przez innych widzów którzy zakupili bilet na to samo miejsce na innym portalu...
Zdrowa rozrywka. Duza porcja śmiechu. Bardzo dobra obsada.
Kapitalna dawka humoru Polecam
Anna 10.12.2019 14:34
Super zabawna komedia, bardzo mi się podobało.
Za dużo wulgaryzmów w przedstawieniu. Ogólnie zabawna i super wesoła historia. Chętnie pójdę jeszcze raz.
Super spektakl. Świetna gra aktorska. To nie był pierwszy spektakl Teatru Capitol na którym byłam i na pewno nie ostatni. Polecam!
Niezła komedia pomyłek, aktorzy świetnie sobie poradzili z rolami. Jedynie odtwórczyni roli służącej była niezrozumiała wyraźna wada wymowy, dziwne u aktora.Reszta bez zarzutu.
Pomysł i scenariusz całkiem niezły, można się pośmiać (zwłaszcza w drugiej części), ale za dużo krzyku, biegania i totalnego rozgardiaszu na scenie - ginie w tym "to coś", czego szukamy w teatrze. Raczej nie poleciłabym znajomym
Magda 08.10.2019 17:44
Świetna zabawa ;) Dziękujemy za mile spędzony wieczór :)
Spektakl godny polecenia. Tak, jest to bardzo zabawna i lekka komedia. Coś na poprawienie humoru w ponury jesienny wieczór. Rewelacyjna w swojej roli Olga Bończyk.
Zadowoleni 08.10.2019 11:51
Fatalne nagłośnienie! Nic nie można było zrozumieć, a miałem siódmy rząd! Dlaczego nie mieli mikrofonów? Wyszedłem w przerwie, bo takiego badziewia dawno nie doświadczyłem! KK
Bardzo fajny spektakl.Role odegrane rewelacyjnie. Dużo smiechu.Polecam.
Świetna sztuka, świetna obsada, świetna gra aktorska... To trzecia sztuka w tym teatrze, którą obejrzałem i trzecie 100% trafienie. Szkoda, że tak rzadko mogę oglądać występy zespołu tego teatru.

Polecane

Kraków inne wydarzenia