spektakl

Śpiąca Królewna - Royal Lviv Ballet

spektakl

Śpiąca Królewna - Royal Lviv Ballet

Śpiąca Królewna - Royal Lviv Ballet - Bilety na spektakl teatralny

Śpiąca Królewna - Royal Lviv Ballet - Kraków NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK | Kupuj Bilety Online

ŚPIĄCA KRÓLEWNA - Artyści Narodowego Lwowskiego Baletu i Międzynarodowej Fundacji Premiera

W pałacu królewskim trwają przygotowania do uroczystości chrzcin królewny Aurory. Mistrz ceremonii Catalabutte jeszcze raz sprawdza listę zaproszonych gości i zapewnia króla Florestana, że o nikim nie zapomniał. Piastunki wnoszą kołyskę z uśpionym dzieckiem.

Z okazji chrzcin dobre wróżki zaproszone na tę uroczystość obdarzają królewnę swymi podarunkami - różnymi zaletami. Jedna ofiarowuje małej wesołość, inna delikatność, wdzięk, jeszcze inna szczodrość [wariacje sześciu wróżek]. Gdy najważniejsza z nich, Wróżka Bzu, ma złożyć swój dar, pojawia się zła Wróżka Carabosse rozzłoszczona, ze nie zaproszono jej na uroczystość.

Okazuje się. ze Catalabutte zapomniał umieścić ją na liście gości. Zła wróżka rzuca swój czar - królewna, gdy osiągnie pełnoletniość, ukłuje się wrzecionem w palec i umrze. Przerażeni król i królowa błagają Carabosse o litość, ale wróżka jest niewzruszona. Tymczasem Wróżka Bzu uspokaja rodziców królewny. Nie złożyła dotychczas swego daru, więc zrobi to teraz. Dzięki jej czarowi królewna po ukłuciu nie umrze, tylko zaśnie, a ze snu zbudzi ją pocałunkiem piękny książę

ROYAL LVIV BALLET

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

ZESPÓŁ ZŁOŻONY Z ARTYSTÓW NARODOWEGO LWOWSKIEGO TEATRU OPERY I BALLETU WSPÓŁPRACUJĄCY Z ARTYSTAMI TEATRÓW : BOLSZOJ, SANKT PETERSBURG ORAZ NARODOWEGO TEATRU KIJOWSKIEGO

Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Przedstawienie oceniam na 5. Dzieciom na pewno się spodoba. Gorzej wypadło samo miejsce, mam tu na myśli oprawę dźwiękową. Jakość dźwięku była mizerna.
Bajkowy świat przedstawiony poprzez taniec i muzykę w przepiękny sposób. Godne polecenia jednak dla starszych dzieci.
Bardzo podobał nam się występ. Jak i dorośli i dzieci są bardzo zadowoleni, piękny balet i stroje, jesteśmy pod wielkim wrażeniem pracy jaką musieli włożyć w to artyści i scenarzyści.
Super! Polecam dla dzieci i dorosłych! Pełen profesjonalizm!
Przedstawienie super! Niestety odbiór trochę zepsuty przez problem z dźwiękiem: przez ponad połowę przedstawienia aktywny był tylko jeden głośnik - więc dźwięk był mono. W pewnym momencie drugiej części ktoś się zorientował, że przewód był nie do końca włożony - pstryk - dźwięk się ściszył (na sali od razu dzieci: o - coś się stało z muzyką) - drugie pstryk - i już było stereo. Trochę więc miało profesjonalnie, jeżeli chodzi o dźwięk - tak jakby nikt z obsługi nie zweryfikował nagłośnienia przed przedstawieniem.
Spektakl bardzo fajny ale dla starszych dzieci , na widowni było dużo dzieci poniżej 5 lat ,może przydałaby się informacja w programie dla jakiego widza jest skierowany. Byłam z 5 latka trochę za poważne dla niej ,ale wyszła zadowolona,szczególnie,że na końcu można było zrobić sobie zdjęcia z tancerzami .
Widowisko ładne i przyjemne jednakże nie przemyślane w kwestii długości jego trwania . Było za długie i momentami zawiłe , wiele niezrozumiałych interpretacji dla dzieci.

Polecane

Kraków inne wydarzenia