spektakl
Śpiąca Królewna - Royal Lviv Ballet

spektakl

Śpiąca Królewna - Royal Lviv Ballet

Śpiąca Królewna - Royal Lviv Ballet - Bilety na spektakl teatralny

Śpiąca Królewna - Royal Lviv Ballet - Kraków NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK | Kupuj Bilety Online

ŚPIĄCA KRÓLEWNA - Artyści Narodowego Lwowskiego Baletu i Międzynarodowej Fundacji Premiera 

W pałacu królewskim trwają przygotowania do uroczystości chrzcin królewny Aurory. Mistrz ceremonii Catalabutte jeszcze raz sprawdza listę zaproszonych gości i zapewnia króla Florestana, że o nikim nie zapomniał. Piastunki wnoszą kołyskę z uśpionym dzieckiem.

Z okazji chrzcin dobre wróżki zaproszone na tę uroczystość obdarzają królewnę swymi podarunkami - różnymi zaletami. Jedna ofiarowuje małej wesołość, inna delikatność, wdzięk, jeszcze inna szczodrość [wariacje sześciu wróżek]. Gdy najważniejsza z nich, Wróżka Bzu, ma złożyć swój dar, pojawia się zła Wróżka Carabosse rozzłoszczona, ze nie zaproszono jej na uroczystość.

Okazuje się. ze Catalabutte zapomniał umieścić ją na liście gości. Zła wróżka rzuca swój czar - królewna, gdy osiągnie pełnoletniość, ukłuje się wrzecionem w palec i umrze. Przerażeni król i królowa błagają Carabosse o litość, ale wróżka jest niewzruszona. Tymczasem Wróżka Bzu uspokaja rodziców królewny. Nie złożyła dotychczas swego daru, więc zrobi to teraz. Dzięki jej czarowi królewna po ukłuciu nie umrze, tylko zaśnie, a ze snu zbudzi ją pocałunkiem piękny książę

ROYAL LVIV BALLET

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

ZESPÓŁ ZŁOŻONY Z ARTYSTÓW NARODOWEGO LWOWSKIEGO TEATRU OPERY I BALLETU WSPÓŁPRACUJĄCY Z ARTYSTAMI TEATRÓW : BOLSZOJ, SANKT PETERSBURG ORAZ NARODOWEGO TEATRU KIJOWSKIEGO

 Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Kraków

Recenzje

Brak recenzji

Polecane

Kraków inne wydarzenia