spektakl

"Shirley Valentine" Teatr Żelazny

spektakl

"Shirley Valentine" Teatr Żelazny

"Shirley Valentine" Teatr Żelazny - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Legendarny spektakl Willy’ego Russel’a, byłego fryzjera, który, podczas godzin spędzonych na wysłuchiwaniu zwierzeń podczas układania włosów, jak żaden inny mężczyzna, zgłębił tajniki kobiecej duszy – jej tęsknot i pragnień. Hit teatralny w wykonaniu śląskiej aktorki Anny Kadulskiej związanej przez wiele lat z Teatrem Śląskim w Katowicach, zdobywczyni wielu nagród teatralnych.

Spektakl w humorystyczny sposób opowiada historię kury domowej, która zajmując się domem i gotując mężowi sadzone z kartoflami zapomniała o własnych marzeniach. Jedyną jej powierniczką jest kuchenna ściana, z którą rozmawia. Pewnego dnia dostaje od przyjaciółki zaproszenie na dwutygodniowy urlop do Grecji. Propozycja wydaje się abstrakcyjna i niemożliwa do zrealizowania, czy wyjedzie wbrew woli męża? Perfekcyjne odwzorowanie angielskiej kuchni oraz… greckiej plaży i autentyczny zapach sadzonego z kartoflami gwarantują wspaniałą zabawę.

Czas trwania spektaklu: 2,5 h + przerwa (ok. 15 min).
Reżyseria i scenografia: Piotr Wiśniewski
Asystent reżysera: Marta Marzęcka-Wiśniewska
Występuje: Anna Kadulska

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: "Shirley Valentine" Teatr Żelazny

Wspaniałe przedstawienie .Świetna gra aktorki , zabawne sytuacje i piękne zakończenie . Dobra organizacja , tylko brak kwiatów dla aktorki . Byliśmy bardzo zadowoleni .
09.11.2021 15:58
Bardzo dobry występ. Polecam, warto obejrzeć.
Kasia 30.10.2021 11:18
Pani Anna Kadulska w roli Shirley jest genialna. Od pierwszej do ostatniej sekundy spektaklu przykuwa uwagę widza. Uwielbia się tę babkę od razu.
Ewa 30.10.2021 00:41
świetna gra aktorska, Super wieczór, dziękujemy
29.10.2021 17:50
Sztuka nie tylko dla kobiet, bo dla mężczyzn także...Świetna aktorka w tej roli- Anna Kadulska odtworzyła dylematy gospodyni domowej, która ma okazję cos zmienić w swoim życiu... Dowcipnie i śmiesznie. Teatr z Katowic ma samych wspaniałych aktorów!. to już drugi obejrzany przeze mnie spektakl Teatru Żelaznego i bardzo sie cieszę, że mogłam ten monodram obejrzeć. Wielkie dzięki za teatr w dobrym wydaniu i niskie ceny biletów.. Pozdrawiam serdecznie.
dankaSie 29.10.2021 16:17
Spektakl rewelacyjny. Studium jednego aktora a właściwie aktorki rewelacyjne. Nie wierzyłam że jedna osoba może udźwignąć i utrzymać uśmiech na twarzy u widza przez okrągłe 2 godziny. Polecam super przeżycie.
Ania S. 29.10.2021 10:22
Super aktorka
Justis4 29.10.2021 09:04

Polecane z kategorii spektakl