spektakl

Wesoła wdówka - Arte Creatura Teatr Muzyczny

spektakl

Wesoła wdówka - Arte Creatura Teatr Muzyczny

Wesoła wdówka - Arte Creatura Teatr Muzyczny - Bilety na spektakl teatralny

Wesoła wdówka - Arte Creatura Teatr Muzyczny - Tychy Teatr Mały w Tychach | Kupuj Bilety Online

Operetka Wesoła wdówka Franza Lehára z roku 1905 odniosła ogromy sukces i okrzyknięto ją arcydziełem gatunku. Uznawana jest za najlepszą i najczęściej graną operetkę, przepełnioną szlagierami na czele z największym bodaj hitem scen operetkowych Usta milczą, dusza śpiewa.

Tytułowa wdówka to młoda Hanna Glawari, której mąż – bogaty bankier – umiera po zaledwie ośmiu dniach małżeństwa, pozostawiając ją z niebywałym majątkiem. Bakier był obywatelem małego księstwa Pontevedro, dlatego wdówka, a raczej jej majątek, wzbudza ogólne zainteresowanie. Sam minister skarbu Pontevedry poleca podwładnym zająć się kobietą, tak by nie wyszła za mąż za obcokrajowca, a jej pieniądze nie odpłynęły za granicę. Tymczasem Hanna wyjeżdża do Paryża, gdzie spotyka rodaka i swą dawną miłość – hrabiego Daniłę. Niegdyś ich związkowi sprzeciwiła się rodzina Daniły, jako że Hanna była ubogą panną, teraz z kolei duma odbiera hrabiemu odwagę do ujawnienia swoich uczuć. Oświadcza on się dopiero po wiadomości, że w przypadku powtórnego zamążpójścia majątek Hanny przepada. Jest to oczywiście jest jedynie test na prawdomówność ukochanego, bo zaraz po oświadczynach okazuje się, że pieniądze przepadają na rzecz następnego męża.

Wesoła wdówka od lat bawi publiczność śmiałym i dowcipnym librettem oraz porywającą muzyką. Światową sławę zyskała inscenizacja Wesołej wdówki na nowojorskim Brodwayu (1944) w reżyserii samego Jana Kiepury z nim oraz Martą Eggert w rolach głównych.

W rolach głównych wystąpią artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura, m.in.: Jarosław Wewióra, Natalia Piechowiak, Beata Witkowska-Glik, Ewelina Sobczyk, Magdalena Czarnecka, Edyta Nowicka, Grażyna Żaak, Adrianna Bałuszyńska, Maciej Ogórkiewicz, Tomasz Świerczek, Adam Żaak, Michał Dziedzic, Kuba Bergel, Piotr Rybak i Marceli Pałczyński.

Reżyseria i choreografia: Anna Siwczyk.

Solistom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Jarosława Praszczałka / Marka Kudry.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Bardzo dobry występ, sztuka znakomita, spektakl przygotowany profesjonalnie A orkiestra rewelacja. Aktorzy nawiazali z publicznością relację - publiczność żywo reagowała na akcję. Nie obyło się bez bisu - Usta milczą, dusza śpiewa ... całą sala śpiewała. Widzowie gromkimi oklaskami pożegnali artystów i opuszczali salę teatralną w bardzo dobrych nastrojach.
Powiem tak, CZEKAM NA WIĘCEJ, gratuluje talentów, wspaniale się bawiłam i polecam każdemu i strszemu i młodszemu byliśmy większą grupą w zróżnicowanym wieku i każdy był zachwycony, jeśli ktoś nie widział musi kupić bilet, pozdrawiam i dziękuję za wspaniałą operetkę😘
Przedstawienie super wiecejtakoch
Bardzo przyjemny wieczór. Warunki lokalowe nie pozwalają na scenografię jak w teatrze ale na operetki idzie się dla muzyki a ta strona przedstawienia spełniła swoje zadanie. Polecam!

Polecane