Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

Chorzowskie Centrum Kultury - Chorzów

ul. Sienkiewicza 3, 41-500 Chorzów
(POKAŻ NA MAPIE)

SPRAWDŹ WYDARZENIA

Lekko nie będzie

 KUP BILET

Eleni - koncert 45-lecia

 KUP BILET

RoMan ŻUREK - "One RoMan Show" program "Tapioka"

 KUP BILET

Dobrze się kłamie

 KUP BILET

Dobrze się kłamie

 KUP BILET

Kabaret Skeczów Męczących - Polska misja komiczna

 KUP BILET
ZOBACZ WIĘCEJChorzowskie Centrum Kultury jest miejscem z daleko sięgającą tradycją oraz historią. Od 2008 roku figuruje jako instytucja samorządowa, nawiązując do bogatych tradycji animacji kultury sięgających jeszcze okresu międzywojennego. W tamtych latach w budynku na ulicy Sienkiewicza 3 w Chorzowie działał Dom Ludowy. Właśnie do jego tradycji Centrum Kultury nawiązuje by podtrzymywać pamięć o dawnych tradycjach.
W 2016 roku powstała nowa formuła pracy Chorzowskiego Centrum Kultury. Mocno odnosi się do pierwszych lat pracy Domu Ludowego, gdzie istotne były teatr o społecznym charakterze, działalność impresaryjna, działalność społeczna oraz edukacja. Te cechy i funkcje dawały nie tylko większą rozpoznawalność, ale również integracje i zawiązanie bliższych więzi mieszkańców. W nawiązaniu do nich zostały powołane programy realizujące podstawowe cele instytucji: wychowanie do twórczego życia, rewitalizacja społeczna przez kulturę, animacja teatralna, tworzenie wysokojakościowych wydarzeń artystycznych.
Chorzowskie Centrum Kultury stara się zapewnić wydarzenia i spotkania jak najbardziej jakościowe a poza tym chce dawać możliwość do własnych inicjatyw. Organizuje przestrzeń, w której grupy mieszkańców mogą realizować własne przedsięwzięcia w dziedzinie kultury. Podsumowując udostępnia swoje zasoby i możliwości tak, aby Chorzów był miejscem dobrym do pełnego, twórczego i dającego satysfakcję życia.

Chorzów inne wydarzenia