koncert Edyta Geppert

Edyta Geppert - recital

koncert Edyta Geppert

Edyta Geppert - recital

Edyta Geppert - recital - Bilety na koncert

Recital z udziałem Piotra Matuszczyka (fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza.

Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Kilka miesięcy temu Edyta Geppert nawiązała współpracę z zespołem Vasie (Marcin Maroszek, Bartosz Pydynkowski, Maciej Regulski). Jego skład (akordeon i dwie gitary) pozwala artystce wykonywać na estradzie piosenki, które cieszą się wielką popularnością wśród słuchaczy, a do tej pory były znane jedynie z nagrań płytowych. Recital Edyty Geppert to interpretatorski kunszt i niezwykła umiejętność budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone są z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, a nawet kabaretowymi - te ostatnie z tekstami klasyka gatunku - Mariana Hemara. To wreszcie niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.

Edyta Geppert jako jedyna artystka polskiej estrady muzycznej jest zdobywczynią 4 nagród Grad Prix Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1984, 1986, 1995, 2014).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

15.03.2022, 20:30 Kuźnia Kulturalna
 KUP BILET
16.03.2022, 20:30 Kuźnia Kulturalna
 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Edyta Geppert - recital

Biletyna mnie poprosiła, to piszę, choć co tu dużo mówić... Wszystko jest zawsze u mnie jasne w temacie Edyty Geppert. Piosenki Pani Edyty Geppert towarzyszą mi od 7 roku życia. Będąc w życiu na dziesiątkach, może już i setkach koncertów Edyty Geppert zwątpiłem, czy takie miejsce, jak Kuźnia Kulturalna jest właściwe dla tego rodzaju spektaklu, repertuaru... Nic bardziej mylnego, jak moje zwątpienie!!! Edyta Geppert - Artystka wszechstronna!!! Liryczna, dramatyczna, zabawna i nieco zadziorna w duetach z Piotrem Loretzem. Jest w tym wszystkim niezmiennie wielką perfekcjonistką, dzięki czemu rozmaite gatunki literacko-muzyczne przepięknie przeplatają się i łączą w całość wieczoru. Nic w tym spektaklu nie jest przypadkowe. Dla mnie zawsze była i jest wiarygodna w tym, co robi. To jest Artystka, wie doskonale od początku do końca, po co wychodzi na scenę. A każda widownia kocha ją niezmiennie, skoro musi być każdego wieczoru aż pięć bisów. Pracuje nad recitalem ze wspaniałymi Artystami - Piotr Loretz (aktor, scenarzysta i reżyser), Piotr Matuszczyk (kompozytor, pianista i aranżer) i Jerzy Szarecki (trąbka, nagłośnienie).
Wspaniały występ!
Jestem stałym bywalcem . Jest sympatygcznie.Czekam na Maleńczuka
Fantastyczny występ. Wzruszał i bawił. Doskonałe wyczucie sceny. Wcielenie kabaretowe i gra aktorska pani Edyty były prawdziwym zaskoczeniem. Doskonały wieczór. Pan Lorentz bardzo prawdziwy. Było ciepło, serdecznie i miło. Bardzo dziękuję za wieczór pełen emocji.
Pani Edyta Cudowna. Poznaliśmy Jej inną Twarz. Natomiast organizacja bardzo słaba. Kupując bilet wybiera się miejsca. Po co?? Skoro jesteśmy sadzani inaczej. Bardzo słaba widoczność. Duszno i bardzo ciasno. Niewygodnie.
Było cudownie i wzruszająco :)
Świetny koncert. Pani Edyta znakomita !!! Zaskakująco świetna także w repertuarze kabaretowym :) Wspaniały wieczór. Absolutnie polecam. Niech żałuje, kto nie był ....
Uroczy wieczór! Pani Edyta nie tylko w najbardziej kojarzonym z nią ale również bardziej lekkim repertuarze.
Piękny, klimatyczny koncert. Momentami wesoły, momentami dający do myślenia.
super
Ciekawy występ, można poznać Panią Edytę z całkiem inne strony.
Bardzo miły wieczór spędzony na występie Pani Edyty Geppert.
Wspaniała artystka a tym samym niezapomniany wieczór. Wspaniałe wydarzenie.
Występ na najwyższym poziomie.Pełen humoru, a zarazem mnóstwo życiowych mądrości.Żal było jak się skończyło.Już myślę o zakupie następnych biletów z okazji 35 lecia pracy artystycznej P.Geppert.
Wspaniały koncert. Polecam.
Niepowtarzalne przeżycie,
Zamiast recitalu gwiazdy mały teatr
Świetny koncert, pełen wzruszeń i humoru.

Polecane z kategorii koncert