Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2024

Dom Muzyki i Tańca - Zabrze

ul. Gen. de Gaullea 17, 41-800 Zabrze

SPRAWDŹ WYDARZENIA

Tribute to Michael Jackson Symfonicznie

 KUP BILET

Krzysztof Cugowski - 55 lat na scenie

 KUP BILET

Piotr Cugowski - Jeszcze mi się chce… ale już niczego nie muszę

 KUP BILET

Koncert Małe TGD - Dzień Dziecka przez cały rok

 KUP BILET

Stare Dobre Małżeństwo

 KUP BILET

Muzyka Zespołu Rammstein Symfonicznie

 KUP BILET

„Okrutna, zła i podła” - Katarzyna Pakosińska i Poparzeni Kawą Trzy

 KUP BILET

Mayday 3 - Bigamistka

 KUP BILET

Myslovitz - 25 lat Miłości w Czasach Popkultury

 KUP BILET

Kabaret Hrabi - Wady i Waszki

 KUP BILET

Varius Manx & Kasia Stankiewicz 90'/35

 KUP BILET

Kabaret Skeczów Męczących - Jeszcze nigdy nie było tak dobrze!

 KUP BILET

Mamma Mia

 KUP BILET

Polska Noc Kabaretowa 2025

 KUP BILET

Lady Pank

 KUP BILET

Hrabina Pączek - recital Joanny Kołaczkowskiej

 KUP BILET

Queen Symfonicznie - Chór i Orkiestra Alla Vienna

 KUP BILET

FRIENDS – The Musical Parody

 KUP BILET

Kabaret Młodych Panów - nowy program: 20 lecie - Z żartami nie ma żartów

 KUP BILET



Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Dom muzyki i tańca w Zabrzu znajduje się przy ul. Gen. de Gaulle’a 17. Jest to hala widowiskowo-sportowa wzniesiona pod koniec lat 50. XX wieku. W latach 1954-1959 był to projekt tworzony przez Juliana Duchowicza i Zygmunta Majerskiego, czyli duet niezwykle cenionych architektów. W DMiT Zabrze w 1959 roku rozpoczęto swą działalność tradycyjną górniczą Barbórką.

Dom Muzyki i Tańca – O obiekcie

Dom Muzyki i Tańca przeszedł kilka lat temu gruntowną modernizację. Dzięki temu to jedna z najlepszych pod względem warunków technicznych i bezpieczeństwa scen koncertowych w Polsce. Posiada widownię na 2000 miejsc co daje wiele możliwości dla przyszłych wydarzeń i koncertów. Poza tym pracuje tu doświadczony i w pełni profesjonalny zespół, który zapewnia duże ułatwienie w organizacji.

Dom Muzyki i Tańca Zabrze - Koncerty

Idealnym podsumowaniem wydarzeń, które odbyły się w DMiT Zabrze w przeciągu minionego półwiecza jest nazwa jaką określano to miejsce. Przez wiele lat było ono określane słusznie „Domem na szlaku gwiazd”. Od 1959 odbyło się tu ponad cztery tysiące koncertów z udziałem 7,5 mln widzów. Występowali tu artyści polscy i zagraniczni m.in.: Leonard Cohen, Chris de Burgh, B. B. King, Chick Corea, Placido Domingo, Jose Carreras i Montserrat Caballé, June Anderson, Michele Legrand, Buena Vista Social Club, Chór Aleksandrowa, Electric Light Orchestra, Pat Metheny, Paco de Lucia, Andy di Meola i Chris Botti. Publiczność tłumnie przybyła również na Tangerine Dream, Smokie, Procol Harum, Marillion, orkiestry Glenna Millera i wiele innych.

Dom Muzyki i Tańca Zabrze - Repertuar

W najbliższym czasie w DMiT możemy spodziewać się koncertów zarówno przejmujących jak i pełnych energii oraz wokalnego kunsztu. Jednym z takich występów z pewnością okaże się Krystian Ochman Exclusive ze swoim czteroosobowym zespołem muzyków. Krystian Ochman, czyli zwycięzca 11. edycji The Voice of Poland i laureat nagrody publiczności w konkursie premier w Opolu.
Po wielkim sukcesie trasy z 2020 powraca do Polski Pink Floyd History, by ponownie zagrać dla polskiej publiczności. Fani odbędą magiczną podróż w czasie: wędrówkę przez ponad 50 lat historii jednego z najwybitniejszych zespołów w dziejach rocka – Pink Floyd.
Kabaretu w DMiT w Zabrzu też nie zabraknie. Kabaret Smile przygotował specjalny prezent na swoje 20-lecie. Program „NOWY”, czyli premierowy spektakl kabaretowy z mistrzami żartu sytuacyjnego, którzy zaskoczą widzów innowacyjną technologią.
Kolejny jubileusz świętuje w DMiT Filharmonia Dwocipu z trasą „The Best of Filharmonii Dowcipu”. Zapowiadają gardła zdarte ze śmiechu i sprasowane dłonie od oklasków a w dodatku nigdy w Polsce nie wykonane przeboje z tras chińskich, czy festiwalu Fringe w Edynburgu.
To tylko niektóre z nadchodzących wydarzeń z repertuaru Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z najnowszymi eventami oraz do kupna biletów na stronie biletyna.pl.