Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

Dom Muzyki i Tańca - Zabrze

ul. Gen. de Gaullea 17, 41-800 Zabrze

SPRAWDŹ WYDARZENIA

Golec uOrkiestra - Koncert Świąteczny

 KUP BILET

Prezent urodzinowy - spektakl w reż. W. Błacha

 KUP BILET

Telewizja Kłamie

 KUP BILET

Lords of the Sound: Music of Hans Zimmer

 KUP BILET

Jacek Cygan i goście - Życie jest piosenką

 KUP BILET

Raz Dwa Trzy - Człowiek czasami serce otworzy

 KUP BILET

MAZOWSZE - Jubileusz 75 lat

 KUP BILET

Varius Manx & Kasia Stankiewicz - 90. to się nie powtórzy!

 KUP BILET

O mało co... - Anna Mucha i Michał Sitarski w kultowej komedii

 KUP BILET

O mało co... - Anna Mucha i Michał Sitarski w kultowej komedii

 KUP BILET

Damski Biznes - spektakl komediowy

 KUP BILET

Dobrze się kłamie

 KUP BILET

Dobrze się kłamie

 KUP BILET

Polska Noc Kabaretowa 2024

 KUP BILET

5-lecie 10 Tenorów

 KUP BILET

Gruziński Państwowy Balet APHKHAZETI z chórem i orkiestrą na żywo!

 KUP BILET

Maryla Rodowicz - Małgośka Forever

 KUP BILET

Another Pink Floyd Symfonicznie

 KUP BILET

Gregorian Grace

 KUP BILET
ZOBACZ WIĘCEJDom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Dom muzyki i tańca w Zabrzu znajduje się przy ul. Gen. de Gaulle’a 17. Jest to hala widowiskowo-sportowa wzniesiona pod koniec lat 50. XX wieku. W latach 1954-1959 był to projekt tworzony przez Juliana Duchowicza i Zygmunta Majerskiego, czyli duet niezwykle cenionych architektów. W DMiT Zabrze w 1959 roku rozpoczęto swą działalność tradycyjną górniczą Barbórką.

Dom Muzyki i Tańca – O obiekcie

Dom Muzyki i Tańca przeszedł kilka lat temu gruntowną modernizację. Dzięki temu to jedna z najlepszych pod względem warunków technicznych i bezpieczeństwa scen koncertowych w Polsce. Posiada widownię na 2000 miejsc co daje wiele możliwości dla przyszłych wydarzeń i koncertów. Poza tym pracuje tu doświadczony i w pełni profesjonalny zespół, który zapewnia duże ułatwienie w organizacji.

Dom Muzyki i Tańca Zabrze - Koncerty

Idealnym podsumowaniem wydarzeń, które odbyły się w DMiT Zabrze w przeciągu minionego półwiecza jest nazwa jaką określano to miejsce. Przez wiele lat było ono określane słusznie „Domem na szlaku gwiazd”. Od 1959 odbyło się tu ponad cztery tysiące koncertów z udziałem 7,5 mln widzów. Występowali tu artyści polscy i zagraniczni m.in.: Leonard Cohen, Chris de Burgh, B. B. King, Chick Corea, Placido Domingo, Jose Carreras i Montserrat Caballé, June Anderson, Michele Legrand, Buena Vista Social Club, Chór Aleksandrowa, Electric Light Orchestra, Pat Metheny, Paco de Lucia, Andy di Meola i Chris Botti. Publiczność tłumnie przybyła również na Tangerine Dream, Smokie, Procol Harum, Marillion, orkiestry Glenna Millera i wiele innych.

Dom Muzyki i Tańca Zabrze - Repertuar

W najbliższym czasie w DMiT możemy spodziewać się koncertów zarówno przejmujących jak i pełnych energii oraz wokalnego kunsztu. Jednym z takich występów z pewnością okaże się Krystian Ochman Exclusive ze swoim czteroosobowym zespołem muzyków. Krystian Ochman, czyli zwycięzca 11. edycji The Voice of Poland i laureat nagrody publiczności w konkursie premier w Opolu.
Po wielkim sukcesie trasy z 2020 powraca do Polski Pink Floyd History, by ponownie zagrać dla polskiej publiczności. Fani odbędą magiczną podróż w czasie: wędrówkę przez ponad 50 lat historii jednego z najwybitniejszych zespołów w dziejach rocka – Pink Floyd.
Kabaretu w DMiT w Zabrzu też nie zabraknie. Kabaret Smile przygotował specjalny prezent na swoje 20-lecie. Program „NOWY”, czyli premierowy spektakl kabaretowy z mistrzami żartu sytuacyjnego, którzy zaskoczą widzów innowacyjną technologią.
Kolejny jubileusz świętuje w DMiT Filharmonia Dwocipu z trasą „The Best of Filharmonii Dowcipu”. Zapowiadają gardła zdarte ze śmiechu i sprasowane dłonie od oklasków a w dodatku nigdy w Polsce nie wykonane przeboje z tras chińskich, czy festiwalu Fringe w Edynburgu.
To tylko niektóre z nadchodzących wydarzeń z repertuaru Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z najnowszymi eventami oraz do kupna biletów na stronie biletyna.pl.

Zabrze inne wydarzenia