Mayday – gdy jedna żona to za mało

Błyskotliwa, ponadczasowa, przewrotna – jedna z najpopularniejszych komedii na świecie wraca ze zdwojoną siłą. Mayday 2 to pełna humoru kontynuacja historii o londyńskim taksówkarzu, który przyciąga do siebie kłopoty niczym magnes.

Mayday, czyli sztuka na najwyższych obrotach

Mayday, to nie przypadkowy zlepek liter, ten międzynarodowy komunikat sygnalizuje bezpośrednie zagrożenie życia, wyprzedzając nieuchronną katastrofę. Jak zatem można powiązać ten dramatyczny sygnał SOS z przewrotnym, głównym bohaterem sztuki?

John Smith, taksówkarz i bigamista z zamiłowania, przez lata umiejętnie, a co ważniejsze, również bezkolizyjnie lawirował pomiędzy swoimi dwiema ukochanymi żonami, prowadząc pozornie spokojne i beztroskie życie. Niestety, zostaje ono całkowicie wywrócone do góry nogami podczas niefortunnego wypadku ulicznego, który efektem domina pociąga jedną komplikację za drugą.

Komedia absurdów i niefortunnych zbiegów okoliczności

Główny bohater sztuki, wspomniany wcześniej John Smith, na skutek incydentu drogowego zmuszony zostaje do wzbicia się na wyżyny własnej kreatywności i intelektu, by utrzymać swój sekrecik jak najdłużej w tajemnicy. Przeszkadzać mu w tym będą oczywiście dwie wspaniałe i równie dociekliwe żony oraz nieco mniej rozgarnięci funkcjonariusze policji.

Mayday to niezwykle barwnie napisana sztuka łącząca w sobie elementy zarówno komedii, jak i dobrze skrojonego dramatu. Stanowi siedemnaste działo Raya Cooneya, przez wielu uważane za najlepsze w całym dorobku twórcy. Pierwszy teatr, który zaprezentował sztukę na swoich deskach w Polsce, to warszawski Teatr Kwadrat, a w rolę głównego bohatera wcielił się sam Wojciech Pokora.

Mimo iż od premiery, która miała miejsce w 1994 roku, upłynęło już wiele lat, sztuka wciąż cieszy się niemalejącym zainteresowaniem, a świadczyć o tym mogą błyskawicznie rozchodzące się bilety i przepełnione po brzegi teatry.

Spektakl Mayday 2

Druga część sztuki stanowi oczywiście kontynuację, w której John Smith, musi zmierzyć się z jeszcze jednym wrogiem… internetem. Kiedy Gavin i Vicky poznają się właśnie za jego pomocą, od razu przypadają sobie do gustu. W końcu tyle ich łączy, plany, pasje, marzenia i… ojciec taksówkarz, który na dodatek nazywa się John Smith!

Kontynuacja, podobnie jak pierwsza część, spotkała się nie tylko z ciepłym przyjęciem przez fanów, ale i ogromnym sukcesem.

Mayday 2 – ile trwa i gdzie go grają?

Spektakl możemy obejrzeć między innymi na deskach Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Kina Apollo w Poznaniu i w Centrum Kultury i Sportu Pruszków w Pruszkowie, a czas jego trwania wynosi 120 minut. Bilety na spektakle Mayday 2 są już dostępne na naszej stronie internetowej.

W sztuce zagrają tacy wspaniali i znani aktorzy jak:

  • Stanley: Michał Koterski / Bartosz Żukowski
  • John: Mariusz Krzemiński / Michał Milowicz
  • Barbara: Joanna Kupińska / Anna Gzyra / Katarzyna Cichopek
  • Gavin: Mateusz Łapka / Marcin Mroczek
  • Vicki: Daria Krzyżaniak / Katarzyna Polewany
  • Mary: Kamila Polak / Aneta Zając
  • Tata: Marek Włodarczyk

Tego nie da się opisać, trzeba po prostu zobaczyć!

Site Footer