Najlepszy teatr w Gdynia – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Położona nad brzegiem Morza Bałtyckiego Gdynia ma do zaoferowania o wiele więcej niż tylko przepiękne widoki i niesamowity mikroklimat. W tym mieście życie kulturalne tętni. Prężnie działa tutaj wiele placówek, które proponują widzom mnóstwo fenomenalnych widowisk. Dzięki temu zarówno młodsza, jak i starsza część widowni bez problemu znajdzie dla siebie idealne propozycje na wolny wieczór. Co zobaczyć w Gdyni? Poznajcie interesujące propozycje – spektakle, na które warto wybrać się z rodziną lub z przyjaciółmi.

„Alicja w Krainie Czarów” – Sala Koncertowa Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

Alicja w Krainie Czarów” to widowisko dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które jest magiczną adaptacją szeroko znanej powieści Lewisa Carrolla. Spektakl jest połączeniem gry aktorskiej i trików iluzjonistycznych, które zachwycą każdego widza. Całość podkreśla niesamowita scenografia, przepiękne kostiumy oraz autorska muzyka. „Alicja w Krainie Czarów” to zdecydowanie sztuka, która wprowadzi Was w świat czarów i fantazji. Alicja, Biały Królik i Królowa Kier czekają na Was w Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

„Dobry wieczór kawalerski” – Sala Koncertowa Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

Dobry Wieczór Kawalerski, czyli na drugą nóżkę” to spektakl nie tylko dla panów. Wieczory kawalerskie to niezapomniane imprezy, które owiane są wieloma legendami. Sztuka, którą będzie można zobaczyć w Gdyni, jest dynamicznym przedstawieniem, które bawi do łez, ale nie tylko. Wprawia również w zadumę i pozostawia przestrzeń do refleksji. Błyskotliwe dialogi i brawurowe kreacje aktorskie m.in. Michała Żurawskiego, Michała Pieli, Tomasza Borkowskiego i Piotra Nowaka zapewnią Wam ogromną dozę najlepszej rozrywki. Jak zakończy się spotkanie pięciu skrajnie różnych panów w przeddzień ślubu jednego z nich? Przekonajcie się sami!

„Alibi od zaraz” – Port Gdynia

Czy można wytłumaczyć się ze zdrady, kiedy zostanie się na niej przyłapanym? Wydaje się to wręcz niemożliwe. Bohater „Alibi od zaraz” udowadnia, że wzbijając się na wyżyny swojej kreatywności, można wymyślić naprawdę wiarygodne wytłumaczenie dla swojego przewinienia. Czy Michel zdoła przygotować alibi, w które uwierzy jego żona? Czy jednak będzie musiał pożegnać się zarówno ze swoją ukochaną, jak i jej majątkiem? Przekonajcie się sami! Odwiedźcie Port Gdynia – naprawdę warto! Na scenie wystąpią m.in.: Aleksandra Szwed, Wojciech Wysocki, Anna Korcz, Sławomira Łozińska i Stanisław Banasiuk.

„Czworo do poprawki” – Teatr Muzyczny: nowa scena

Jeden pensjonat – dwie pary. Starsze małżeństwo daje sobie ostatnią szansę na uratowanie rozpadającego się w zawrotnym tempie związku. Druga, młodsza para chce spłodzić dziecko, które ma scementować ich związek i rozwiązać wszelkie problemy. Z pozoru dwie całkowicie inne historie. W praktyce te dwa małżeństwa łączy brak porozumienia i frustracja w związku. Jak potoczy się spotkanie tych par? Czy starą miłość można jeszcze uratować i tchnąć w nią nowy płomień namiętności? „Czworo do poprawki” na pewno zaskoczy Was nieoczekiwanymi zwrotami akcji, a także zakończeniem, które wielu z Was na pewno zadziwi. Teatr Muzyczny: nowa scena zaprasza na znakomity spektakl, w którym zagrają m.in.: Agnieszka Sienkiewicz, Marcin Korcz, Katarzyna Herman oraz Wojciech Wysocki.

„Testosteron” – Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej

Testosteron” to teatralna odsłona kultowej komedii Andrzeja Saramonowicza i Tomasza Koneckiego. „Testosteron” powraca po raz kolejny, aby zmierzyć się z damsko-męskimi konfliktami. To sztuka przepełniona humorem, ale nie tylko. Podczas przedstawienia poruszane są niezwykle ważne tematy dotyczące przede wszystkim mężczyzn. Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej zaprasza na spektakl wszystkich panów, a także panie, które chciałyby się skonfrontować z męskim światem, a może nawet uda im się dzięki tej sztuce lepiej zrozumieć swoich partnerów. Na scenie pojawią się wybitni aktorzy, m.in.: Leszek Lichota, Jędrzej Hycnar, Adam Serowaniec czy Fabian Kocięcki.

„Czy ty to ty?” – Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej

Harold, jak co dzień, wraca z pracy i rozmawia z żoną o tym, jak minął dzień. To scena typowa dla większości rodzin. Szkopuł tkwi jednak w tym, że tego dnia Harold nie wszedł do własnego mieszkania i nie rozmawia ze swoją partnerką. Co ciekawe, pochłonięta obowiązkami Honey nawet nie zauważyła, że w domu pojawił się całkowicie obcy mężczyzna. „Czy ty to ty?” to życiowa, niesamowicie zabawna komedia, która daje do myślenia. Opowiada o miłości, a także skrywanych pragnieniach i frustracjach. To idealnie przedstawienie realiów XXI wieku. Każdy z nas cierpi obecnie na brak czasu, a dodatkowo uwikłany jest w powtarzalne schematy, które odbierają radość z życia. „Czy ty to ty?” to bardzo ciekawa sztuka z udziałem Darii Widawskiej, Marzeny Rogalskiej, Michała Rolnickiego oraz Łukasza Nowickiego.

„Damski Biznes” – Sala Koncertowa Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

Sybil i Jane to przyjaciółki, które stoją przed życiową szansą. Już za chwilę mogą przypieczętować opłacalny interes. Kobiety zajmują się projektowaniem bielizny erotycznej, którą zainteresowany jest włoski biznesmen. Aby zachęcić mężczyznę do kupna ich marki, panie postanawiają zorganizować pokaz mody w hotelu, w którym właśnie się znajdują. Kiedy niemal wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, a na Włocha czekają przyjaciółki i model, na miejscu pojawiają się ich mężowie… „Damski Biznes” to komedia, która obfituje w nieoczekiwane zwroty akcji. Jak zakończy się przygoda obrotnych Jane i Sybil? Przekonajcie się nami! Na scenie wystąpią m.in.: Dominika Gwit, Anna-Maria Sieklucka, Piotr Ligienza i Andrzej Popiel.

„Rubinowe Gody” – Sala Koncertowa Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

Grażyna i Marian po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają razem do luksusowego hotelu, aby świętować 40-lecie małżeństwa. Jak się okazuje, ich wycieczka nie będzie jednak zwykła – pod łóżkiem znajdują tajemniczego gościa, a hotelowy portier jest przekonany o trójkącie miłosnym pomiędzy bohaterami. Co ciekawe, całość owiana jest politycznym skandalem, w który Grażyna i Marian zostają przypadkowo wciągnięci. „Rubinowe Gody” to dowód na to, że jeden wieczór może całkowicie odmienić nasze życie. To również lekcja, że na miłość i namiętność nigdy nie jest za późno.

Site Footer