koncert

Grzegorz Turnau

koncert

Grzegorz Turnau

Grzegorz Turnau - Bilety na koncert

Grzegorz Turnau – kompozytor, piosenkarz i pianista, autor tekstów, aranżer. Urodził się 31 lipca 1967 roku w Krakowie. Gry na fortepianie uczył się w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Ignacego Paderewskiego w Krakowie, jest absolwentem krakowskiego V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego. Studiował filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1984 roku, jeszcze jako licealista, otrzymał I Nagrodę na XX Studenckim Festiwalu Piosenki, wkrótce potem trafił do Piwnicy pod Baranami, z którą związany był przez 13 lat. W 1991 roku ukazał się jego debiutancki album „Naprawdę nie dzieje się nic”. Od tego czasu wydał 16 solowych albumów i uczestniczył w kilkudziesięciu innych projektach fonograficznych.
Komponuje muzykę dla filmu i teatru (m.in. od wielu lat współpracując z reżyserem Jarosławem Kilianem), jest też autorem większych form muzycznych i (od 2016 roku) kierownikiem muzycznym Teatru Lalka w Warszawie. Choć urodził się i mieszka w Krakowie, związany jest od dzieciństwa z miastem Inowrocław, którego honorowe obywatelstwo otrzymał w 2013 roku, a także z województwem zachodniopomorskim, gdzie mieści się – założona przez Grzegorza wspólnie ze Zbigniewem i Jackiem Turnauami i Tomaszem Kasickim – Winnica Turnau.
Jest laureatem wielu nagród, m.in. 9 Fryderyków, 2 Wiktorów, Grand Prix Festiwalu w Opolu. Otrzymał medal Gloria Artis i Złoty Krzyż Zasługi. W 2016 roku został laureatem Nagrody Miasta Krakowa w dziedzinie kultury i sztuki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Grzegorz Turnau

Rozrywka na najwyższym poziomie!
Piękny koncert,tylko bilety troche za drogie moim zdaniem.akustyka nie jest najlepsza,perkusja była za głośna.akustyk może troche inaczej dopasować poziomy następnym razem.
Artyści jak zwykle gwarantują najwyższy poziom wykonania. Świetnie czują się na scenie i nawiązują szybko znakomity kontakt z publicznością. Jeden z lepszych koncertów jakie ostatnio wysłuchałam.
Klimatycznie, klubowo, bardzo fajna atmosfera. Trochę za mało Turanua - bardziej był to koncert D. Miśkiewicz ze wsparciem G. Turanua niż odwrotnie, jak to było w tytule koncertu. Sporo wychodzących z Kuźni osób komentowało, że p. Grzegorza było za mało.

Polecane z kategorii koncert