koncert

Anna&Anna koncert fabularyzowany

koncert

Anna&Anna koncert fabularyzowany

Anna&Anna koncert fabularyzowany - Bilety na koncert

Znane i lubiane, a zarazem nowocześnie zaaranżowane i ciekawie zaśpiewane piosenki największych osobowości polskiej estrady, czyli Anny GERMAN i Anny JANTAR, tworzą niesamowity spektakl muzyczny "Anna i Anna".
Warto podkreślić oryginalną formę sceniczną tego wydarzenia nazwaną przez realizatorów "koncertem fabularyzowanym",którego reżyserem jest słynny kompozytor i dyrygent - Jarosław BARÓW, który będzie towarzyszył artystkom wraz z 15 osobową orkiestrą.
Chociaż od przedwczesnej śmierci Anny German i Anny Jantar minęło już kilkadziesiąt lat, to fenomen niezwykłej popularności tych artystek wciąż trwa.
Płyty z kolekcjami ich ponadczasowych złotych przebojów są wciąż chętnie kupowane.
W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych były gwiazdami, a ich piosenki - melodyjne i wzruszające, refleksyjne i radosne, pełne zadumy nad ludzkim losem - stały się przysłowiowym lekiem na całe zło - na smutki, tęsknoty i zwątpienia.
Na scenie udało się odtworzyć klimat lat siedemdziesiątych widoczny zarówno w tematycznej scenografii, jak i w strojach czy stylowych fryzurach bohaterek.
W postać Anny German wcieliła się obdarzona zarówno aktorskim, jak i muzycznym talentem adeptka gdańskiej Akademii Muzycznej, aktorka Teatru Variete Muza - MARTYNA MICHALAK, dzięki pomysłowej stylizacji łudząco do wielkiej artystki podobna.
Usłyszymy w jej wykonaniu szereg utworów, a wśród nich m.in. niezapomniane "Tańczące Eurydyki", "Bal u Posejdona", "Wróć do Sorrento", czy "Człowieczy los".
Równie udaną kreację wokalno-aktorską stworzyła prezentująca piosenki Anny Jantar - JOANNA BORCHARDT - absolwentka PSWA w Gdyni, stypendystka miasta Sopot, dwukrotna laureatka Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja", na co dzień występująca w teatrze Lalki i Aktora w Opolu oraz teatrem BOTO w Sopocie.
Młoda wokalistka, niesamowicie obdarzona wdziękiem i pięknym głosem, przypominającym barwą brzmienie głosu Anny Jantar, brawurowo przypomniała największe przeboje zmarłej tragicznie gwiazdy. Nie tylko te najbardziej popularne, takie jak wibrujące radością "Tyle słońca w całym mieście", Jambalaja czy "Staruszek świat",
ale także piosenki pełne zadumy, nasycone nostalgicznym smutkiem przemijania jak: "Tylko mnie poproś do tańca", "Moje największe marzenie", "Jak w taki dzień deszczowy" czy "Nie wierz mi, nie ufaj mi".
Ze scenicznych, ciekawie skomponowanych dialogów wyłoniły się bardziej i mniej znane fragmenty biografii polskich artystek.
Poznamy nie tylko ich wspomnienia i historię artystycznych sukcesów, ale także marzenia i plany, które - niestety, nigdy nie zostały zrealizowane...
Teraz pozostały zdjęcia, wspomnienia i piosenki, których wciąż nowe pokolenia słuchają z jednakową przyjemnością.
Ten koncert na stałe odciśnie swoje piętno w historii polskiej estrady.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Gniezno

Recenzje i opinie: Anna&Anna koncert fabularyzowany

Obie Panie orz zespół rewelacyjne.
Wspaniałe wydarzenie - znakomita orkiestra, wokal, fabuła. Polecam!
Koncert wspaniały, przepiękne głosy, naprawdę warto!
Występ super.Dobrze dobrany repertuar, piękne wykonanie piosenek,rewelacyjna gra orkiestry, bardzo miła atmosfera.
magda2104 31.08.2021 14:12
Super. Warto było czekać.
Początek był spokojny i dość monotonny. Dopiero w dalszej części koncertu, a może i przy końcu, pojawiły się bardziej dynamiczne dźwięki i publiczność się ożywiła. Zakładam, że tak miało być, wraz z wydarzeniami w życiu obu piosenkarek i ich scenicznym rozwojem. Sama forma (koncert fabularyzowany) ciekawa. Pierwszy raz byłam na czymś takim. Oceniam ten koncert bardziej jako wydarzenie kulturalne, skłaniające może do zadumy, niż stricte rozrywkowe. Polecam ten odważny i nietuzinkowy sposób na Tribute to...
Wspaniały koncert :) Polecam w 100%, pięknie wykonane piosenki, super aranżacje.
Przepiękny koncert, rodzicom bardzo się podobał. Duży zespół akompaniujący, wspaniałe solistki.

Polecane z kategorii koncert