koncert

Kortez

koncert

Kortez

Kortez - Bilety na koncert

Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. Kortez, czyli Łukasz Federkiewicz, to 27-letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej, dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował aż 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EP-ka Korteza zatytułowana "Jazzboy Session EP", na którą złożyły się trzy piosenki: "Zostań", "Joe" i "Co Myślisz?".

Artysta obdarzony jest niezwykłą, muzyczną wrażliwością, ogromnym talentem i głosem, który zdobył serca setek tysięcy fanek oraz fanów. Wyjątkowy, głęboki i lekko szorstki wokal stał się jego wizytówką. Jego kompozycje, to liryczne ballady niepozbawione wpadających w ucho melodii i życiowych, ujmujących tekstów. 24 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana "Bumerang", która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się i najlepiej przyjętych płyt na polskim rynku muzycznym w ostatnich latach.

Miesiąc po premierze "Bumeranga" Kortez wydał drugą EP-kę z trzema utworami: "Od Dawna Już Wiem", "Ćma Barowa" i "Kominy".

W połowie grudnia sprzedaż "Bumeranga" przekroczyła 15 000 sztuk, a co za tym idzie - debiut Korteza uzyskał status "Złotej Płyty", zaś w drugiej połowie stycznia sprzedaż albumu przekroczyła 30 000 egzemplarzy, który tym samym uzyskał status "Platynowej Płyty".

"Bumerang" przyniósł artyście Fryderyka 2016 za Fonograficzny Debiut Roku oraz "Mateusza", czyli Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego im. Mateusza Święcickiego za: "umiejętność wyrażania w prostych słowach wielu skomplikowanych emocji i zebranie ich w spójną całość na płycie "Bumerang" oraz za dotarcie do szerokiej publiczności z niełatwym i odbiegającym od komercyjnych standardów przekazem artystycznym".

Kortez doceniany jest nie tylko przez rzeszę fanów, ale także dziennikarzy, krytyków i portale muzyczne. Oprócz Fryderyka 2016 i Mateusza ma na swoim koncie nagrodę im. Anny Jantar w konkursie Debiuty w ramach 53. Festiwalu w Opolu. Grał na wielu polskich festiwalach, w tym Open'er Festival 2016, Life Festival, Co Jest Grane 24 Festival. Praktycznie każdy koncert artysty jest wyprzedany i gromadzi pełne sale publiczności.

W składzie koncertowym Korteza występują ambitni i utalentowani muzycy. Festiwale i większe koncerty gra z towarzyszeniem kilkuosobowego zespołu w składzie Krzysztof Domański, Kuba Galiński, Lesław Matecki i Marcin Ułanowski, zaś do sal siedzących przyjeżdża w Trio - z Kortezem i Krzysztofem Domańskim występuje także Olek Świerkot, który od samego początku towarzyszył artyście w pracy nad "Bumerangiem" jako muzyk, multiinstrumentalista, producent i dobra dusza projektu. W 2010 roku Olek Świerkot zastąpił w Jazzboy Studio Bogdana Kondrackiego na stanowisku producenta muzycznego. Wspólnie z Romanem Szczepankiem i Błażejem Nowickim współtworzy projekt Miss Polski. Z Kubą Galińskim produkował "Second Hand" Marcina Rozynka i "Bawię Się Świetnie" Ani Dąbrowskiej. W 2015 roku wyprodukował "Bumerang" Korteza. Jest bliskim współpracownikiem Dawida Podsiadło.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Dąbrowa Górnicza

Brak wydarzeń w: Dąbrowa Górnicza

Recenzje Kortez

Fantastyczny artysta. Rewelacyjne efekty świetlne. Nagłośnienie 4/5, możliwe, że wynikało to z architektoniki sali
Wspaniały koncert
Było magicznie pod każdym względem. Chcę się jeszcze
Kortez zawsze 5 gwiazdek:) Zabrze! Dziękuję za normalność! Obsłudze za życzliwość:) Niech żyją wolni ludzie! Pozdrawiam wszystkich, którzy nie dali się zwariować❤
Kortez, fortepian i magia
Jest Kortez, to musi być cudownie i tak było.
Rewelacja, uczta dla duszy!
Niesamowity koncert. Wspaniałą muzyka,którą można słuchać bez końca. Serdeczne podziękowania dla całego zespołu i oczywiście dla wspaniałego Korteza.
Jak zwykle było magicznie!!!
bardzo miłe miejsce. fantastyczna atmosfera, odreagowanie po długim czasie odosobnienia
Kortez - klimatyczny jak zawsze. Doskonały wieczór!
Magia!
Koncert Magiczny!! Polecam! Miejsce - super. Jedyny minus to brak klimatyzacji w lokalu.
Koncert był cudowny.Uwielbiam Korteza.Brzmienie super,oświetlenie super.Dla mnie i mojego męża bomba.Bawiliśmy się świetnie 👍😊
Bardzo dziękuję za udany wieczór. 💞 Magia piękny głos, piękne brzmienie melodii. Tego mi było na ten wieczór trzeba. Zapamietam sobie ten wieczór na długo.
świetny koncert, pięknie przygotowany, super oświetlenie. Jedynym minusem było 15 minutowe opóźnienie.
Kortez jak zwykle wspaniały , cały zespół stworzył niezwykłą ucztę dla oka i ucha . Z Kortezem to jest tak ze im więcej się go słucha tym bardziej się chce jeszcze, wiec można planować następny koncert! Organizacja koncertu wzorowa, miejsce wyborne !
Było cudownie ,magiczny wieczór.
Powiem tylko SUPER
Łukasz 01.07.2021 22:51
Impreza na wysokim poziomie. KAMERALNIE, BEZPIECZNIE, IDEALNIE. Kortez wzrusza nieustannie.....
Świetny koncert! Polecam wszystkim.
Mistrzostwo świata! Ciary od pierwszej sekundy. Kortez - najlepszy Polski wokal. Szacun za piękna oprawę - światła zrobiły klimat. Coś pięknego!
Magdalena 01.07.2021 17:37
Kortez wspaniały, jak zawsze. Fantastyczny koncert, niesamowite wrażenia, wszystkie zmysły zaspokojone 🙂
Kortez to gwarancja najwyższej jakości w warstwie muzycznej, tekstowej i wizualnej. Tak było i tym razem. Koncertowe aranżacje kilku utworów to perełki. To nie był mój pierwszy koncert Korteza i zakładam, że nie ostatni!
Niesamowity koncert, Kortez jak zwykle niezawodny.
Świetna organizacja i super koncert.
Wspaniały spektakl, piękne widowisko , efekty świetlne i kunszt muzyków razem z jedynym wokalem Korteza zapewniły niezapomniany wieczór. Polecam
Koncert magiczny! Rewelacyjna akustyka, gra świateł, nowe aranżacje utworów, bardziej "klubowe", no i ten głos!!! Cudownie było w końcu uczestniczyć po tak długim czasie w takim wydarzeniu muzycznym! Powiew normalności:-) Organizacja super, bez tłoku, bez kolejek, kultura!
Koncert Korteza był fantastyczny. Muzyja, światła poprostu pięknie. Dobrze było posłuchać na żywo po tak długim czasie na żyeo człowieka, który żyje muzyką.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert