koncert

Luxtorpeda

koncert

Luxtorpeda

Luxtorpeda - Bilety na koncert

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.
Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów "Niezalogowany", "Autystyczny" i "Za wolność".
Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pism "Metal Hammer" i "Teraz Rock", gdzie została uznana za najlepszy zespół roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody "Fryderyk" za 2011r., otrzymując statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.
9 maja 2012 r. ukazała się druga płyta LUXTORPEDY zatytuowana "Robaki", szybko zdobywając tak samo jak pierwsza status "złotej płyty". Drugi krążek promują teledyski do utworów "Hymn" i "Wilki dwa", ten drugi zagościł na liście Trójki PR, 6 tygodni z rzędu zajmując pierwszą pozycję, a 10-cio krotknie będąc na pierwszym miejscu w ogólnym rozrachunku.
Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, POD, Motorhead, Limp Bizkit, Sabbaton itp. Zespół otrzymał również "złotego bączka"- nagrodę publiczności największego z festiwali – Przystanku Woodstock. W roku 2013 Luxtorpeda otrzymała 3 nominacje do nagrody Fryderyki 2012 i po raz kolejny został doceniony w wielu rankingach między innymi "Teraz Rock" i "Metal Hammer".
Pierwszego kwietnia 2014 roku ukazał się 3 album zespołu pod tytułem "A Morał Tej Historii Mógłby Być Taki, Mimo Że Cukrowe To Jednak Buraki".
W czerwcu 2015 roku zespół wydał 3 utworową "EPkę". 1 kwietnia 2016 “światło dzienne” ujrzał 4 album zespołu „MYWASWYNAS”. Kolejne wydawnictwa zespołu to płyty live: „LuxLive 1” i LuxLive 2”.

Skład :
Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak – perkusja, głos
Krzysztof "Kmieta" Kmiecik - gitara basowa, głos
Przemysław "Hans" Frencel – głos
Robert "Litza" Friedrich - głos, gitara
Robert "Drężmak" Drężek – gitara, głos

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Luxtorpeda

Idealnie jak zawsze
michalwisnia 07.12.2021 09:36
koncert rewelacja atmosfera boska bylo super
Suuuuper!
Super impreza
Jak zawsze w Bogarcie i jak zawsze z Luxtorpedą cudownie – ukochane miejsce i kochani ludzie, energetyczna mużyka :)
Jak zawsze w Bogarcie super! Obsługa klubu jak na ten ciężki okres pandemii bardzo sprawna. Sam koncert rewelacja! Miejsce z klimatem do którego chce się wracac
Super koncert . Luxtorpeda jak zawsze ostro , mocno zagrała .
Super zespół, zagrał zajebiście, wyszedl do fanów na zdjęcia, można było normalnie porozmawiać z nimi, autografy. Klub i atmosfera extra😀
Wyśmienicie... 😃 Jak zawsze na koncercie Luxow 🧡🔥🎸🤟
Czapki z głów :)
Deptaki 27.10.2021 10:11
Super.
Luxtorpeda jak zawsze w formie, nawet córa zachwycona, choć za całym repertuarem grupy nie przepada:) Piosenki z nowej płyty przeplatane z hiciorami super sprawa
Nie zardzewieli w czasie pandemii. Super występ. Czekam na kolejny.
Koncert petarda 🔥🔥🔥
Super koncert+ afterparty!!!!
było super
Super koncert. Super pomysł. Super zespół 😃
Świetny zespół, świetny klub, świetny koncert.
Super!!
Świetne wydarzenie, Bogart na otwartej przestrzeni również bardzo fajny. Koncert Luxów - lux! Wpadajcie kiedy możecie.
Genialny koncert. Świetna atmosfera. Już dawno się tak nie bawiłem.
Świetna zabawa 😁
Świetny koncert! Był ogień!!!
B. dobry koncert. Perkusista - rewelacja.
Koncerty Luxtorpedy są zawsze, zawsze, zawsze na najwyższym poziomie. To, jak członkowie zespołu utrzymują kontakt z publicznością, ile energii przekazują, ich osobiste wtręty i refleksje na życiowe tematy w przerwach między piosenkami oraz mimika, jaką nas raczą podczas występu, sprawiają, że oglądanie ich za każdym razem jest czystą przyjemnością. Dostałam kopa energetycznego na najbliższy czas!
Super koncert 🎸🎶👍
Znakomity koncert. Świetna, rockowa energia. Zabawne, krótkie i mądre rozmowy Litzy z publiką. Po prostu szczery, prawdziwy, rockowy czad. Bardzo dobre brzmienie.
Wspaniały koncert, świetna atmosfera! Klub jedyny w swoim rodzaju.
Świetny klub, świetna kapela, koncert zaparł mi dech w piersiach. Zarówno Ja jak i moja żona jesteśmy bardzo zadowoleni i gorąco polecamy Luxtorpedę wszystkich miłośników mocniejszych brzmień z przesłaniem.
Karol 05.03.2019 10:54
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert