koncert

Marek Torzewski

koncert

Marek Torzewski

Marek Torzewski - Bilety na koncert

Marek Torzewski - Łódź Teatr Muzyczny | Kupuj Bilety Online

Rozmaite gremia wyróżniają Marka Torzewskiego za jego sztukę wokalną, za rozsławianie polskiej kultury w świecie i wybitną indywidualność artystyczną i osobowościową . Dla przykładu: jako pierwszy polski artysta dał recital w Kwaterze Głównej NATO w Shepe, inaugurował też Międzynarodowy Rok Chopinowski w Belgii, gdzie od lat mieszka. Na stadionie Śląskim w Chorzowie jako pierwszy artysta w Polsce wykonał nasz hymn przed meczem Polska – Ukraina. A jego autorska piosenka „Do przodu, Polsko” została uznana jako hymn reprezentacji.

Tak więc aktywność zawodowa i pasje Marka Torzewskiego od lat wykraczają poza szacowne sceny operowe – w ojczyźnie, a także w Europie i za oceanem. Dlatego i nagrody obejmują rozmaite sfery jego intensywnego życia. Od pierwszego sukcesu, niedługo po studiach, na międzynarodowym konkursie wokalnym im. Jana Kiepury w Krynicy w 1984 r. – po uznanie polskiego resortu kultury i choćby ze strony Stowarzyszenia Mały Książę, które Torzewskiemu, jego żonie, aktorce i menedżerowi Barbarze Romanowicz-Torzewskiej oraz także uzdolnionej wokalnie ich córce Agacie przyznało honorowy tytuł Przyjaciela Małego Księcia za najlepszy wizerunek Polskiej Rodziny Artystycznej na Świecie.

Torzewski swego czasu zaczął skutecznie burzyć schematyczne wyobrażenie polskich odbiorców o śpiewaku operowym, który albo pokazuje się na wielkiej scenie w kostiumie i makijażu, albo poza sceną – ale też serio, z poważną miną, nienagannie przystrzyżoną fryzurą i w garniturze czy smokingu.

Jan Kiepura śpiewał niegdyś arie operetkowe na balkonie hotelu, Torzewski pojawił się w programach TVP na estradach i w plenerze, w studiach, ubrany mniej zobowiązująco, bez krawata ani muszki i z półdługimi włosami. Odczarował koturnowość wyobrażeń o śpiewakach, a tym samym wykonał tzw. dobrą robotę – nie przekraczając granicy dobrego smaku jednocześnie przybliżał sztukę tzw. wysoką do odbiorcy, ośmielał go i pozyskiwał z pewnością przyszłych melomanów. Wykształcony klasycznie nie ogranicza się do muzyki poważnej.

Torzewski ujmuje pięknie brzmiącym, ciepłym głosem, swobodą i naturalnością, a śpiewane przez niego włoskie utwory wprowadzają w romantyczny nastrój.

Koncert 20 października 2019 roku w Poznaniu będzie składał się z utworów z trzech ostatnich płyt Marka Torzewskiego – Nic nie dane jest na zawsze , Magnes Dusz i L’amore

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Łódź

28.01.2021, 20:00 Teatr Muzyczny
WYPRZEDANE
WYPRZEDANE

Recenzje

Artystycznie - było super. Technicznie, komuś udała się trudna sztuka popsucia nagłośnienia w auli UAM, która jako taka ma świetną akustykę - przy zbyt głośnym śpiewie znikały całkowicie wysokie tony i głos MT stawał się mało wyraźny (gdy było ciszej, wszystko było ok, co świadczy o tym, że nikt nie wpadł na pomysł, aby zrobić krótką próbę i dostroić korekcję dźwięku do specyfiki głosu i repertuaru MT).
Tomek 21.10.2019 08:36
Cudowny koncert!!!
Wspaniały artysta, piękny głos. Dziękuję za świetną zabawę i piękny wieczór spędzony przy wspaniałej muzyce.
Przepiękny koncert. Marek Torzewski to śpiewak najwyższej klasy.
Jestem bardzo zadowolona, uwielbiam słuchać pana Torzewskiego. Organizacja imprezy bardzo dobra, wszystko ok.
Wspaniały koncert, bardzo wysoki poziom, świetny kontakt z publicznością .
najpiekniejszy koncert i prezeent na Dzien Matki
Słuchać śpiewu Marka Torzewskiego to zaszczyt ,ale na żywo to jest dopiero coś.Poznalismy Jego żonę i córkę i troche Ich życia .Wspaniale sie bawiliśmy z mężem.Dziękujemy Elżbieta S.
Byłam drugi raz na koncercie pana Marka, piękny mocny głos, ładne utwory, sympatyczna atmosfera. Czekam na występ z córką na żywo. Dziękuję za miłe chwile. Jola

Polecane