Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

SPEAKING CONCERT - MY NAME IS GIOVANNI

koncert

SPEAKING CONCERT - MY NAME IS GIOVANNI

SPEAKING CONCERT - MY NAME IS GIOVANNI - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

O WYDARZENIU
SPEAKING CONCERT jest autorskim cyklem koncertów Fundacji Fabryka Sztuki, wychodzącym naprzeciw nawet najbardziej wybrednym gustom. Każdy z programów poświęcamy konkretnemu zagadnieniu, ukazując zarówno omawiane dzieło, jak i jego kompozytora w kontekście historycznym i kulturowym. Poprzez fuzję muzyki, multimediów, tradycji i dobrego humoru tworzymy atrakcyjny i unikalny w skali europejskiej format. Wykonywanie muzyki łączymy z błyskotliwymi komentarzami charyzmatycznego dyrygenta, Marcina Sompolińskiego, oraz autorskimi filmami i prezentacjami.

Jak wyglądają̨ Speaking Concerts? Jak najprawdziwsze… śledztwo! Marcin Sompoliński, dyrygent i prelegent w jednej osobie, z wnikliwością̨ godną detektywa odkrywa tajemnice historii muzyki, dekonspirujący pilnie strzeżone sekrety kompozytorów i melomanów, i zdzierając maskę̨ powagi z muzyki, która poważną wcale nie jest. W sprawach największej wagi ogromną rolę odgrywa plotka – kwestia pozornie nieistotna, która dyskretnie zmienia bieg zdarzeń.

Podczas dwudziestu koncertów z serii Speaking Concerts publiczność́ dowiedziała się m.in. o statusie majątkowym Antonio Vivaldiego, o tym, jak to możliwe, że premiera Święta Wiosny Igora Strawińskiego skończyła się̨ interwencją służb porządkowych i kim byłby Jan Sebastian Bach, gdyby nie jego pracowite dzieci.

MY NAME IS GIOVANNI

Fascynująca podróż w głąb jednego z największych muzycznych arcydzieł – opery „Don Giovanni” W.A. Mozarta, odsłaniająca kulisy jego powstania, proces kompozycyjny Mozarta, oraz jego stosunek do publiczności.

Sensacyjne dociekania wzbogacone będą demonstracjami multimedialnymi, projekcjami filmowymi zrealizowanymi specjalnie na potrzeby projektu w Pradze oraz wypowiedziami uznanych znawców przedmiotu. Całość opatrzona błyskotliwym komentarzem z akcentami przedniego humoru. Finałowa scena II aktu opery zostanie zaprezentowana w specjalnym opracowaniu z udziałem DJa!!!

Wykonawcy:

Ingrida Gapova - Zerlina
Artur Janda - Leporello
Anna Mikołajczyk-Niewiedział - Donna Elvira / Donna Anna
Aleksander Kunach - Don Ottavio
Dariusz Górski - Komandor
Tomasz Rak - Don Giovanni
Orkiestra COLLEGIUM F
Marcin Sompoliński - dyrygent

Orkiestra Collegium F zespół złożony z wybitnych młodych i kreatywnych muzyków – studentów i absolwentów najlepszych polskich Akademii Muzycznych. Pełne pasji interpretacje Collegium F przysporzyły orkiestrze uznania ze strony melomanów i współpracujących z nią artystów. Przez ponad dziesięć lat swojej działalności Collegium F współpracowało z wieloma wybitnymi artystami. Do grona muzyków, z którymi orkiestra miała przyjemność pracować, należą m.in.: AudioFeels, Alicja Majewska, Artur Andrus, Irena Santor, Edyta Górniak, Leszek Możdżer, Tomasz Szymuś, Michał Szpak, Krzysztof Skiba, Bogusław Kaczyński, Andrzej Jagodziński, Marzena Michałowska, Jacek Kortus, Krzysztof Jabloński, Dariusz Stachura, Paweł Skałuba, Iwona Hossa i wielu innych.

Marcin Sompoliński – dyrygent, profesor klasy dyrygentury Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. jest pomysłodawcą i realizatorem nowatorskiego cyklu multimedialnych koncertów edukacyjnych Speaking Concerts, które od blisko dekady cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i uznaniem publiczności w całym kraju. Występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą, towarzysząc wybitnym solistom w najbardziej prestiżowych salach koncertowych.


Drodzy Widzowie❗️
W związku z licznymi pytaniami przypominamy, że wszystkie bilety na zaplanowane i przeniesione wydarzenia jak najbardziej zachowują ważność w nowym terminie! Liczba dostępnych miejsc na koncertach jest ograniczona ze względu na panujący reżim sanitarny, który zachowujemy zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Dla bezpieczeństwa naszych Widzów, Artystów oraz nas samych w trakcie wydarzeń zostaną wprowadzone środki zapobiegawcze, takie jak:

  1. pomiar temperatury przed wejściem na wydarzenie
  2. udział w wydarzeniu w maseczkach ochronnych
  3. dezynfekcja rąk
  4. zachowany dystans publiczności
    Jako organizatorzy dokładamy wszelkich starań, aby w trakcie koncertu czuli się Państwo bezpiecznie i komfortowo!
    Do zobaczenia!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: SPEAKING CONCERT - MY NAME IS GIOVANNI

Spektakl wyśmienity. Jedynie co mi przeszkadzało to światło źle ustawione, świeciło prosto w oczy i oślepiało.
28.09.2020 14:25
SPEAKING CONCERT - MY NAME IS GIOVANNI
Poznań, 27.09.2020
Aula UAM
Było trochę za mało
28.09.2020 10:05
SPEAKING CONCERT - MY NAME IS GIOVANNI
Poznań, 27.09.2020
Aula UAM
Jak zwykle rewelacyjny koncert !!! Profesjonalizm i inteligentny dowcip. Polecam !!!
SYL 28.09.2020 09:16
SPEAKING CONCERT - MY NAME IS GIOVANNI
Poznań, 27.09.2020
Aula UAM
Nie bawiłam się, ponieważ nie można z Państwem się skontaktować, nie odbieracie telefonów i nie wiedziałam, że te bilety są, czy raczej uprawniały mnie do wejścia na wydarzenie.
lr 28.09.2020 09:04
SPEAKING CONCERT - MY NAME IS GIOVANNI
Poznań, 27.09.2020
Aula UAM

Polecane z kategorii koncert