koncert
Stanisława Celińska - Malinowa...

koncert

Stanisława Celińska - Malinowa...

 
Stanisława Celińska - Malinowa... - Bilety na koncert

Stanisława Celińska - Malinowa... - Sopot Tarasy przy Parku Wodnym Sopot | Kupuj Bilety Online

Po wielkim sukcesie albumu "Atramentowa…" oraz płyty "Świątecznie..." przyszedł czas na kolejne wydawnictwo Stanisławy Celińskiej zatytułowane "Malinowa..." Płyta składa się z 14 premierowych utworów w wykonaniu niepowtarzalnej i charyzmatycznej artystki, która zabiera w podróż po kawiarnianych jazzowych klimatach, pełnych zmysłowych dźwięków fortepianu, saksofonu, akordeonu i kontrabasu.

Stanisława Celińska kontynuuje docenioną już przez publiczność rolę doskonałej pieśniarki, która wie jak przyciągnąć słuchacza i na czas koncertu wprowadzić w kameralny nastrój.

W warstwie tekstowej materiał to w większości autorskie teksty Stanisławy Celińskiej i trzy piosenki napisane przez Dorotę Czupkiewicz. Za muzykę, aranżacje i produkcję - podobnie jak przy poprzednich płytach - odpowiedzialny jest Maciej Muraszko, który tym razem  wzbogacił ją o nowe brzmienia. Niespodzianką jest utwór Ja-tu, Ty-tam zaśpiewany  w duecie z Piotrem Fronczewskiego oraz  gościnny udział akordeonisty Marcina Wyrostka.

Tym razem dostaliśmy bardziej różnorodne propozycje. Nad stroną muzyczną ponownie czuwał Maciej Muraszko, więc nie mamy do czynienia z czymś odbiegającym daleko od “Atramentowej”.

Czasem ociepla nostalgiczne oblicze tej płyty lekka bossa nova, choć traktująca o samotności (“Korali sznur”), czy też zagrany na akordeonie walczyk z gorzkim tekstem (“Maskarada”). Nie zabrakło charakterystycznych, skomponowanych na pianinie ballad (“Cudem jest świat”). Te spokojniejsze momenty stają się pewnym wyznacznikiem albumu, ale nie mogło stać się inaczej, w końcu artystka opowiada o ludzkich bolączkach, tęsknocie, ale też po prostu o miłości.

Za każdym razem słuchając “Malinowej…” jesteśmy kierowani w stronę refleksji nad sobą i miejscem człowieka na świecie. I pewnie, gdyby zaśpiewał te piosenki ktoś inny, mogłyby budzić odrobinę pretensjonalności. W wykonaniu Stanisławy Celińskiej, potrafiącej dodać każdej z kompozycji ludzkiego pierwiastka, prezentują się najbardziej prawdziwie. Kto potrafi czerpać przyjemność z takiej muzyki, ten znajdzie tu kolejny raz wiele dla siebie. 

Łukasz Dębowski (polska płyta-polska muzyka.pl)

"Malinowa..." to kolejny dowód na to, że Stanisława Celińska jest równie znakomitą piosenkarką jak i aktorką, a w przypadku tego wydawnictwa również i autorką tekstów. Magiczny, ujmujący głos Artystki sprawia, że płyta chwyta słuchacza od pierwszego numeru i nie chce puścić, aż do samego końca. Ja nie mam żadnych wątpliwości, że "Malinowa..." spodoba się wszystkim fanom Artystki i zagości na półkach tuż obok "Atramentowej...".

Sebastian Griszek (wyspa.fm)

 Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

CZYTAJ WIĘCEJ

 

Bilety

Brak wydarzeń w: Sopot

 

Recenzje

Babci sie bardzo podobało. Pani Celina jest w formie:) Polecam.
Cudowny koncert, atmosfera ,muzyka i wspaniała Pani Stasia. Jedyne co przeszkadzało to straszny ścisk.
Było super, bardzo przyjemny koncert.
Bardzo klimatyczny koncert ,super muzyka. Jedyny minus to bardzo ciasno ustawione krzesła,jedno przy drugim, miałam wrażenie że jestem ściśnięta przez cały koncert.
Koncert fantastyczny od strony artystycznej.Pani Celińska cudowna otoczona znakomitymi instrumentalistami. Niestety organizacja widowni pozostawia wiele do życzenia. Mieliśmy miejsca w układzie teatralnym i krzesła były ustawione bardzo ciasno, osoby z dłuższymi nogami lub tęższe miały problem żeby się zmieścić. Sądzę, że sala nie jest przewidziana na tak dużą liczbę gości.
Cudowny, pełen zadumy występ wspaniałej Artystki
Krystian Nysa 24.04.2019 10:54
Piękny koncert, miejsce klimatyczne, jedyna wada - za gorąco w sali.
Pani Stanislawa jak to sama powiedziała NASZA STASIA jest wspaniała. Muzycy świetni, wszyscy tworzą z miłością i z pasją do poezji i muzyki. Żeby stworzyć takie teksty musiała dużo przeżyć i przemyśleć życie. Jestem zachwycona kameralną atmosferą występu i mam cudowne wrażenia artystyczne. Płyta będzie mi to przypominać. Dziękuję
Trochę ciasno w rzędach z krzesłami, a występ bardzo ładny.
Stasia - nie ma sobie równych !!!! Optymizm, nadzieja, słoneczne nastroje - chce się żyć ! Na koncercie Stasi Celińskiej jestem po raz szósty, a może ósmy ?!. Mam wszystkie Jej płyty. Tak samo, jak mam wszystkie płyty Cezarii Evory, które ukazały sie w Polsce. Podobieństwo artystyczne obu Pań nadzwyczaj uderzające. Ale to pięknie, i niech tak zostanie. Wokal Stasi bez wysiłku, bez rozdarcia i wrzasku - a emocje przejmujące i przekaz większy niż u tzw. młodych piosenkarek. Jest klasa, jest talent, jest kultura osobista i poszanowanie słuchacza. Mało kto to potrafi ! Fantastyczna sekcja muzyczna, zwłasza saksofon i klawisze. Akordeon i mina J. Muraszki mnie rozczulają. Słaby punkt - jakość gastronomiczna. Potrawy "pozostałe ze Świąt" i odgrzewane - to się dało odczuć od razu, choć ceny jak za żywność dobrej jakości. Mam nadzieję, że w tej kwestii bedzie poprawa. Grażyna Cholewińska - Warszawa
Super koncert , fantastyczna atmosfera
Fantastyczny koncert, cudowna atmosfera i wyjątkowy nastrój stworzony przez Artystów. Relax dla duszy😊
Krystyna50 12.04.2019 13:17
Piękny , wzruszający koncert, świetny zespół, wyśmienita pani Stanisława Celińska.
Piękny występ, wspaniałe piosenki i terapeutyczne przeżycie.
Określę to jednym słowem:rewelacja
REWELACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pawlowska_k@wp.pl
Piękny, klimatyczny koncert, prawdziwy i od serca, gorąco polecam dla osób, które mają w sobie autoreflejsję
P. Stasia Cudowna zespół także
Wspaniały wieczór pełen emocji
WSPANIAŁY WYSTEP
Wspaniały występ, cudowny wieczór ...
koncert bardzo misię podobał
Dorota 22.03.2019 21:48
Stanisława Celińska - Malinowa Wspaniały koncert i to nie tylko dla starszych słuchaczy... Znakomity kontakt artystki z widownią i rewelacyjne, przy świetnie zaaranżowanych utworach, wykonanie muzyczne
Było pięknie. Niepowtarzalny klimat koncertu, wielki kunszt wykonawczy, literacki, muzyczny. Jednym słowem- przeżycie duchowe najwyższych lotów.
super koncert, super atmosfera. polecam z całego serca!!!
Dawno nie uczestniczyłem w tak wzruszającym wydarzeniu jak koncert cudownej Stasi Celińskiej. Wczorajszy wieczór na długo zostanie w mojej pamięci. Stasi życzę zdrowia i czekam na kolejną płytę. Cytując jej piosenkę... Już nie trzeba mi wielkich słów pośród nocy, zatrzymałem czas żeby znowu z Tobą być. Jutro znikniesz gdzieś, życie dalej się potoczy, choć kilka chwil podarował nam los...
Marcin 19.03.2019 14:43
REWELACYJNY nastrojowy koncert
jaro1967 19.03.2019 10:29
Rewelacja!
Cudowne przeżycie-piękny śpiew i fantastyczna oprawa muzyczna
WIĘCEJ
ZWIŃ
 

Polecane

 

Sopot inne wydarzenia