koncert

Świetliki

koncert

Świetliki

Świetliki - Bilety na koncert

"Halo, halo Piękne Polki i Przystojni Polacy! Halo szlachetni przedstawiciele innych kultur i nacji!
Oto już niebawem drzewa całkiem opadną z liści, dzień ustąpi wyraźnie pola nocy a przymrozki uczynią ziemię wielce nieprzyjazną łopacie. Sarenki i inne leśne bydlęta zaczną zbierać się przy lizawkach, wystawiając się na łatwy cel kłusownikom, tradycyjne katary i kaszle będą dziesiątkować dziatwę szkolną a inflacja pobije kolejny już w tym roku rekord.
Wtedy Wasz ulubiony zespół ruszy w kolejną, jesienno-zimową trasę. Pełni nadziei i elan vital, przyodziani w odzież ciepłą (np. kalesony), z zapasem spyży dla ludzi i porcją obroku dla konia ( żeby było eko), odwiedzimy wiele miast, miasteczek i wsi w naszej pięknej Ojczyźnie. Będziemy nieść ostrożnie estetyczny promyczek, co i mroki jesienio-zimy nieco rozświetli a i ogrzać się przy nim trochę (intelektualnie) będzie można. Które gminy powiaty i województwa będą nas gościć, hołubić i wenerować, okaże się niebawem. Bądźcie czujni i nasłuchujcie...... życzymy zdrowia i do zobaczenia."
Świetliki, zespół brutalnych doświadczeń.

Świetliki - zespół (kiedyś) młodzieżowy o profilu słowno-muzycznym. Założony przez poetę Marcina Świetlickiego i członków zespołu Trupa Wertera Utrata w 1992 roku w Krakowie. Ideą, która przyświecała założeniu formacji, było stworzenie atrakcyjnej artystycznie formy prezentacji wierszy pana Marcina, których mroczne piękno i żarliwość, wykraczały znacznie poza tradycyjnie uznany sposób komunikowania się poety z odbiorcą. Stworzenie "nowej", piosenkowej formy, gdzie muzyka nie jest bezpłciowym, mdłym podkładem do beznamiętnej recytacji ale oddaje lub kontrapunktuje sensy i napięcia wierszy było artystycznym celem powstającego zespołu.

Przyszłość pokazała, że muzyka o najogólniej rzecz ujmując tzw. alternatywnym czy post-rockowym genre, miła sercu członków zespołu, idealnie współbrzmi z wierszami pana Świetlickiego. Nie targa a uwydatnia tych wierszy rozliczne walory. Pan Marcin zaś okazał się być pełnokrwistym frontmanem-parlandzistą (to od parlando), ekspresyjnym mistrzem melodeklamacji, a sceniczna intensywność jego przekazu przeszła wkrótce do legendy.
Zespól otrzymał nagrodę Fryderyka 2021 za najlepszy album w kategorii Album Roku Alternatywa za płytę „Wake me up before you fuck me” (polski tytuł to "Obudź się zanim mnie pocałujesz") .

Marcin Świetlicki, to nie tylko wokalista zespołu, a jednak przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze, zdobywca wielu nagród literackich w tym m.in. Nagrody Kościelskich, Nagrody Literackiej Gdynia czy Paszportu Polityki. Jest również autorem powieści kryminalnych.
Zapraszamy na wieczór z nowoczesną poezją i muzyczną ekspresją.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

23.02.2022, 20:30 Kuźnia Kulturalna
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Warszawa

Recenzje i opinie: Świetliki

Imponująca wyprawa w niezwykłą podróż...
Rewelacja. Miejsce jest nieziemsko przyjemne dla wszystkich fanów alternatywnej muzyki dzisiejszych czasów. Właściciel lokalu bardzo przyjazny :-) Pozdro dla Przemka :-). Obsługa lokalu super. Szkoda tylko że na małej scenie nawet przy małym zainteresowaniu.
Zespół rewelacyjny, mój ulubiony:), brawo za ściągnięcie Świetlików w to miejsce, klub z klimatem, który przenosi Gomunice w inny świat :), tylko szkoda, że występ nie był dłuższy ;)
wspaniały koncert, wspaniała atmosfera
Najlepszy koncert w DK Kadr na jakim byłem (a chodzę niemal na wszystkie). Nie będę się rozpisywał. Zajebiście
Super koncert. Znakomita akustyka i zespół w znakomitej FORMIE!
Podobało mi się bardzo
Wyszedłem z koncertu w czasie pierwszego utworu, ponieważ było za głośno. Poważnie przesadzili z głośnością
Było pysznie!
Koncert był trochę za głośny jak na mój gust, ale poza oceniam go jak najbardziej pozytywnie.
Świetny koncert, genialny zespół,więcej takich imprez prosimy! :)
Świetny muzycznie i intelektualny występ w bardzo dwobodnej atmosferze, ale po Świetlikach dokładnie tego można się spodziewać. Dodatkowy atut to bilety w bardzo korzystnej cenie.
Świetne, kameralne miejsce, super występ!
Koncert rewelacja. Świetliki w najlepszym wydaniu, choć brakowało basisty i tak koncert zapadł na długo w pamięci.
Magiczny występ na 25 lat zespołu. Było czasem mrocznie,teatralnie,czasem jazzująco a momentami taki klimat jak w Doorsach. Panowie (i pani) w bardzo dobrej formie.
Jak zawsze super! :)

Polecane z kategorii koncert