Warszawska Orkiestra Sentymentalna - Warszawa Dom Kultury Świt | Kupuj Bilety Online - biletyna.pl

koncert

Warszawska Orkiestra Sentymentalna

koncert

Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Warszawska Orkiestra Sentymentalna - Bilety na koncert

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w szlagierach przedwojennej Warszawy. Piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie nas inspirują. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – wybieramy to co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych, i wykonujemy zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

Zadebiutowaliśmy na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2015 roku, a rok później, dzięki zaangażowaniu fanów na portalu odpalprojekt.pl oraz wsparciu Programu 2 Polskiego Radia ukazał się nasz debiutancki album „Umówmy się na dziś”.

W maju 2017 roku nasza debiutancka płyta „Umówmy się na dziś” otrzymała trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia w ramach festiwalu „Nowa Tradycja”. Kolejnym majowym wyróżnieniem dla naszego debiutu stały się Wirtualne Gęśle – internauci uznali, ze jest to najlepsza folkowa płyta roku 2016.
Nasza dyskografia w ostatnim czasie dynamicznie się rozszerza, już dwa miesiące po premierze drugiego albumu „Tańcz mój złoty”, na rynek trafił świąteczny „Śpiewnik kolędowy” w naszym wykonaniu. Staraliśmy się zaaranżować i nagrać wybrany przez nas repertuar w sposób naśladujący dawne nagrania przedwojenne, a także czerpiąc z polskiej muzyki tradycyjnej. Chcemy by nasze kolędy były swoistym akompaniamentem towarzyszącym wspólnemu, rodzinnemu kolędowaniu.
W listopadzie 2018 roku oddaliśmy w Wasze ręce album „Płyń Wisełko”. Piosenki, które tam znajdziecie, opowiadają o codzienności żołnierzy, w szczególności ułanów, o ich ideałach i dramatach, poświęceniu i tęsknocie, a także radości, poczuciu humoru i namiętnościach.
Utwory te potraktowaliśmy sentymentalnie, tanecznie i lekko, tak, by służyły radosnemu świętowaniu.

SKŁAD ZESPOŁU:
Gabriela Mościcka - śpiew, akordeon
Lena Nowak - klarnet, śpiew
Kazimierz Nitkiewicz - trąbka
Mateusz Kowalski - perkusjonalia, śpiew
Jakub Fedak - wibrafon
Łukasz Owczynnikow - kontrabas
Krzysztof Baranowski - mandolina, gitara

Koncert odbędzie się przy zachowaniu obowiązujących obecnie obostrzeń sanitarnych i przy zajęciu dopuszczalnej ilości miejsc.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

29.06.2021, 18:00 Dom Kultury Świt
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Warszawa

Recenzje

Świetny klimat. Wspaniała zabawa.
Było fantastycznie, dziękujemy!
POLECAM, UROK STAREJ PŁYTY W KLIMATYCZNYM WYDANIU!
Gdy ktoś lubi przedwojenne stare piosenki ,jest to bezwzględnie najlepszy w Polsce zespół .Umieją stworzyć wspaniałą atmosferę swojego koncertu. Nic dziwnego, że publiczność biła brawa na stojąco. Pani Mościcka śpiewa wspaniale. Polecam.
Koncert piękny, sala pełna, fajnie spędzony wieczór. Mamie też się podobało :)
To był piękny wieczór. Piękni, kulturalni, utalentowani młodzi ludzie. Widać było, że muzyka to ich żywioł, że ją kochają, eksperymentują. Świetnym pomysłem jest repertuar międzywojnia w nowym wykonaniu. Gratulacje. Już czekam na kolejny koncert.
Koncert był wspaniały, godny polecenia, na wysokim poziomie. ☺️👏❤️
Przecudowna muzyka grana przez przecudownych ludzi.
Jestem zachwycona! Piekna tego glosu, brzmienia instrumentów nie da sie opisać. Polecam wszystkim niezdecydowanym!
Piękny koncert. Muzycy z WOS pięknie grają i śpiewają. Bardzo zdolni młodzi ludzie, którym to co robią sprawia frajdę, a przy okazji dają radość innym.
Cudowny koncert, wspaniali muzycy, piękna płyta - aż się nie chce wychodzić z tego świata w szarą codzienność. Ale właśnie dzięki takim koncertom owa szarość zyskuje kojący, łagodny blask, więc trochę może łatwiej będzie trwać.
Wspaniały klimat świąt Bożego Narodzenia
Fantastyczny wieczór ! Rewelacja cudownie
Cudowny nastrój, świetna muzyka i co najważniejsze można potańczyć :)
Muzyka idealna do tańca, świetnie się bawiłem i na pewno wybiorę się jeszcze nie raz na koncert :D
Rewelacja - 2 godziny wspaniałej zabawy, rozmowy z artystami, tańce, rewelacyjna muzyka w genialnych aranżacjach i dużo, dużo humoru. Dawno się tak dobrze nie bawiliśmy :)
Swietny zespół,swietna atmosfera na koncercie
pierwszy raz w takiej formule orkiestr przerywana DJ pozdrawiam WOS
Jedyna wpadka to jakaś seria (mam nadzieję mała) podwójnych biletów :) Ja kupiłem bilety na swoje miejsca poprzez internet (biletyna - przy okazji, 1. dlaczego nie ma informacji, że portal bierze prowizję, 2. czemu ta prowizja wynosi, aż 10% ???), a Pani która miała pecha i miała bilety na "moje" miejsca kupiła u Państwa w kasie tuż przed koncertem. Przy okazji - serdecznie gratuluję nowej sali! Robi wrażenie i wygląd i obsługa i np. profesjonalizm nagłośnienia. Cieszę się, że miałem możliwość udziału w jej otwarciu. Powodzenia!!!
Koncert całkiem udany, pozostałem z lekkim uczuciem niedosytu, ale nawet udało się IM mnie rozruszać. Ze względu na charakter granych utworów, brakuje trochę scenicznego emploi (gitarzysta - odrobina ekspresji).

Polecane