koncert

Warszawska Orkiestra Sentymentalna

koncert

Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Warszawska Orkiestra Sentymentalna - Bilety na koncert

Warszawska Orkiestra Sentymentalna (WOS) to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Piosenki z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie ich inspirują. Walce, tanga, fokstroty, rumby i slow-foxy – WOS wybiera to, co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych i przywraca do życia ze współczesną wrażliwością muzyczną, zachowując styl i ponadczasowy urok dawnych melodii.

Muzyka tamtych czasów nawiązuje do amerykańskiej muzyki popularnej, a jednocześnie osadzona jest w unikalnej i bujnej kulturze polskiego Dwudziestolecia. Jej unikalna finezja i energia rozsadzała parkiety przed stu laty - i rozsadza je teraz. Przedwojenna Warszawa zwana była przecież „Paryżem Północy”, miejscem, w którym spotykała się kultura Wschodu i Zachodu. Orkiestra Sentymentalna przenosi ten klimat we współczesność - w najlepszym guście.

Od debiutu na na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2015 roku WOS wydała cztery płyty i zagrała setki koncertów w Polsce i za granicą. Dwie pierwsze płyty zespołu - "Umówmy się na dziś" i "Tańcz mój złoty" - opowiadają bujną historię muzyki rozrywkowej Dwudziestolecia. Kipiące energią taneczne szlagiery, tragiczne historie miłosne, tanga, przy których się zarumienicie - mamy to wszystko.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna jest trzonem nowej, wspaniałej mody na muzykę retro. Daje drugie życie unikalnemu stylowi muzycznemu Dwudziestolecia, któremu nie dane było dojrzeć - jego rozkwit brutalnie przerwała wojna i okupacja. Dzięki takim zespołom, jak Orkiestra, dzisiejsza Polska młodzież słucha jazzu i szaleje na parkietach w rytm nowych wykonań stuletnich dziś utworów.
To kulturowy fenomen.
Żeby w niego uwierzyć, trzeba to zobaczyć na żywo.

SKŁAD ZESPOŁU:

Gabriela Mościcka - śpiew, akordeon
Lena Nowak - klarnet, śpiew
Kazimierz Nitkiewicz - trąbka
Mateusz Kowalski - perkusjonalia, śpiew
Jakub Fedak - wibrafon
Łukasz Owczynnikow - kontrabas
Krzysztof Baranowski - mandolina, gitara

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

25.01.2022, 20:30 Kuźnia Kulturalna
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Warszawa

Recenzje i opinie: Warszawska Orkiestra Sentymentalna

WYSTĘP SUPER
Super
Świetny klimat. Wspaniała zabawa.
Było fantastycznie, dziękujemy!
POLECAM, UROK STAREJ PŁYTY W KLIMATYCZNYM WYDANIU!
Gdy ktoś lubi przedwojenne stare piosenki ,jest to bezwzględnie najlepszy w Polsce zespół .Umieją stworzyć wspaniałą atmosferę swojego koncertu. Nic dziwnego, że publiczność biła brawa na stojąco. Pani Mościcka śpiewa wspaniale. Polecam.
Koncert piękny, sala pełna, fajnie spędzony wieczór. Mamie też się podobało :)
To był piękny wieczór. Piękni, kulturalni, utalentowani młodzi ludzie. Widać było, że muzyka to ich żywioł, że ją kochają, eksperymentują. Świetnym pomysłem jest repertuar międzywojnia w nowym wykonaniu. Gratulacje. Już czekam na kolejny koncert.
Koncert był wspaniały, godny polecenia, na wysokim poziomie. ☺️👏❤️
Przecudowna muzyka grana przez przecudownych ludzi.
Jestem zachwycona! Piekna tego glosu, brzmienia instrumentów nie da sie opisać. Polecam wszystkim niezdecydowanym!
Piękny koncert. Muzycy z WOS pięknie grają i śpiewają. Bardzo zdolni młodzi ludzie, którym to co robią sprawia frajdę, a przy okazji dają radość innym.
Cudowny koncert, wspaniali muzycy, piękna płyta - aż się nie chce wychodzić z tego świata w szarą codzienność. Ale właśnie dzięki takim koncertom owa szarość zyskuje kojący, łagodny blask, więc trochę może łatwiej będzie trwać.
Wspaniały klimat świąt Bożego Narodzenia
Fantastyczny wieczór ! Rewelacja cudownie
Cudowny nastrój, świetna muzyka i co najważniejsze można potańczyć :)
Muzyka idealna do tańca, świetnie się bawiłem i na pewno wybiorę się jeszcze nie raz na koncert :D
Rewelacja - 2 godziny wspaniałej zabawy, rozmowy z artystami, tańce, rewelacyjna muzyka w genialnych aranżacjach i dużo, dużo humoru. Dawno się tak dobrze nie bawiliśmy :)
Swietny zespół,swietna atmosfera na koncercie
pierwszy raz w takiej formule orkiestr przerywana DJ pozdrawiam WOS
Jedyna wpadka to jakaś seria (mam nadzieję mała) podwójnych biletów :) Ja kupiłem bilety na swoje miejsca poprzez internet (biletyna - przy okazji, 1. dlaczego nie ma informacji, że portal bierze prowizję, 2. czemu ta prowizja wynosi, aż 10% ???), a Pani która miała pecha i miała bilety na "moje" miejsca kupiła u Państwa w kasie tuż przed koncertem. Przy okazji - serdecznie gratuluję nowej sali! Robi wrażenie i wygląd i obsługa i np. profesjonalizm nagłośnienia. Cieszę się, że miałem możliwość udziału w jej otwarciu. Powodzenia!!!
Koncert całkiem udany, pozostałem z lekkim uczuciem niedosytu, ale nawet udało się IM mnie rozruszać. Ze względu na charakter granych utworów, brakuje trochę scenicznego emploi (gitarzysta - odrobina ekspresji).

Polecane z kategorii koncert