Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

spektakl

Ciotka Karola NT

spektakl

Ciotka Karola NT

Ciotka Karola NT - spektakl

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Ihor Chayka
„Ciotka Karola”

Spektakl przygotowywany jest przez grupę uchodźców z Ukrainy. Przedstawienie powstaje w Nowym Teatrze w Słupsku i będzie prezentowane w języku ukraińskim z tłumaczeniem na język polski w formie napisów wyświetlanych nad sceną. Twórcami i uczestnikami tego projektu są uchodźcy z Ukrainy, którzy przybyli do Polski po wybuchu wojny 24 lutego 2022 roku (4 aktorów, reżyser i autor tekstu, scenografka). W spektaklu weźmie dodatkowo udział dwoje aktorów słupskiego teatru – ich partie tekstu będą z kolei tłumaczone na język ukraiński. Specjalnie na potrzeby tego przedsięwzięcia ukraiński reżyser i dramaturg Ihor Chayka przygotował tekst, którego tematem są polsko ukraińskie relacje w kontekście emigracji i wybuchu Wojny w Ukrainie.

„Ciotka Karola” to opowieść o emigracji, ucieczce przed wojną, wspólnych doświadczeniach i odnajdywaniu się w nowym świecie. Bohaterką sztuki jest kobieta, która przyjechała do swojej rodziny w Polsce, aby uciec przed wojną. Jej siostra wyjechała z ojczyzny przed laty i jest żoną Polaka. Niespodziewanie w życiu rodziny pojawia się jeszcze jedna osoba, która pomoże spełnić marzenia i zmieni życie naszej bohaterki.

Scenariusz i reżyseria:
Ihor Chayka

Scenografia:
Marianna Soroczyńska

Obsada:
Igor Chmielnik,
Krzysztof Kluzik,
Artem Plonder (gościnnie),
Daria Plonder (gościnnie),
Olena Romanowa (gościnnie),
Iryna Topchiyeva (gościnnie)

Inspicjent:
Emilia Zakrzewska

Premiera: 12.11.2022 Nowa Scena – Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Ciotka Karola NT


Jak działają recenzje?
Dobry początek ale dalej niestety wszystko poszło do jednego garnka i kryminał i dzieci z video. Trochę inaczej to sobie wyobrażałam . Dobrze ratowali sytuację doświadczeni Polscy aktorzy. Chciało się więcej z życia zwykłych uchodcow. Spoty kawał został nieogarnięty. Jak na 1raz to może być. Pozdrawiam
OlaPola 13.11.2022 09:11

Polecane z kategorii spektakl