Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2024

PreZero Arena Gliwice - Gliwice

ul. Akademicka 50, 44-100 Gliwice

SPRAWDŹ WYDARZENIA

Kayah i Bregović

 KUP BILET

TERRA AQUA GLIWICE 8.09.2024 ARENA DUŻA

 KUP BILET

Polska Noc Kabaretowa 2024

 KUP BILET

Mistrzostwa Świata Super Enduro - Treningi

 KUP BILET

Mistrzostwa Świata Super Enduro - Zawody

 KUP BILET

Gaming Concert

 KUP BILET

Koncert Muzyki Filmowej - John Williams - Gliwice

 KUP BILETArena Gliwice to jedna z największych i najnowocześniejszych hal sportowo-widowiskowych w całej Polsce. Z początku Arena nosiła nazwę „Hala Podium”, która została zmieniona na „Hala Gliwice”, a ta z kolei przerodziła się w obecną postać, czyli „Arena Gliwice”.

Charakterystyka obiektu

Obiekt powstał w miejscu starego stadionu XX-lecia w Gliwicach, który został rozebrany w roku 2013. Hala została ukończona i oddana do użytkowania w październiku 2017 roku, a pierwszym wydarzeniem, które odbyło się na terenie obiektu była impreza „ANITA zawsze pier(w)si”, czyli bieg kobiet promujący zdrowie i aktywny tryb życia, który odbył się w maju 2018 roku.

Arena Gliwice zajmuje 555 tysięcy m2 powierzchni użytkowej i zapewnia 17 tysięcy miejsc siedzących i stojących. Obiekt składa się z dwóch odrębnych hal (Areny Głównej i Małej Areny) oraz budynku, w którym mieści się centrum fitness. Areny wyposażone są w zaawansowane technologicznie rozwiązania, które umożliwiają zmianę charakteru obiektu w sposób niemal nieograniczony: począwszy od wydarzeń sportowych (także o randze międzynarodowej) przez różnego rodzaju targi i festiwale, a na koncertach gwiazd światowego formatu skończywszy. Arena posiada duży, dwupoziomowy parking, który jest w stanie pomieścić do 800 samochodów .

Wydarzenia i imprezy

Do tej pory gliwicka Arena gościła takie gwiazdy polskiej estrady jak: Lady Pank, Kortez, Paweł Domagała, Sanah czy Kękę.

Czego możemy się spodziewać w Arenie w najbliższym roku? Na chwilę obecną mamy potwierdzenie majowego koncertu „KING” zespołu T.LOVE. Będzie to zdecydowanie „królewski powrót”, ponieważ trasa koncertowa ma miejsce w trzydziestą rocznicę wydania albumu „King!", oraz w czterdziestą założenia zespołu. Jubileuszowy koncert obfitować będzie w liczne niespodzianki, gości i oczywiście w największe przeboje takie jak: King!, Warszawa, I Love You, IV Liceum, Bóg, Ajrisz, Chłopaki nie płaczą, Nie, nie, nie. Nie zabraknie również utworów z najnowszej płyty zespołu: „Hau Hau”. Z przyjemnością zapraszamy Państwa również na kolejną Polską Noc Kabaretową, która planowana jest na Święto Niepodległości, czyli 11.11 2022 roku. Tym razem tematem przewodnim imprezy będzie miasto będące jej gospodarzem. Jak zapewniają organizatorzy: „Sprawdzimy, co u Was słychać, skomentujemy aktualne afery, lokalne sukcesy i porażki, nie oszczędzimy rządzących, ale i zwykłych mieszkańców”. Wystąpią: Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Nowaki, Kabaret Smile, Kabaret K2, Kabaret Moralnego Niepokoju z interaktywnym udziałem Roberta Górskiego oraz Dziennikarki Zaangażowane i Szymon Łątkowski. Prowadzeniem Polskiej Nocy Kabaretowej 2022 zajmie się Bartosz Klauzinski z Kabaretu K2.

Arena Gliwice to jedno z najważniejszych miejsc na rozrywkowej (i nie tylko) mapie Polski. Hale o przeznaczeniu widowiskowo-sportowym, a także biznesowym są jednymi z najnowocześniejszych i największych obiektów tego rodzaju w całym kraju.