Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2024

Kino Marzenie - Tarnów

Staszica 4, 33 - 100 Tarnów

SPRAWDŹ WYDARZENIA

Edyta Geppert

 KUP BILETKino Marzenie - Tarnów

Mówią, że jest to „ziszczona nadzieja, spełniony sen niezwykłych obywateli”. Tym jest właśnie jedno z najstarszych kin w Polsce z przepiękną nazwą Marzenie znajdujące się w Tarnowie. To miejsce z ponad stuletnią historią zostało wybudowane przy Przecznicy Różanej obecnie zwanej ulicą Staszica. Od początku istnienia jest to centrum ważnych wydarzeń nie tylko artystycznych, ale również edukacyjnych, a nawet patriotycznych. Przeciętnie w ciągu roku do kina Marzenie przybywa aż sto tysięcy widzów. W latach świetności można się było doliczyć nawet stu trzydziestu pięciu tysięcy!

Renowacje w Kinie Marzenie

Od wielu lat kino Marzenie jest wspierane przez władze Tarnowa wliczając w to przede wszystkim Prezydenta Miasta oraz Radę Miasta. Główne renowacje i znaczące zmiany zaczęły zachodzić w 2006 roku i trwają po dziś. Najpierw zmienił się hol oraz wnętrze kina pod kątem funkcjonalności a niedługo później zakupiono cyfrowy projektor. Nowy projektor miał możliwość emisji filmów w technologii 3D, dzięki czemu Marzenie szło z duchem czasu. W 2011 roku zostały wymienione fotele, został zakupiony nowy ekran i wystrój wnętrza przeszedł spore zmiany. To tylko część zmian jakie zostały wprowadzone na przestrzeni lat. Pokazują one jak wielu osobom wciąż zależy by to unikatowe miejsce trwało wciąż plotąc swój własny wątek w historii.

Repertuar kina Marzenie

Marzenie wciąż się rozwija będąc znaczącym obiektem kultury. Dziś można tutaj obejrzeć seans filmowy, przedstawienie teatralne, ale także wsłuchać się w genialne koncerty topowych artystów. Dużym zainteresowaniem cieszy się tu organizacja festiwali oraz szkolnych przeglądów przeróżnej twórczości. W tym roku jednym z większych wydarzeń będzie występ Kabaretu Paranienormalni z najnowszym programem „Bez znieczulenia”. Jest to ważne wydarzenie z racji tego, że kabaret obchodzi swoje huczne 15 lecie. Zapowiadają zupełnie nowe historie i postaci oraz ponad dwie godziny wyśmienitej zabawy a bilety na te wydarzenie można oczywiście nabyć na stronie biletyna.pl.