Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

Warszawa, Scena Relax

Warszawa, Scena Relax

Scena Relax - Warszawa

ul. Złota 8, 00-019 Warszawa

POKAŻ NA MAPIE


Mayday 2

 KUP BILET

Szalone Nożyczki

Szalone Nożyczki

01.10.2022, 19:00 Warszawa, Scena Relax
WYPRZEDANE
WYPRZEDANE

Paweł Chałupka - To nie są ćwiczenia

 KUP BILET

Grupa MoCarta i Trzy Konstancje

 KUP BILET

Maleńczuk - Klauzula Sumienia

 KUP BILET

Kabaret Hrabi - Wady i Waszki

 KUP BILET

Grzegorz Dolniak - Lifehack

WYPRZEDANE

Prywatna Klinika

 KUP BILET

Narodowy Balet Ukrainy - VIRSKI

 KUP BILET

Pomoc Domowa- spektakl komediowy

 KUP BILET

Prywatna Klinika

 KUP BILET

Halina Mlynkova Film(l)ove

 KUP BILET

Aida - Mucha w Mucholocie

 KUP BILET

Kabaret Hrabi i Czesław Jakubiec - ARIACI

 KUP BILET

Mieszko Minkiewicz - Żółć

 KUP BILET

Nerwica natręctw

 KUP BILET

Nerwica natręctw

 KUP BILET

Marcin Patrzałek - Inicjacja

 KUP BILET

Szalone Nożyczki

 KUP BILET

Kabaret Neo-Nówka - 20-lecie

 KUP BILET

Kabaret Neo-Nówka - 20-lecie

 KUP BILET

Śpiąca Królewna w wyk. artystów Baletu Opery Kijowskiej

 KUP BILET

Alosza Awdiejew w programie niech Żyje Odessa

 KUP BILET

Andrzej Sikorowski - Jubileusz

 KUP BILET

Igor Kwiatkowski - Pół geniusz, pół kretyn - rejestracja materiału

 KUP BILET

Igor Kwiatkowski - Pół geniusz, pół kretyn - rejestracja materiału

 KUP BILET

Kabaret Hrabi - "Bez Wąsów" program dla dzieci

 KUP BILET

Balet Potskhishvili Georgia

 KUP BILETScena Relax - Warszawa

Tutaj swoje premiery miały najgłośniejsze filmy takie jak Gwiezdne Wojny, Pianista czy Matrix. Przez wiele dekad to miejsce kojarzyło się z kulturą przez duże K. Po 14 latach, od pamiętnego zamknięcia Kina Relax, narodziła się Scena Relax w Warszawie.

Pamiętając swoją spuściznę, Scena Relax zaprasza do siebie miłośników teatru i dobrej muzyki. W jej repertuarze znajdziesz koncerty wielu znanych gwiazd, spektakle teatralne i występy grup kabaretowych. Poznaj bliżej historię tego miejsca, a także sprawdź repertuar na najbliższe wydarzenia i kup bilet online na biletyna.pl.

Historia Sceny Relax

Aby poznać bliżej historię Sceny Relax, trzeba wrócić się do lat 70. ubiegłego wieku. Wtedy właśnie oddano do użytku Kino Relax u zbiegu ulicy Złotej w Warszawie. Powstało ono według projektu z 1965 roku architekta Zbigniewa Wacławka. Budynek szybko okrzyknięto jednym z najważniejszych wielkomiejskich projektów za czasów PRL.

W jego wnętrzach odbyło się wiele znaczących premier. Kino Relax zasłynęło m.in.: z premierowego pokazu Gwiezdnych Wojen Georga Lucasa i innych światowych hitów. Nic dziwnego, w końcu było to pierwsze w kino w stolicy, gdzie można było odtwarzać filmy z taśmy 70 mm.

Kino Relax stało się kultowym miejscem, do którego przyjeżdżano z całej Polski. Przez 20 lat było najnowocześniejszym kinem w Warszawie. Nawet jego nazwa nie była przypadkowa. Została ona wybrana przez samych mieszkańców podczas plebiscytu Expressu Wieczornego. Współczesna Scena Relax również się do tego odwołuje.

Późniejsze losy Kina Relax nie były jednak tak kolorowe. Pomimo tego, że miejsce tętni teraz życiem, nie zawsze tak było. Silna konkurencja nowych sieci kin zmniejszyła popularność słynnego kina. Tym samym zostało ono zamknięte i sprzedane w 2006 roku. Wtedy też pojawiły się plany budowy na jego miejscu wieżowca lub apartamentowca. W końcu jednak został zrealizowany projekt Sceny Relax.

Budynek po latach stał się kultowym miejscem, które wielu ludzi wspominało z łezką w oku. Był także istotny z punktu widzenia artystycznego i architektonicznego. Z tego powodu Kino Relax zostało wpisane do rejestru zabytków, co uniemożliwiło ewentualne plany jego zburzenia.

Co więcej, budynek dalej funkcjonuje jako teatr. Scena Relax chce realizować swoją misję w ramach szerzenia kultury na wielu obszarach. Dlatego na jej deskach usłyszysz nie tylko muzykę popularną, ale również obejrzysz znamienite spektakle teatralne czy stand-upy. Widownia, która jest w stanie pomieścić aż 600 osób, stała się także miejscem do organizacji widowisk czy konferencji.

Chociaż dawne Kino Relax przestało istnieć kilkanaście lat temu, jego duch dalej jest wyczuwany w powietrzu. Odnowione wnętrza współczesnej Sceny Relax wyróżniają się wspaniałym designem oraz detalami, które zostały zachowane z końcówki lat 60. ubiegłego wieku. Wszystko to sprawia, że wszelkie wydarzenia w tym miejscu mają niezwykłą atmosferę, jakiej nie poczuje się nigdzie indziej.

Repertuar Sceny Relax

Charakter tego miejsca zmienił się na przestrzeni lat. Chociaż nie są już grane filmowe hity, warszawska Scena Relax przyciąga ludzi spragnionych dobrej muzyki, nieprzeciętnej gry aktorskiej i zabawnych komedii.

Rok 2022 zapowiada się kalejdoskopowo w repertuarze Sceny Relax. W najbliższych miesiącach do tego miejsca przyjedzie wielu utalentowanych artystów, których występów nie możesz przegapić. Czego możesz się spodziewać?

Scena Relax tym razem zaprosi na długo oczekiwane koncerty (Maleńczuk – Klauzula Sumienia, Bond in Concert), spektakle teatralne (Mayday 2, Prywatna Klinika, Szalone Nożyczki) oraz występy znanych grup kabaretowych (Kabaret Smile, Kabaret Skeczów Męczących – Polska misja kosmiczna, Kabaret Hrabi i Czesław Jakubiec – ARIACI).

To tylko część z zapowiadanych wydarzeń w 2022 roku w **Scenie Relax. Zarezerwuj najlepsze miejsce i nie trać czasu na stanie w kolejkach. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i odwiedź Scenę Relax w Warszawie.

Warszawa inne wydarzenia