Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2024

Hala Stulecia - Wrocław

ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

SPRAWDŹ WYDARZENIA

Visual Concert - Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej

 KUP BILET

European Classical Ballet

 KUP BILET

Polska Noc Kabaretowa 2024

 KUP BILET

Kabaret Neo-Nówka - nowy program: Tradycje Polskie

 KUP BILET

Koncert Muzyki Filmowej - Symphonic Cinematics

 KUP BILET

Zadzwońcie po Milicję

 KUP BILET

Polska Noc Kabaretowa 2025

 KUP BILET

The Legend of Rock Symphonic

 KUP BILETHala stulecia we Wrocławiu

Hala stulecia, jako jedna z pierwszych hal widowiskowych powstałych w Polsce niewątpliwe robi duże wrażenie. Rok 1912, w którym powstała hala ludowa był jednocześnie rokiem, w którym stanęła ona na podium największych żelbetowych budowli. Dzisiaj natomiast, jest ona jednym z nielicznych obiektów na mapie Polski o tego typu konstrukcji. Kopuła, którą posiada hala autorstwa Maksa Berga, ma aż 67 metrów średnicy. Ponad 100 lat temu, stawiało ją to wśród kopuł o największej rozpiętości, a rozmach przedsięwzięcia jakim była budowa hali stulecia robił ogromne wrażenie. Hala ludowa, bo tak niegdyś była nazywana hala stulecia w latach 1962 i 1977 została wpisana do rejestru zabytków, a w roku 2006 trafiła na listę światowego dziedzictwa Unesco. Aktualnie hala pełni funkcję widowiskowo-rozrywkową.

Od czego zacząć zwiedzanie hali stulecia we Wrocławiu?

Wszystkim chcącym zobaczyć wnętrze hali, zwiedzanie proponujemy zacząć od visitor centre, czyli wystawy multimedialnej, szczegółowo opowiadającej o historii hali stulecia. Wystawa, ta jest czynna od środy do niedzieli w godzinach 10—18. Na miejscu systematycznie odbywają się również wydarzenia kulturalne, a do tych najsłynniejszych należy między innymi Polska noc kabaretowa.

Pozostałe atrakcje

W pobliżu obiektu znajdziemy również ogród japoński, czy słynne wrocławskie zoo z afrykarium. Dodatkowym atutem tego miejsca jest jego położenie, hala stulecia znajduje się na skraju parku szczytnickiego, dzięki czemu umożliwia zwiedzającym skorzystanie z dodatkowych atrakcji, jak pokaz multimedialnej fontanny. Bez wątpienia adres: Wystawowa 1, pod którym mieści hala stulecia we Wrocławiu stanowi must— have rzeczy do zobaczenia, podczas wizyty w tym pięknym mieście.