Wrocław, Zaklęte Rewiry

Wrocław, Zaklęte Rewiry

Zaklęte Rewiry - Wrocław

Krakowska 100, 50-427 Wrocław

POKAŻ NA MAPIE


Brak wydarzeń

Bardzo nam przykro ale pomimo szczegółowych poszukiwań nie mogliśmy odnaleźć wydarzeń spełniających podane kryteria

Zaklęte Rewiry

Jeden z najważniejszych obiektów kulturalnych we Wrocławiu. Zjeżdżają się tu artyści ze wszystkich zakątków świata, by wystąpić w miejscu klimatycznym i zaskakującym swą oryginalnością. Gwarantowana jest dobra zabawa przy wybitnych dźwiękach oraz przeżycie niezapomnianych chwil.

Historia Zaklętych Rewirów

Historia lubi zaskakiwać co doskonale widać na tym przykładzie. Prawdopodobnie nikt niecałe 200 lat temu nie myślał, że w budynku przy ulicy Krakowskiej 100 będzie tętnił życiem klub muzyczny. Dokładnie w 1858 roku Eduard Haase zakupił działkę na Przedmieściu Oławskim i rozpoczął budowę Haase Brauerei. Drugim z kolei właścicielem browaru był Georg Haase. Syn założyciela spisał się znakomicie, ponieważ to właśnie dzięki jego staraniom to miejsce zostało rozsławione we Wschodnich Niemczech. Znany był też ze swojej rozprawy „Przeciwko totalnej abstynencji”, która miała na celu przekonać ludzi o pozytywnych skutkach picia piwa. W kolejnych latach zaszczytne stanowisko opieki nad browarem przejął wnuczek założyciela o tym samym imieniu. Po pewnym czasie dołączył do niego brat Herbert i wspólnie prowadzili firmę ku lepszej przyszłości.

Koniec browaru

Jednakże jak to mówią wszystko co dobre kiedyś się kończy. Browar został podpalony w trakcie walk o Festung Breslau dnia 26 marca. Ten ogromny i jeden z najnowocześniejszych zakładów został prawie całkowicie spalony. Jednym z nielicznych ocalałych budynków był ten przy Krakowskiej 100. Planowane były odbudowy browaru, jednakże pod koniec lat 60 zrezygnowano z tego pomysłu.

Adaptacja budynku przy Krakowskiej 100

Dawne czasy, w których istniał browar są już przeszłością, ale rozpoczynają się prace by miejsce z ponadprzeciętnym potencjałem odżyło. W planach jest stworzenie klubu z postindustrialnymi wnętrzami i wyjątkowym klimatem. Tak właśnie rozpoczyna się nowa karta tej historii, gdy powstaje klub Zaklęte Rewiry.

Wrocław inne wydarzenia