BZB 2 czyli Bieszczadzka Zadyma Bokserska nadchodzi!

28 maja w Sanoku szykuje się duża gala boksu. To już druga edycja wyjątkowej imprezy sportowej pod nazwą Bieszczadzka Zadyma Bokserska. W walce wieczoru zmierzą się Mariusz Wach i Marcin Brzeski.    

Polskie gwiazdy boksu


Krakowianin Mariusz Wach (Wiking, Waszk) to były posiadacz pasów WBC International oraz federacji TWBA w wadze ciężkiej. Jeden z najlepszych bokserów wagi ciężkiej w Polsce w ostatnich kilkunastu latach, pretendent do tytułu mistrza świata kilku federacji.

Marcin Brzeski to zawodnik wagi ciężkiej, który wzbudza duże zainteresowanie, ze względu na swoje rozmiary oraz to, że jest  niepokonany i potrafi mocno uderzyć. Pochodzi z miejscowości Trębki Stare koło Zakroczymia. Bokser debiutował w 2013 roku na gali Tymexu w podradomskich Pionach, gdzie pokonał w 2 rundzie reprezentanta Niemiec Marlona Szabo.

Zadyma 2022

Pierwsza odsłona Bieszczadzkiej Zadymy Bokserskiej odbyła się we wrześniu ubiegłego roku na stadionie Wierchy. Sukces pierwszej edycji zmotywował organizatorów aby „iść dalej” – jak powiedział organizator gali, Maciej Rzesiowski. Tegoroczna „Zadyma” zorganizowana będzie w hali Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku. Pierwotny termin ustalony był na początek kwietnia. Niestety sytuacja za wschodnią granicą zmusiła organizatorów to przełożenia imprezy na 28 maja.

W walce wieczoru jeden z najlepszych polskich bokserów wagi ciężkiej, czyli Marcin Wach spotka się z wielokrotnym mistrzem Polski Marcinem Brzeskim. Ponadto, będzie można zobaczyć w akcji aż 7 byłych i obecnych mistrzów Polski w boksie olimpijskim. Lokalny Klub bokserski  Street Autonomy wystawi też trzech swoich zawodników: Kacpra Rzepkę, Kacpera Brejtę i Adriana Krzysztofa. Do walki zgłosił się także Dominik Kida z Wisłoka Rzeszów oraz bracia Damian i Maciej Kiwiorowie z Tarnowa.

Karta walk wygląda dość imponująco. Jest porównywalna, a może nawet lepsza niż karty wielu bardziej znanych organizacji boksu zawodowego w Polsce w tym roku. Organizatorzy zapowiadają, że „Zadym” będzie więcej. Planowana jest organizacja nawet trzech imprezy w ciągu roku. Kolejna może się odbyć prawdopodobnie w wakacje.

Szukasz wielkich emocji? Spotkajmy się na Bieszczadzkiej Zadymie 28 maja w Zespole Szkół nr 3 w Sanoku o godzinie 19:00!

Site Footer