Wojciech Cejrowski Prawo Dżungli & Ale Meksyk

Mówią, że podróże kształcą. Jednak wiedza jaką wynosimy z podróży to nie tylko uzupełnianie białych plam na mapie, którą mamy w swojej głowie. To nie tylko poznawanie historii związanych z danym miejscem oraz ludzi i ich zwyczajów. To również poznawanie samego siebie. Z pewnością potwierdzi to człowiek, który odbył nie jedną daleką podróż i to na dodatek boso.

Boso przez świat – Cejrowski w podróży

Wojciech Cejrowski – podróżnik, publicysta i autor wielu książek o tematyce podróżniczej oraz humoru politycznego, dziennikarz i prezenter telewizyjny, kierownik artystyczny biblioteki Poznaj Świat, członek The Explorers Club. Jak sam mówi, w życiu mu się nie nudzi, można go znaleźć tu i tam w wielu formach. Każdy może wybrać taką, jaka najbardziej mu odpowiada. Ta wielokanałowa forma przekazu przyczyniła się do jeszcze większej popularności podróżnika. Sposób w jaki obieżyświat opowiada o miejscach, do których dociera jest niezwykle obrazowy i przystępny. Cejrowski przybliża widzom i czytelnikom kulturę, wierzenia i zwyczaje ludzi mieszkających w egzotycznych i często niedostępnych dla turystów rejonach świata. Niejednokrotnie można było zobaczyć jak podróżnik chodzi po dżungli, pustyni, sawannie i prerii bez butów. Nie jest to jedynie sposób na wyróżnienie się spośród innych podróżników, to także asymilowanie się oraz naturalność. Boso, czyli bez poczucia wyższości. Wojciech Cejrowski odwiedził ponad 60 krajów na 6 kontynentach. Najczęściej podróżował do Amazonii, gdzie dokumentował życie tamtejszych Indian i Metysów.

Program Stan-Up comedy – niezwykłe spotkania z Wojciechem Cejrowskim

Najlepsze scenariusze pisze życie, a że życie Wojciecha Cejrowskiego jest barwne, to i jego scenariusze również. Jest to doskonały przykład, że nie trzeba śpiewać, tańczyć ani mieć specjalnych rekwizytów, aby rozbawić publiczność do łez. Wojciech Cejrowski nie odgrywa ról i nie tworzy skeczy lecz opowiada historie prawdziwe, głównie ze swojego życia. Anegdoty przytaczane przez podróżnika nie tylko rozbawiają, ale dają też do myślenia.

 Harmonogram wydarzeń

Site Footer