Paweł Chałupka – To nie są ćwiczenia

Paweł Chałupka urodził się w 1985 roku w Gliwicach. Od najmłodszych lat interesowała go komedia i występy przed publicznością. Już jako mały chłopczyk nagrywał na magnetofon swój „talk-show”, podczas którego przeprowadzał wywiady z samym sobą, często też imitował głosy. Jako nastolatek był przekonany, że powinien zająć się komedią na poważnie, przede wszystkim dlatego, że taką właśnie karierę sugerowali mu jego najbliżsi znajomi. Jako szkołę wyższą wybrał Uniwersytet w Zielonej Górze, która ma renomę kabaretowego zagłębia Polski. Niestety, nie dostał się. Wyjechał do Szczecina, gdzie spędził 5 lat studiując politologię. Po skończonych studiach, Paweł przeniósł się do Warszawy, gdzie zajmował się gastronomią (jako kucharz i pizzerman) u Krzysztofa Jaroszyńskiego. Satyryk zauważył potencjał młodego pracownika i z własnej kieszeni wykupił mu warsztaty aktorskie w Teatrze Lalka. Paweł próbował swoich sił jako brzuchomówca i starał się uzyskać angaż w telewizji w programie Szymona Majewskiego. Jego serce skradł nowopoznany Stand-Up. Zafascynowały go przede wszystkim nagrania Pablo Francisco na YouTube, jego wzorem stał się z kolei Jim Carrey.

Premierowy występ sceniczny Pawła Chałupki miał miejsce we wrześniu 2011 w stołecznym Resorcie Komedii. W swoich występach bardzo często porusza temat pracy w gastronomii, którą zna doskonale, bowiem pracował łącznie jako kucharz aż 12 lat. Przełożyło się to na podbicie serc wielu fanów ze środowiska, którzy utożsamiali się z historiami i najlepiej rozumieli humor komika. W 2015 roku razem z Tomkiem Kołeckim i Patrykiem Czebańczukiem utworzyli grupę „Po Prostu Stand-up”, z którą występował przez ponad 2 lata. Motorem napędowym kariery scenicznej Pawła Chałupki stał się udany występ na Roaście warszawskiego rapera Tego Typa Mesa w styczniu 2015. W tym samym roku zdobył również 2 miejsce na Antrakt Stand-up Festiwal oraz pojawił się w telewizji publicznej w programie Tylko dla dorosłych. Na ekranie pojawił się również w następnym roku, jako gość w programie Kuby Wojewódzkiego w TVN.

W 2017 roku zrobił furorę na Roaście kolejnego rapera – Popka. W 2019 Paweł Chałupka opublikował w sieci swój pierwszy pełny program. To tylko żarty szybko stały się przebojem i w kilkanaście miesięcy zdobyły przeszło 3 miliony wyświetleń. W 2020 roku komik opublikował kolejny materiał – Ego. W tym roku zapraszamy na najnowszy program Pawła Chałupki „To nie są ćwiczenia”!

Gdzie można zobaczyć Pawła Chałupkę?

Site Footer