koncert

Kortez

koncert

Kortez

Kortez - Bilety na koncert

Kortez - Zakopane | Kupuj Bilety Online

Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. Kortez, czyli Łukasz Federkiewicz, to 27-letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej, dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował aż 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EP-ka Korteza zatytułowana "Jazzboy Session EP", na którą złożyły się trzy piosenki: "Zostań", "Joe" i "Co Myślisz?".

Artysta obdarzony jest niezwykłą, muzyczną wrażliwością, ogromnym talentem i głosem, który zdobył serca setek tysięcy fanek oraz fanów. Wyjątkowy, głęboki i lekko szorstki wokal stał się jego wizytówką. Jego kompozycje, to liryczne ballady niepozbawione wpadających w ucho melodii i życiowych, ujmujących tekstów. 24 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana "Bumerang", która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się i najlepiej przyjętych płyt na polskim rynku muzycznym w ostatnich latach.

Miesiąc po premierze "Bumeranga" Kortez wydał drugą EP-kę z trzema utworami: "Od Dawna Już Wiem", "Ćma Barowa" i "Kominy".

W połowie grudnia sprzedaż "Bumeranga" przekroczyła 15 000 sztuk, a co za tym idzie - debiut Korteza uzyskał status "Złotej Płyty", zaś w drugiej połowie stycznia sprzedaż albumu przekroczyła 30 000 egzemplarzy, który tym samym uzyskał status "Platynowej Płyty".

"Bumerang" przyniósł artyście Fryderyka 2016 za Fonograficzny Debiut Roku oraz "Mateusza", czyli Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego im. Mateusza Święcickiego za: "umiejętność wyrażania w prostych słowach wielu skomplikowanych emocji i zebranie ich w spójną całość na płycie "Bumerang" oraz za dotarcie do szerokiej publiczności z niełatwym i odbiegającym od komercyjnych standardów przekazem artystycznym".

Kortez doceniany jest nie tylko przez rzeszę fanów, ale także dziennikarzy, krytyków i portale muzyczne. Oprócz Fryderyka 2016 i Mateusza ma na swoim koncie nagrodę im. Anny Jantar w konkursie Debiuty w ramach 53. Festiwalu w Opolu. Grał na wielu polskich festiwalach, w tym Open'er Festival 2016, Life Festival, Co Jest Grane 24 Festival. Praktycznie każdy koncert artysty jest wyprzedany i gromadzi pełne sale publiczności.

W składzie koncertowym Korteza występują ambitni i utalentowani muzycy. Festiwale i większe koncerty gra z towarzyszeniem kilkuosobowego zespołu w składzie Krzysztof Domański, Kuba Galiński, Lesław Matecki i Marcin Ułanowski, zaś do sal siedzących przyjeżdża w Trio - z Kortezem i Krzysztofem Domańskim występuje także Olek Świerkot, który od samego początku towarzyszył artyście w pracy nad "Bumerangiem" jako muzyk, multiinstrumentalista, producent i dobra dusza projektu. W 2010 roku Olek Świerkot zastąpił w Jazzboy Studio Bogdana Kondrackiego na stanowisku producenta muzycznego. Wspólnie z Romanem Szczepankiem i Błażejem Nowickim współtworzy projekt Miss Polski. Z Kubą Galińskim produkował "Second Hand" Marcina Rozynka i "Bawię Się Świetnie" Ani Dąbrowskiej. W 2015 roku wyprodukował "Bumerang" Korteza. Jest bliskim współpracownikiem Dawida Podsiadło.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Koncert ogólnie fajny choć szwankowało trochę nagłośnienie , natomiast organizacja mogłaby być lepsza.
Koncert i cała jego organizacja były rewelacyjne. Jestem zachwycona. Z chęcią jeszcze raz poszłabym na taki koncert
Super, pełna profeska.
Wyśmienite miejsce na takie imprezy no i oczywiście sam wykonawca nadał temu miejscu bardzo specyficznej atmosfery.Rewelacja.Brawo KORTEZ!!!
Wykonawca super, głos przepiękny, atmosfera w czasach pandemii surrealistyczna :)
Piękny, pełen emocji koncert. Jak zawsze dużo trudnych pytań. Jak zawsze - Kortez - jak mało kto - potrafi wciągnąć w swój muzyczny świat...
Atmosfera fantastyczna, nagłośnienie sali fenomenalne i do tego ta gra świateł w rytm muzyki
Kortez to jednak mega gwiazda, prawie 2 godziny niesamowitej muzyki bez jakiś dziwnych przerw na zagadywanie publiczności... I to mnie się podobuje
Koncert znakomity! Profesjonalne nagłosnienie i oprawa świetlna.
Świetny koncert! Super wokal i bardzo dobre nagłośnienie. Naszą uwagę przykuło też oświetlenie.
Świetny koncert ,dobre nagłośnienie.
Koncert rewelacja!!!!
Głos Korteza + nagłośnienie + światła = dreszcze na plecach przez cały koncert.
Kortez - mistrz świata w tworzeniu intymnej atmosfery. To jak wieczór sam na sam z jego muzyką. Wrażenia niezapomniane to chyba jedyny facet który potrafi tak ubierać uczucia w słowa. Niekwestionowany romantyk polskiej sceny numer 1.
Świetny ,klimatyczny koncert
Impreza Kameralna, super klimatyczna
Każdy koncert Korteza jest fantastyczny. Sala dawała pogłos. Czas wymienić fotele na nieskrzypiące. Te pamiętają chyba armię carską... klimat oczywiście był.
Coś wspaniałego, nic dodać, nic ująć. Dziękuję
Otwarcie wejść miało być o 18, a było dopiero o 19:20 przez co długo czekaliśmy w kolejce na zimnie. Koncert- super!!!!!
One word: Super! Kortez is the best Polish artist I know! And live is the best! Great music and production. Really goes straight to the soul.
Wspanialy jak zwykle. Kameralny i klimatyczny. Polecam
Koncert mega klimatyczny. Kortez w bardzo dobrej formie. Natomiast, jakimś absurdem było to że nie mogłem siedzieć przy boku mojej żony, ponieważ musiała być zachowana pusta przestrzeń pomiędzy nami. Chore ale to i tak nie popsuło nam wieczoru.
Koncert piękny! Kortez zachwycający! Brak konsekwencji i kontroli organizatora. Dotyczy przestrzegania zajmowania wyznaczonych miejsc, wchodzenia ludzi na widownię po rozpoczęciu wydarzenia
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane