Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

Fabryka Lloyda - Bydgoszcz

ul. Fordońska 156, 85-752 Bydgoszcz

SPRAWDŹ WYDARZENIA

Kaśka Sochacka - Madison Tour

Wyprzedane
ZOBACZ WIĘCEJKoncert w budynku dawnej stoczni? Dlaczego nie! Stocznie kojarzą się głównie z morzem. Jednak my zapraszamy do Bydgoszczy, a konkretnie do Fabryki Lloyda. Jest tu wciąż odczuwalny duch żeglarstwa. Nadaje on niespotykanego charakteru organizowanym tam wydarzeniom i eventom.

Dowiedz się, dlaczego Fabryka Lloyda to wyjątkowe miejsce nie tylko na mapie Bydgoszczy, ale całej Polski. Poznaj jej historię i obecnie dzieje. Sprawdź nadchodzące wydarzenia i stwórz niezapomniane wspomnienia.

Historia Fabryki Lloyda

Czy wiesz, że Bydgoszcz cieszy się bogatą i ciekawą historią żeglugi śródlądowej? Wspominamy o tym nieprzypadkowo. Budynek Fabryki Lloyda odegrał tu niemałą rolę. Zanim udasz się na wybrane wydarzenie, dowiedz się więcej o tym miejscu.

Początki żeglugi w Bydgoszczy sięgają jeszcze XIV wieku. W tamtym czasie miasto cieszyło się wyjątkową infrastrukturą rzeczną. Istniały w nim cechy szyprów rzecznych, a także sterników. Wraz z rozwojem przemysłu i handlu żegluga zaczęła odgrywać coraz większą rolę.

Dotyczyło to także Bydgoszczy. W mieście powstał cały kompleks przedsiębiorstw żeglugowych, położonych tuż nad rzeką Brdą. To właśnie do nich należy słynny Pałacyk Lloyda, a także omawiana Fabryka Lloyda. Dzisiaj możesz podziwiać ją w trakcie koncertów i innych wydarzeń kulturowych.

Od 1920 roku żegluga bydgoska była jedną z największych w Polsce, w późniejszych latach traciła na swoim znaczeniu, nie znaczy to jednak, że została ona całkowicie zapomniana. Wspomnienia o niej wciąż żyją w pamięci mieszkańców. Z kolei budynki zostały sprzedane prywatnym właścicielom i służą dzisiaj w nowej odsłonie. Tak samo jest z Fabryką Lloyda, której warto przyjrzeć się z bliska.

Fabryka Lloyda dzisiaj

Obecnie o dawnej potędze żeglugowej Bydgoszczy przypominają tylko budynki. Fabryka Lloyda jest jednym z najlepiej zachowanych miejsc, w którym można podziwiać stoczniową zabudowę miasta.

W miejscu dawnych hal produkcyjnych znajduje się dzisiaj przestrzeń, w której odbywają się niezapomniane koncerty, eventy i przedstawienia. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie prace modernizacyjne. Połączyły one dawnego żeglarskiego ducha z nowoczesnością.

Budynek Fabryki Lloyda zaczęto remontować jeszcze w 2016 roku. Podczas prac odnowiono elewację, dach i poszycie. Odtworzono także historyczne świetliki i odrestaurowano oryginalne wrota stoczni.

Obecnie Fabryka Lloyda to nowoczesne miejsce, w którym wciąż żywy jest duch żeglarskiej przeszłości. Jego charakter nawiązuje do dawnych hal stoczni nie tylko w wyglądzie, ale również w wyposażeniu. Nie brakuje w nim także profesjonalnego oświetlenia i nagłośnienia.

Repertuar Fabryki Lloyda w Bydgoszczy

Chcesz doznać niezapomnianego klimatu dawnej stoczniowej hali? Poczuć żeglarski duch Bydgoszczy? Odwiedź Fabrykę Lloyda. Miejsce to wciąż tętni życiem. Organizowane są w nim nie tylko koncerty, ale także przedstawienia, stand-upy, bankiety, konferencje, kabarety, pokazy mody czy konferencje. Mówiąc krótko, jest to wielofunkcyjne miejsce na mapie Bydgoszczy, do którego biegnie wiele dróg.

Co w najbliższym czasie można zobaczyć w Fabryce Lloyda? Repertuar jest pełen wielu kulturowych wydarzeń, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas licznych eventów, przyjeżdża tutaj wielu znamienitych artystów z całej Polski. Już teraz możesz kupić bilety na takie wydarzenia jak T.Love - trasa koncertowa HAU! HAU!

Żeglarski klimat możesz poczuć nie tylko nad morzem. Fabryka Lloyda w Bydgoszczy jest najlepszym przykładem, że duch stoczni jest wciąż żywy. Z całą pewnością miejsce to docenią nie tylko zwolennicy żeglugi, ale także miłośnicy dobrej muzyki. Jeśli zastanawiasz się, gdzie pójść na koncert w Bydgoszczy, mamy na to odpowiedź. Fabryka Lloyda zaprasza przez cały rok.

Bydgoszcz inne wydarzenia