Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-08-2022

Lublin, Szwedzki Stół

Lublin, Szwedzki Stół

Szwedzki Stół - Lublin

Al. Spółdzielczości Pracy 88/56, 20-147 Lublin

POKAŻ NA MAPIE


Brak wydarzeń

Bardzo nam przykro ale pomimo szczegółowych poszukiwań nie mogliśmy odnaleźć wydarzeń spełniających podane kryteria

Szwedzki Stół

Szwedzki Stół jest miejscem, które z pewnością wniosło powiew świeżości na kulinarną mapę Lublina. To właśnie w tym mieście inspiracji powstało unikalne miejsce spotkań stworzone przez SKENDE i IKEA. Inicjatywa pod chwytliwą nazwą „Szwedzki Stół” łączy w sobie kawiarnie i profesjonalne studio kulinarne. Każdy chętny gość może zorganizować tu spotkanie zarówno biznesowe jak i prywatne a w dni powszednie nie zabraknie warsztatów gotowania, spotkań z ciekawymi ludźmi oraz pysznego jedzenia.

Szwedzki Stół zlokalizowany jest w centrum handlowym SKENDE, przy głównym wejściu od ulicy Kupieckiej. Lokal dostępny jest z pasażu, ale ma też osobne wejście. Został stworzony dla przeróżnych aktywności nie tylko związanych z kulinariami. Można tu przyjść zjeść lunch, odpocząć przy kawie z przyjacielem, wziąć udział w profesjonalnych warsztatach kulinarnych a nawet spotkać się na prezentacji biznesowej. Uroku i przyjemnej atmosfery dodaje skandynawski styl w jakim jest zaaranżowana kawiarnia. Przebywając wewnątrz jesteśmy otoczeni naturą w postaci pięknej roślinności, drewnianymi elementami, bardzo wygodnymi fotelami oraz czarnymi elementami dopełniającymi design. Wyposażenie pochodzi ze sklepu IKEA a projekt tego fantastycznego miejsca powstał we współpracy z lokalną fundacją Rozwoju Designu LuCreate. Ciekawostką jest fakt, że SKENDE pracuje z nią od początku swojego istnienia w Lublinie.

W myśl głównej idei w centralnej części jest postawiony duży stół. Ma on bardzo wiele zastosowań i konfiguracji. Na co dzień jest użytkowany przez gości lokalu a w trakcie warsztatów kulinarnych zmienia się w roboczy blat. Przy stole zmieści się aż do 12 osób, gdzie każda z nich dostanie indywidualne stanowisko pracy z niezbędnymi akcesoriami. Poza płytami indukcyjnymi i sprzętem kuchennym, na zapleczu jest kilka piekarników a to wszystko po to by zwiększyć komfort wspólnego gotowania.

Zajęcia w lokalu prowadzone są przez osoby mające niezwykłe pokłady wiedzy w obszarze gotowania a przede wszystkim pasje, którą chcą się dzielić. To tu odkryją przed uczestnikami swoje kuchenne sposoby i sekrety. Podczas warsztatów interesującą częścią jest również zapoznawanie się z wiedzą teoretyczną przekazywaną przez inspirujących gości. Tematy są zróżnicowane poczynając od zdrowego odżywiania, które nie musi być nudne, ekologicznego podejścia do przygotowywania posiłków aż po wcielanie w życie zasad „zero waste” w kuchni.

W lokalu znajduje się też osobno wydzielona przestrzeń nazywana „szklarnią”. Powstała z myślą o zamkniętych spotkaniach takich jak spotkania biznesowe czy prezentacje. Dużym plusem jest jej wyciszenie, co pozwala na większy komfort przy pracy oraz ograniczenie dźwięków jakie mogą dochodzić z lokalu. Szklarnia wyposażona jest w sprzęt audio oraz rzutnik.

Wsparcie Krwiodawców przez Szwedzki Stół
Szwedzki Stół może poszczycić się wsparciem Honorowych Krwiodawców. Są oni partnerami RCKiK w Lublinie i w 2020 roku przez miesiąc organizowali niespodzianki dla darczyńców. Dla Honorowych Krwiodawców, którzy oddali krew lub jej składniki w siedzibie RCKiK przy ul. Żołnierzy Niepodległej 8 czekała niespodzianka – vouchery na desery w każdy piątek.

Lublin inne wydarzenia