Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2024

Teatr Muzyczny - Poznań

ul. Niezłomnych 1E, Poznań

SPRAWDŹ WYDARZENIA

Katarzyna Piasecka - Nowy program stand-up comedy „Ukąszona”.

 KUP BILET

Złote Przeboje - Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus - Tercet czyli Kwartet

 KUP BILET

Cudowna terapia

 KUP BILET

Teatr Avatar - Nowe Szaty Króla

 KUP BILET

Teatr Avatar - Nowe Szaty Króla

 KUP BILET

Winda do nieba ... czyli czworo po czterdziestce

 KUP BILET

Universe - Tacy byliśmy jeszcze wczoraj...

 KUP BILET

Głosy Mistrzów - Poznań

 KUP BILET

Recepta na szczęście

 KUP BILETChcesz ciekawie spędzić czas w Poznaniu? Odwiedzenie teatru muzycznego będzie doskonałym pomysłem, szczególnie, że w poznańskim teatrze muzycznym prezentowane są nie tylko musicale, spektakle muzyczne i koncerty, ale również gościnne występy artystów z całej Polski.

Jaką historię ma Teatr Muzyczny w Poznaniu?

W 1956 roku w Poznaniu (adres: ul. Niezłomnych 1e) rozpoczęła działalność "Operetka Poznańska", która po niemal 20 latach, dokładnie w 1973 roku została przemianowana na Teatr Muzyczny w Poznaniu, pod którą ta poznańska scena jest znana do dnia dzisiejszego.

Teatr Muzyczny w Poznaniu - repertuar

Na przestrzeni lat Teatr Muzyczny w Poznaniu oferował wiele wspaniałych widowisk scenicznych utrzymanych w formacie operetkowym, musicalowym oraz teatru dramatycznego, a to, który z gatunków dominował nad innymi było decyzją dyrektora teatru. Do dnia Teatr Muzyczny w Poznaniu miał 9 dyrektorów:

  1. Jan Teresiński (1956-1957)
  2. Zygmunt Wojciechowski (1957-1958)
  3. Henryk Duczmal (1958-1962)
  4. Stanisław Renz (1962-1972)
  5. Henryk Olszewski (1973-1980)
  6. Andrzej Wiza (1980-1984)
  7. Włodzimierz Krzyżanowski (1984-1989)
  8. Daniel Kustosik (1989-2012)
  9. Przemysław Kieliszewski (od 2012)

W swojej najnowszej historii Teatr Muzyczny w Poznaniu gościł na swojej scenie ponad 100 różnego rodzaju wydarzeń (koncerty, musicale, przedstawienia teatralne), wśród których warto wyróżnić takie hity jak Hello, Dolly, My Fairy Lady, Księżniczkę Czardasza, Jesus Christ Superstar, Baron Cygański, Człowiek z La Manchy, Zemsta nietoperza, Wesoła wdówka, Phantom, Orfeusz w Piekle, Opowieści zimowe oraz Jekyll & Hyde. Obecnie w repertuarze znajdują się następujące stałe wydarzenia, zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych widzów: spektakl muzyczny Kombinat, musicale Virtuoso, Pippin, Rodzina Addamsów, Footlose, Zakonnica w przebraniu, Evita, Nine, Nie ma jak lata 20., lata 30. oraz Skrzypka na dachu. Akompaniatora, czyli widowiskową komedię, a także widowiska dla dzieci: Madagaskar - musicalowa przygoda, Księga Dżungli oraz Pchła szachrajka.

Jak spędzić czas w Poznaniu? Teatr Muzyczny to idealne miejsce!

Teatr Muzyczny w Poznaniu to nie tylko wspomniane wyżej wydarzenia muzyczne, ale również występy gościnne - koncerty, widowiska a nawet kabarety i stand-upy! Dlatego już teraz sprawdź bilety do Teatru Muzycznego w Poznaniu oferowane przez nasz serwis i zaplanuj swój wieczór!