Warszawa, Teatr Palladium

Warszawa, Teatr Palladium

Teatr Palladium - Warszawa

ul. Złota 9, Warszawa

POKAŻ NA MAPIE


Czarodziej

 KUP BILET

Czarodziej

 KUP BILET

Porwanie - nowa komedia Artura Barcisia

 KUP BILET

Nerwica natręctw

 KUP BILET

Nerwica natręctw

 KUP BILET

Salvador Sobral

 KUP BILET

Balet Jezioro łabędzie

 KUP BILET

Balet Kopciuszek

 KUP BILET

Narodowa Perła Gruzji

 KUP BILET

Księżniczka Szeherezada i piraci

 KUP BILET

10 Tenorów

 KUP BILET

Taneczna Podróż Dookoła Świata

 KUP BILET

Berek, czyli upiór w moherze 2

 KUP BILET

Balet Dziadek do orzechów

 KUP BILET

Balet Dziadek do orzechów

 KUP BILET

Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej - Koncert Noworoczny

 KUP BILETZnane i popularne od lat miejsce przyjemnego spędzania czasu w Warszawie. W świadomości rodowitych warszawiaków funkcjonuje ciągle jako Kino Palladium. Nic dziwnego, skoro przez kilkadziesiąt lat taka właśnie działalność dominowała na Złotej 9. Po likwidacji kina w 2000 roku powstał tutaj klub, w którym odbywały się głośne (zarówno w sensie ważności, jak i ilości emitowanych decybeli) koncerty. Okoliczni mieszkańcy z ulgą przyjęli więc wiadomość, że rodzaj prezentowanej kultury i sztuki od 2011 roku ulegnie całkowitej zmianie.

Palladium Warszawa poszerzyło swoją ofertę i uruchomiło scenę teatralną. Pierwsze wystawione przed ponad 620-osobową publicznością spektakle to wiecznie młode „Tango” Mrożka i wielki teatralny hit „Andropauza – męska rzecz! Zdecydowana odpowiedź na „Klimakterium” Jana Jakuba Należytego, który to spektakl w ciągu dwóch lat wystawiany był w całej Polsce ponad 500 razy. Ambitny start i rzeczywiście duże możliwości sprawiły, że Palladium szybko zadomowił się na polskiej scenie artystycznej, urastając do rangi jednego z największych teatrów w stolicy i największego prywatnego teatru w Polsce. Dysponuje ogromną sceną, szeroką na 12 i głęboką na 8 metrów.

Magia i iluzja w teatrze? W Palladium niemożliwe staje się możliwe

W repertuarze Teatru Palladium znajdują się takie perełki jak pierwszy w Polsce fabularny spektakl iluzji „Czarodziej” Wojtka Rotowskiego ilustrowany muzycznie przez Wojtka Kostrzewę. To nowatorskie widowisko łączy w sobie elementy oryginalnej animacji i video mappingu, cyrku, pirotechniki i wielu innych zaskakujących efektów. Ważnym elementem przedstawienia o takim tytule jest oczywiście magia i iluzja.

Wymienione przedstawienia najpełniej realizują misję Palladium – tworzenie oryginalnych polskich produkcji z wykorzystaniem całego dostępnego arsenału nowoczesnych środków wyrazu scenicznego i najbardziej zaawansowanych technologii.

Ogromne zainteresowanie każdym kolejnym przedstawianym spektaklem potwierdza, że zarówno widzowie, jak i artyści czują się doskonale w Teatrze Palladium, a organizowane w teatralnym foyer spotkania dają możliwość zdobycia autografu, wspólnego zdjęcia, a nawet krótkiej rozmowy z artystami, do których zazwyczaj dostęp jest bardzo utrudniony.

Teatr Palladium Warszawa to teatr bez wielu barier

Każdy widz jest tu mile widziany. Od sezonu 2016/2017 na widownię można dostać się windą i specjalną platformą dla wózków inwalidzkich. Nie zapomniano również o sprawach, o których zwykle się milczy i przygotowano specjalną toaletę dla widzów niepełnosprawnych. Z wydzielonego balkonu można mieć bardzo dobry widok na wydarzenia rozgrywające się na scenie.

Formuła i lokalizacja warszawskiego Teatru Palladium pozwala na usunięcie również innych barier. Dzięki przebiegającej w pobliżu linii metra (Metro Centrum), kilkunastu liniom autobusowym i dobrze rozwiniętej sieci parkingów do teatru łatwo się dostać w dowolny sposób.

Prywatny impresariat pozwala na bardzo dużą różnorodność prezentowanych spektakli, które dzięki temu nie muszą oczekiwać na przychylność państwowych decydentów. Pewnie dlatego w tak krótkiej historii teatru zostało wystawionych już ponad 1000 spektakli dla dorosłych i najmłodszych widzów.

Teatr Palladium Warszawa – repertuar

Oferta, którą do swoich gości kieruje warszawski Teatr Palladium jest wyjątkowo różnorodna. Każdy miłośnik kultury i sztuki znajdzie w repertuarze coś dla siebie. Stale obecne w programie są balety i spektakle muzyczne: kierowane do młodszej, a przez to jeszcze bardziej wymagającej publiczności „Dziadek do orzechów”, bajka baletowa „Kopciuszek”, czy absolutnie fenomenalne „Jezioro łabędzie”. Propozycję dla siebie znajdą też wszyscy poszukujący zadumy i refleksji przy muzyce rozrywkowej i współczesnej oraz przedstawień kabaretowych i innych widowisk rozrywkowych. Częstymi gośćmi teatru są kabarety: Paranienormalni, Neo-Nówka, Hrabi, Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju.

Warszawa inne wydarzenia