Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

Warszawa, Teatr Palladium

Warszawa, Teatr Palladium

Teatr Palladium - Warszawa

ul. Złota 9, Warszawa

POKAŻ NA MAPIE


Balet Jezioro łabędzie

 KUP BILET

List z Warszawy

 KUP BILET

List z Warszawy

 KUP BILET

Balet Kopciuszek

 KUP BILET

Narodowa Perła Gruzji

 KUP BILET

Czarodziej

 KUP BILET

Księżniczka Szeherezada i piraci

 KUP BILET

10 Tenorów

 KUP BILET

Wiesz, że wiem - Lichota, Wrońska i Czernecki w zwariowanej komedii

 KUP BILET

Aleja Rocka Symfonicznie

 KUP BILET

Taneczna Podróż Dookoła Świata

 KUP BILET

Berek, czyli upiór w moherze 2

 KUP BILET

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

 KUP BILET

Balet Dziadek do orzechów - familijny spektakl baletowy

 KUP BILET

Balet Dziadek do orzechów - familijny spektakl baletowy

 KUP BILET

10 Tenorów

 KUP BILET

Goło i Wesoło

 KUP BILET

Nerwica natręctw

 KUP BILET

Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej - Koncert Noworoczny

 KUP BILET

Kaśka Sochacka

 KUP BILET

Noworoczna Gala - Koncert Wiedeński

 KUP BILET

Najpiękniejsze bajki baletowe

 KUP BILET

Legendy polskie

 KUP BILET

Grande Amore

 KUP BILETZnane i popularne od lat miejsce przyjemnego spędzania czasu w Warszawie. W świadomości rodowitych warszawiaków funkcjonuje ciągle jako Kino Palladium. Nic dziwnego, skoro przez kilkadziesiąt lat taka właśnie działalność dominowała na Złotej 9. Po likwidacji kina w 2000 roku powstał tutaj klub, w którym odbywały się głośne (zarówno w sensie ważności, jak i ilości emitowanych decybeli) koncerty. Okoliczni mieszkańcy z ulgą przyjęli więc wiadomość, że rodzaj prezentowanej kultury i sztuki od 2011 roku ulegnie całkowitej zmianie.

Palladium Warszawa poszerzyło swoją ofertę i uruchomiło scenę teatralną. Pierwsze wystawione przed ponad 620-osobową publicznością spektakle to wiecznie młode „Tango” Mrożka i wielki teatralny hit „Andropauza – męska rzecz! Zdecydowana odpowiedź na „Klimakterium” Jana Jakuba Należytego, który to spektakl w ciągu dwóch lat wystawiany był w całej Polsce ponad 500 razy. Ambitny start i rzeczywiście duże możliwości sprawiły, że Palladium szybko zadomowił się na polskiej scenie artystycznej, urastając do rangi jednego z największych teatrów w stolicy i największego prywatnego teatru w Polsce. Dysponuje ogromną sceną, szeroką na 12 i głęboką na 8 metrów.

Magia i iluzja w teatrze? W Palladium niemożliwe staje się możliwe

W repertuarze Teatru Palladium znajdują się takie perełki jak pierwszy w Polsce fabularny spektakl iluzji „Czarodziej” Wojtka Rotowskiego ilustrowany muzycznie przez Wojtka Kostrzewę. To nowatorskie widowisko łączy w sobie elementy oryginalnej animacji i video mappingu, cyrku, pirotechniki i wielu innych zaskakujących efektów. Ważnym elementem przedstawienia o takim tytule jest oczywiście magia i iluzja.

Wymienione przedstawienia najpełniej realizują misję Palladium – tworzenie oryginalnych polskich produkcji z wykorzystaniem całego dostępnego arsenału nowoczesnych środków wyrazu scenicznego i najbardziej zaawansowanych technologii.

Ogromne zainteresowanie każdym kolejnym przedstawianym spektaklem potwierdza, że zarówno widzowie, jak i artyści czują się doskonale w Teatrze Palladium, a organizowane w teatralnym foyer spotkania dają możliwość zdobycia autografu, wspólnego zdjęcia, a nawet krótkiej rozmowy z artystami, do których zazwyczaj dostęp jest bardzo utrudniony.

Teatr Palladium Warszawa to teatr bez wielu barier

Każdy widz jest tu mile widziany. Od sezonu 2016/2017 na widownię można dostać się windą i specjalną platformą dla wózków inwalidzkich. Nie zapomniano również o sprawach, o których zwykle się milczy i przygotowano specjalną toaletę dla widzów niepełnosprawnych. Z wydzielonego balkonu można mieć bardzo dobry widok na wydarzenia rozgrywające się na scenie.

Formuła i lokalizacja warszawskiego Teatru Palladium pozwala na usunięcie również innych barier. Dzięki przebiegającej w pobliżu linii metra (Metro Centrum), kilkunastu liniom autobusowym i dobrze rozwiniętej sieci parkingów do teatru łatwo się dostać w dowolny sposób.

Prywatny impresariat pozwala na bardzo dużą różnorodność prezentowanych spektakli, które dzięki temu nie muszą oczekiwać na przychylność państwowych decydentów. Pewnie dlatego w tak krótkiej historii teatru zostało wystawionych już ponad 1000 spektakli dla dorosłych i najmłodszych widzów.

Teatr Palladium Warszawa – repertuar

Oferta, którą do swoich gości kieruje warszawski Teatr Palladium jest wyjątkowo różnorodna. Każdy miłośnik kultury i sztuki znajdzie w repertuarze coś dla siebie. Stale obecne w programie są balety i spektakle muzyczne: kierowane do młodszej, a przez to jeszcze bardziej wymagającej publiczności „Dziadek do orzechów”, bajka baletowa „Kopciuszek”, czy absolutnie fenomenalne „Jezioro łabędzie”. Propozycję dla siebie znajdą też wszyscy poszukujący zadumy i refleksji przy muzyce rozrywkowej i współczesnej oraz przedstawień kabaretowych i innych widowisk rozrywkowych. Częstymi gośćmi teatru są kabarety: Paranienormalni, Neo-Nówka, Hrabi, Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju.

Warszawa inne wydarzenia