Gwiazda estrady wyrusza w kolejną trasę koncertową – Edyta Górniak tym razem akustycznie!

Już na początku listopada będziecie mieli szansę usłyszeć wyjątkowy koncert Edyty Górniak. Tym razem artystka zaprezentuje repertuar w wydaniu akustycznym. To jedno z ważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku! Zapewniamy, że będzie klimatycznie i nastrojowo. Koncerty artystki to zawsze uczta dla uszu!

Twórczość artystki

Edyta Górniak jest niekwestionowaną królową polskiej muzyki pop. Będąc jeszcze nastolatką, zadebiutowała na scenie w Opolu, gdzie wykonała utwór „Zły chłopak”. Ten występ otworzył jej drzwi do kariery. Przez kolejne lata wokalistka dojrzewała muzycznie pod okiem Elżbiety Zapendowskiej. Ogromnym sukcesem było zdobycie przez Edytę drugiego miejsca w prestiżowym Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku, gdzie zaśpiewała utwór „To nie ja”. Niedługo po zwycięstwie piosenkarka rozpoczęła pracę nad debiutanckim albumem „Dotyk”. Artystka rozkochała w sobie publikę, zyskując tym samym grono wiernych oraz oddanych fanów.

Dorobek muzyczny piosenkarki jest niezwykle imponujący. Edyta Górniak jest laureatką wielu prestiżowych nagród muzycznych, między innymi kilku Fryderyków, Wiktora, Eska Music Awards i Bursztynowego Słowika, a także zdobywczynią szeregu złotych i platynowych płyt. Jej największe hity: „To nie ja”, „Impossible”, „Your High” przez długi czas utrzymywały się w czołówce list przebojów. Artystka odnosiła także sukcesy na deskach teatru. Za wielki sukces uznano jej rolę w musicalu „Metro”.

Kariera zagraniczna

Piosenkarka jest znana i doceniania także zagranicą. Jej 2 anglojęzyczne albumy odniosły ogromny sukces między innymi w Portugalii, we Włoszech czy w Niemczech. W Hiszpanii wokalistka otrzymała nagrodę w kategorii „Najlepszy głos Europy”. Singiel „One&One” zaistniał w znanym rankingu „Euroepean Radio Top 50”. Warto podkreślić, że płyta „Edyta Górniak” powstała we współpracy z Christopherem Neilem, który jest odpowiedzialny za karierę takich gwiazd jak Céline Dion, czy Bonnie Tyler. Piosenki do tego albumu napisali twórcy światowych hitów, między innymi: Shannon Rubica („I Wanna Dance With Somebody” Whitney Houston) oraz Billy Steinberg („Like A Virgin” Madonny).

Koncert akustyczny 2019

Artystka już w listopadzie rozpocznie wyjątkową oraz niezwykłą trasę koncertową. Tym razem będziecie mieli okazję posłuchać akustyczne wersje znanych, a także lubianych utworów. Piosenkarka odbyła już podobną trasę w ubiegłym roku, wprawiając tym samym w zachwyt wszystkich swoich fanów. W trakcie widowiska nie zabrakło także utworów skierowanych do najmłodszych słuchaczy. Piosenkarka zaśpiewała między innymi utwór „Kolorowy wiatr” do kultowej bajki Disneya „Pocahontas”. Czy w tym roku Edyta również oczaruje swoich fanów? Jedno jest pewne! Nie może Was zabraknąć na tym wielkim, muzycznym wydarzeniu. W trakcie tegorocznego koncertu wokalistka zaśpiewa swoje największe przeboje. Nie zabraknie też piosenek z płyt, których piosenkarka nigdy nie prezentowała na żywo. Będzie kameralnie, klimatycznie. Gotowi na magiczny koncert w wyjątkowej atmosferze? Spieszcie się i rezerwujcie bilety!

https://biletyna.pl/koncert/Edyta-Gorniak/Akustycznie

Site Footer